×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. februāris, 2018
Drukāt

Kā izvilkt iestigušu auto paša spēkiem (12)

Foto - Indulis BurkaFoto - Indulis Burka

Jo krutāks džips, jo tālāk pēc traktora. Šī paruna jau labu laiku kļuvusi par skarbu joku tiem, kam ar auto patīk doties pēc iespējas tuvāk dabai. Iestigt kupenā vai dubļos var arī ar ikdienišķu auto, tuvākais traktors var būt vairāku desmitu kilometru attālumā, un arī mobilajam tālrunim var nebūt zonas.

Ja auto ikdienas ekipējumu papildina ar dažus desmitus metru garu, izturīgu virvi un nelielu rokas zāģīti, situācija vairs nav tik bezcerīga.

Arhimēds savulaik teicis: “Dodiet man atbalsta punktu, un es iekustināšu zemeslodi!” To teikdams, viņš bija domājis par sviru. Arī vienkārša vinča būtībā ir sava veida sviru kombinācija. Lai izvilktu auto, nozāģē divus aptuveni pusotra metra garus un piecus sešus centimetrus resnus koka gabalus. Viens virves gals jāpiestiprina auto velkamajai cilpai, savukārt nozāģētos kokus saliek, kā parādīts 1. attēlā, izvijot tiem cauri virvi. Otru virves galu atsien pret tuvāko koku. Noderēs arī cilpa no stieples gabala, kas fiksēs vienu no kokiem pie virves. Automašīnai ieslēdz neitrālo pārnesumu, atbrīvo rokas bremzi un tin virvi uz improvizētās vinčas. Pusotra metra garie koki ir pietiekami lielas sviras, lai vienlaikus ar virves uztīšanu auto izvilktu praktiski no jebkuras kupenas vai dūksts. Ja šķiet, ka spēka par maz, lai veiktu šo darbu, jāizvēlas garāki koki – jo tie būs garāki, ja mazāks spēks būs jāpieliek pašam.

Kā rīkoties tālāk? Koku “A” rotē par 180 grādiem attiecībā pret koku “B”. Tad koku “B” par 180 grādiem attiecībā pret “A”. Savukārt koku “A” rotē par 180 grādiem pretējā virzienā nekā pirmo reizi. Rezultātā virve uztinas uz koka “B”, kā redzams 2. attēlā. Ērtībai koku “A” koka “B” rotācijas laikā pie virves fiksē ar stiepli.

Ja tuvumā nav koka, pret ko atsiet virvi, var izlīdzēties ar resnāku mietiņu, kuru pietiekami stingrā vietā iedzen zemē ieslīpi pret vilkšanas virzienu, lai virve to nevarētu izcelt.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Nu parasti jau nekā līdzi nav..tikai standarta aprīkojums, es vienmēr esmu ticis cauri ar donkrata palīdzibu, paceļu auto salieku apalšā sprunguļus vai akmeņus zem tiem ratiem kuriem vajag un mierīgi izbraucu, šādi esmu ticis ārā gan no dubļiem gan sniega kupenām

 2. Nu parasti jau nekā līdzi nav..tikai standarta aprīkojums, es vienmēr esmu ticis cauri ar donkrata palīdzibu, paceļu auto salieku apalšā sprunguļus vai akmeņus zem tiem ratiem kuriem vajag un mierīgi izbraucu, šādi esmu ticis ārā gan no dubļiem gan sniega kupenām

 3. Laikam jāpērk zāģis, savādāk nekā 😀
  Vai arī pietiek nopirkt štropi ar atslēgu, čakars varbūt ilgs, bet domāju, ka daudz labāka metode.

 4. Trīsim pietrūka naudas😆

 5. viss jau izskatās skaisti bet es dodu garantiju ka jums radīsies lielas problēmas to īstenot dzīvē it sevišķi ar garāku koku

 6. Ar šādu metodi džipu izvilks tikai spēkavīrs. Ja vislaik stāv neitrālajā, un mašīna pa dubļiem vai ledu grib slīdēt atpakaļ, tad ir grūtības ar atpūtas pauzēm griešanā. Un ja koks lūst, mašīna nekontrolējami atripo atpakaļ, un šajā procesā liela iespēja ar tiem kokiem dabūt pa muti.

 7. Tāds sīkums ……jābūt garai virvei bagāzniekā…..un džipu neizvilksi…koki salūzīs ….a izturīgus kokus nepacelsi….tas variants ir priekš fiat uno….

  • Ne visi brauc ar pilnu salonu, visbiežāk esi viens un tev aiz muguras vismaz 3 metri tukša, nevajadzīga telpa . Protams, īstam latvietim savas pakaļas pārvešanai ikdienā vajag trīstonnīgu džipu. Savu mazvērtības sindromu tu vari apmierināt arī ar Kamazu.

   • tev laikam ir 7 džipi, katrs savam gadījumam ?
    Esi labi saprihvatizējies, vai vienkārši nelabojams pļurkšķis ?

    • vienkārši – kurva…

    • Runa bija par FIAT. Izlasi līdz galam!

    • nu džipi man ir vairāki….un neviens nesver 3tonnas…nu ja vienīgi briedis bagāžniekā!!!!!
     un kamaz nav auto bet grabaža…arī tāds man bija……..pilsētniekam jau nesaprast ,kam lauķim džips! jā un sēta man 5 traktori! tā ka ir kam izvilkt! un iebuksējis ar džipu vai traktoru strādājot laukā vai mežā sezonas laikā esmu vairāk nekā tu savas dzīves laikā….un nošļūkt pa slidenu ceļu ar traktoru un piekabi atmuguriski no kalna arī sanāk bieži…..tāds darbs…. un sievai ir mazais vācu auto ,ko var izvilkt ar raksta autora medoti…….bet no kupenas uz slidena ceļa var izbraukt ieliekot robā un aizejot pastumt…nekur auto neaizbēgs! mums ceļu netīra un sāli nekaisa,,,,,,tāpēc ir arī džipi,,,viens labs lai līdz pilsētai tiktu….un viens uz darbu….jo mežā viss liekais nokrīt!

Draugiem Facebook Twitter Google+