×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Kā izvēlēties instrumentus mājas un dārza darbiem?

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ikvienā privātmājā un vasarnīcā nepieciešami dažādi instrumenti – zālāja kopšanai, koku zāģēšanai, malkas skaldīšanai, pagalma sakopšanai un citu nepieciešamo darbu veikšanai. Pavasaris ir laiks, kad tiek pārskatīta un sagatavota nepieciešamā tehnika sezonas darbiem, taču, iespējams, jāveic arī kāda jauna instrumenta iegāde.

Izvēloties sev jaunu instrumentu – ķēdes zāģi, zāles pļāvēju, dārza traktoru vai krūmgriezi – pircējs vēlas, lai ierīce būtu pietiekoši jaudīga, droša un kalpotu ne vienu vien sezonu. Kā izvēlēties piemērotāko no plašā piedāvājuma? Kādas ir galvenās atšķirības starp ar akumulatoru un ar degvielu darbināmiem instrumentiem?

1. Vieglums

Akumulatora instrumenti, salīdzinot ar degvielas darbinātiem instrumentiem, ir gandrīz divas reizes vieglāki, jo nav nepieciešama degvielas tvertne. Strādājot ar vieglāku instrumentu, tā lietotājs tik ātri nenogurst, kā arī rokām un mugurai ir mazāka slodze.

2. Klusa darbība

Akumulatora instrumentiem ir mazāka vibrācija un klusāka darbība – par aptuveni 13 dB mazāk nekā degvielas analogiem. Tā ir ievērojama atšķirība, jo, samazinot troksni tikai par 3 dB, cilvēkam šķiet, ka tas kļuvis divas reizes klusāks.

3. Vienkārša apkope

Akumulatoru instrumentu apkope ir vienkāršāka, jo nav nepieciešama degviela un smērvielas, maiņas filtri u.c. Vajadzīgs tikai uzlādēt litija jonu akumulatoru, kas nodrošina 85 minūšu nepārtrauktu instrumenta darbību.

“Visi profesionālie “Husqvarna” akumulatoru instrumenti apgādāti ar jaudīgiem akumulatoriem – 4,2 Ah, 36V Li-ion. Pateicoties tiem, darbus iespējams veikt ilgstoši,” apgalvo kompānijas “Husqvarna Latvija” pārstāvis Juris Marhilevičs. Turklāt zīmols „Husqvarna” tiek atzīts par uzticamas tehnikas simbolu visā pasaulē.

4. Akumulatora ķēdes zāģis klausa arī sievietēm

“Husqvarna” akumulatoru ķēdes zāģu piedāvājumā ir trīs modeļi ar litija jonu akumulatoriem. Salīdzinot ar degvielas ķēdes zāģiem, tie ir gandrīz divas reizes vieglāki un sver no 2,4 līdz 2,7 kg (bez akumulatora). Parastais degvielas ķēdes zāģis atkarībā no modeļa sver no 4 līdz 6 kg (bez degvielas un eļļas).

“Akumulatora ķēdes zāģi var izmantot arī slēgtās telpās, kas ir aktuāli, būvējot baļķu un koka karkasa mājas. Ar vieglāku instrumentu rīkoties sarežģītās situācijās ir parocīgāk, piemēram, strādājot uz jumta. Kā arī gadījumos, kad nepieciešama augsta precizitāte, piemēram, izzāģējot sarežģītas koka detaļas, to var izmantot figūrzāģēšanā. Tas ir tik viegls un ērts, ka arī sievietei nebūs grūti ar to strādāt,” skaidro Marhilevičs.

5. Akumulatora instrumenti apkārtnes sakopšanai

Rūpes par piemājas zālāju prasa lielus pūliņus. Bez labas tehnikas daļai zemes īpašnieku rūpes par zemes gabalu kļūst patiesi problemātiskas.
Izvēloties jaunu tehniku rūpēm par zālāju, Marhilevičs iesaka ņemt vērā zemes gabala reljefu un zāles stāvokli. Nelielam piemājas zālājam nav nepieciešami jaudīgi instrumenti, bet lielākā vasarnīcā, kur vajadzīgs nopļaut garāku zāli un reljefs ir nelīdzens, nepieciešama jaudīgāka tehnika. “Tiem, kuri meklē vienkārši apkopjamu tehniku, kam nav nepieciešama degviela un eļļas maiņa, varu ieteikt akumulatoru instrumentus,” stāsta Marhilevičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+