×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. janvāris, 2018
Drukāt

Kā jaunā vadība šķiros pamatotus un nepamatotus “ātro” izsaukumus? (9)

Foto -Karīna MiezājaFoto -Karīna Miezāja

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule

Kā jaunieceltā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule domā atrisināt nepamatotu medicīniskās palīdzības izsaukumu problēmu, skatieties video.

Vairāk par L.Cipules plāniem jaunajā amatā lasiet trešdien, 24.janvārī, laikrakstā “Latvijas Avīze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Skats no iekšienes..... Atbildēt

  Izskatās, ka viedie padomdevēji jaunajai direktorei jau samētājuši banāna mizas….

 2. Tad vajag pateikt atklāti ja esi bez naudas un nevari maksāt un jau arī pensijas vecumā tad negaidi pietiks ka apkalpos tos kuri ir ar naudu un arī liek pasmaidīt par tolielo izmaksu ,pasi tad visu laiku skaidroja ka tā sanāks lētāk ka likvidēs visus slimnīcu un poliklīniku tīklus tagad atkal,vajadzētu apsvērt vai sniegt tadu pakalpojumu redzēsiet paliks tikai veselie,darbaspējīgie un bagatie lai finansē sev personiskos ārstus bet nē tieši viņi 1 kārtām saņem valsts apmaksatos pakalpojumus un tādēļ jau brēc ka nepietiek finansējuma.

  • Nevajag nodarboties ar populismu. Tas ir viens. Otrs ir tas, ka NMPD ir neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, tātad visi sekundārie izsaukumi ir ģimenes ārsta kompetences.
   Nekur citur pasaulē izņemot Latviju un plašo Krievzemi, profesionāļu brigāde nebrauc uz puņķiem, temperatūru 37,1, pumpu uz dibena, u.c. tikpat “neatliekamiem un smagiem izsaukumiem” 😀 Neattaisnots izsaukums maksā ap 44 eiro. Gribi izklaides – maksā. Negribi, aizej pie ģimenes ārsta, laicīgi papildini medikamentu krājumus, seko savai veselībai, ja veselība ir katra cilvēka paša atbildība vispirms, valsts nav atbildīga par indivīda ēšanas paradumiem, alkoholismu, nikotīnismu un citām kaitīgām darbībām. Cilvēkam ir jāsaprot, ka savas iegribas un medicīniskās fantāzijas nedrīkst realizēt uz citu cilvēku, kam patiešām ir vajadzīga steidzama palīdzība, rēķina.

 3. Sasķirot vienkārši:
  1. jau auksts – nepamatots izsaukums.
  2. vel kustas – nepamatots izsaukums.
  3. nekustās, bet vel silts – pamatots izsaukums.
  Nu katrs nav dakters un ne katrs var to visu noteikt – vel kustas, par agru- vairs nekustas, par vēlu un tā līdz apsurdam. Starp0citu – ātrie ir vienkāršāk pieejami nekā braukt pie slimnieka negriboši ģimenes ārsti…

  • Nevis “ātrās” palīdzības dienests , bet neatliekamās.. Ja saprast, kas ir neatliekams tad nerastos jautājumi- kāpēc neatliekamajai palīdzībai nebūtu jābrauc pārmērīt temperatūru, jo savi termometri vēl nav iegādāti, kā arī citos neadekvātos brīžos

 4. Ātrie-maksas pakalpojums.Miers mājās un varai labs prāts.

 5. Ja cilveks , ziemas laika , gul uz zemes , tad noteikti sauksu AM palidzibu .Bet , ka lai es uzzinu , kas vinam vainas ? Stulbums , jo kamer zvanisu gimenes arstam ( jo nezinu kadam zvanit ). Un ja . cilveks tikmer nomirst ? Ko tad ? Vainigs busu – ES ? Vai tiesam , var izgudrot , tik stulbus likumus ????????

  • Pārsvarā NMPD izsaukumos tiek neracionāli tērēti milzīgi resursi un cilvēkiem būtu jāsaprot, vai stāvoklis tiešām prasa neatliekamu palīdzību. Un tad ir tā kam lielāka nekaunība, tas saņem ātrāku palīdzību, apejot ģimenes ārstus, rindas u. t. t.

Draugiem Facebook Twitter Google+