×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

Kā izvēlēties dzirdes aparātu? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Man nepieciešams dzirdes aparāts. Ir reklāmas, kur piedāvā par 15,90 latiem. Rīgā apjautājos speciālistam, viņš paskaidroja, ka šie ir īsam laikam, un ieteica aparātu, kas maksā apmēram 100 latu. Vai tad tiem var būt tik liela cenu starpība?” 
A. Bērziņš Cēsīs

“Pēc reklāmas nopirku dzirdes aparātu. Diemžēl to vajadzēja sūtīt atpakaļ, jo bija par lielu.Vai Limbažos vai Rīgā ir iespējams pasūtīt izmēriem atbilstošu dzirdes aparātu, kas aizliekams aiz auss, par 20 latiem? Varbūt var pasūtīt kādu citu, ne pārāk dārgu? Un tā, lai var arī piemērīt…
” Dzidra Lauciņa Limbažos

 

Dzirdes aparāts nav tikai ierīce, kas elektroniski pastiprina skaņas. Tā cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem uzlabo spēju saklausīt. Proti, ierīce pārveido uztvertās skaņas, novada uz ausī ievietoto mikrofonu un pastiprina tikai tās, ko lietotājs dzird sliktāk. Tādēļ katrs aparāts ir speciāli jāpielāgo – atbilstoši individuālajam dzirdes zudumam, balstoties uz speciālu audiogrammu. Citādi var rasties situācija, ka pastiprina arī tās skaņas, ko lietotājs dzird labi, un tādēļ ar laiku no tām sāk sāpēt galva.

Tātad aparāta izvēli nosaka slimība, kas pasliktinājusi dzirdi, tās zuduma pakāpe un blakus saslimšanas, un tas nozīmē, ka ierīce ir jāiegādājas nevis pa pastu, bet gan sertificētā firmā, kur pēc dzirdes pārbaudes un programmas pielāgošanas to var arī izmēģināt.

Cenu nosaka ražotājs, izplatītājs, modelis, sarežģītības pakāpe un komplektācija. Dzirdes aparāti var būt digitālie un analogie, aizauss un iekš­auss, pat tik nelieli, ka ausī nevar pamanīt, ja vien nezina. Jo modernāka un miniatūrāka ierīce, jo tā ir dārgāka. Ir aparāti, kam var izvēlēties programmas uzstādījumus, īpaši pielāgojot skaņām parkā, koncertā, birojā un citviet. Lētāki ir analogie dzirdes aparāti, taču tiem ir zemāka skaņas kvalitāte nekā digitālajajiem. Laba ierīce nekad nav lēta – ieteicams rēķināties pat ar 150 latiem vai vēl lielākiem izdevumiem. Viss ir atkarīgs no dzirdes zuduma pakāpes, cilvēka individuālajām vajadzībām, vēlmēm un iespējām.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Manai mātei nu jau 90, dzirdes aparātu viņai pielāgoja speciālisti, taču kā jau veam ilvēkam, viņai tur kaut kas nojuka un pati noregulēt nevar. Iet uz to iestādi viņai nav spēka. Un mēs nezinām neko par to aparātu, tā viņa to nolika un teica, ka iztikšot bez tā. Vai tie aparāti nav par sarežģītu un par smalku tik veciem cilvēkiem?

  2. es velos iegadāties labu dzirdes aparātu,vai jūs man varat palīdzet?

Draugiem Facebook Twitter Google+