Latvijā
Sabiedrība

Kā izvēlēties ķerru dārzam un celtniecībai? 0

Ilustratīvs attēls

Ķerras ir viens no pieprasītākajiem rīkiem nelielu kravu pārvietošanai ne vien dārza, bet arī celtniecības darbos. Tās tiek plaši izmantotas nelielu celtniecības un dārza kravu pārvadāšanai (parasti tiek piedāvātas ķerras ar tilpumu no 40 l līdz 200 l). Pareizi izvēlēta ķerra būs lielisks palīgs gan dārzā, gan būvlaukumā. Pirms ķerra iegādes ir precīzi jānosaka uzdevumi, kuru izpildei izmantosiet ķerru.

1. Riteņu skaits

Izvēloties dārza-celtniecības ķerru, vispirms uzmanību vajadzētu vērst uz riteņu skaitu. Visbiežāk ir sastopamas ķerras ar vienu vai diviem riteņiem. Galvenā atšķirība starp tām ir izmantošanas veids un ērtība (lai izprastu ķerru pārvietošanās atšķirības, var izmantot analoģiju ar automašīnu un motociklu).

Ķerras ar diviem riteņiem

Pēc savas konstrukcijas tās ir stabilākas un ērtas. Ķerras ar diviem riteņiem pārsvarā tiek iegādātas smagāku kravu pārvietošanai.

Ķerras ar vienu riteni

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Ķerras ar vienu riteni izceļas ar manevrēšanas spējām. Līdz ar to, tās ir ērti izmantot kravu pārvadāšanai vietās ar ierobežotu platību vai šķēršļotos apvidos. Ķerra ar vienu riteni daudz ātrāk spēs pārvarēt asus pagriezienus un būs vienkāršāk manevrējama pa šaurām taciņām. Bet jāatceras, ka ķerra ar vienu riteni būs mazāk stabila, kā rezultātā cilvēkam tiks radīta lielāka slodze. Tieši tāpēc ķerras ar vienu riteni nepērk lielu kravu pārvietošanai, jo tas ir neērti un nogurdinoši.

2. Kravnesība un ietilpība

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Ķerras kravnesību nosaka kravas kastes dziļums (iespējamais diapazons ir no 40 līdz 200 litriem).

Abi augstāk minētie parametri nosaka arī ķerras kopējo izmēru. Jo lielāka ir ķerras kravnesība, jo platāka tā būs “plecos”. Tāpēc, ja izvēlaties ķerru darbam ierobežotā platībā (piemēram, mājās), noteikti ņemiet vērā durvju aiļu un vārtiņu platumu, jo pretējā gadījumā ķerra var izrādīties nepielietojama.

3. Svars

Arī tukšas ķerras svaram vajadzētu vērst uzmanību. Ja Jūsu ķerra bez kravas sver vairāk par 30 kg, to būs grūti vadīt.

4. Rokturi

Vēlams, lai ķerras rokturi būtu izgatavoti no gumijas vai mīkstas plastmasas, tādējādi to būs vieglāk noturēt, kā arī būs vieglāk manevrēt ar to.

Iegādāties dažādu izmēru ķerras, kā arī citus dārza un balkona produktus (XXL izmēra puķu podus, lietus ūdens tvertnes, komposta tvertnes) ir iespējams interneta veikalā “Averto“.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv