×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Vēstījums no Maskavas: “Un visa Baltija – mūsu. Bez kādiem zaudējumiem. Diezgan ātri.” (39)

EkrānšāviņšEkrānšāviņš

Vēstījums no Maskavas: “No mūsu puses loģiska atbilde būs ievest karaspēku Baltijā. Un visa Baltija – mūsu. Bez kādiem zaudējumiem. Diezgan ātri.”

Krievijā mīl teikt: “Kā Jauno gadu sagaidīsi, tā to arī pavadīsi.” Varbūt tas domāts kā ne pārāk veiksmīgs mēģinājums pārliecināt svinētājus nepārēsties, nedzert tik daudz alkohola un tā ietekmē nesastrādāt muļķības. Taču gadumija ir arī laiks, kad tiek izteiktas apņemšanās kaut ko darīt labāk un vismaz pirmajās janvāra dienās pacensties visu nesabojāt. Ja tā, tad jāsecina, ka 2016. gadā Latvijas un Krievijas attiecībās nekas labs nav gaidāms.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kurš gada nogalē intervijā Pirmajam Baltijas kanālam žēlojās, ka “mēs esam apbēdināti par nedraudzīgo retoriku pret Krieviju”, 1. janvāri izvēlējās sākt ar kara noziedznieka Vasīlija Kononova piemiņas godināšanu, noliekot ziedus uz viņa kapa. Atgādinājumam – sarkanā bandīta Kononova vadītā kaujinieku grupa 1944. gadā Mazo Batu ciemā Latgalē nežēlīgi nogalināja vairākus civiliedzīvotājus, tostarp grūtnieci. Seši cilvēki tika dzīvi sadedzināti savā mājā. Iespējams, ka šādas zvērības bija plānotas, lai pasniegtu, ka to izdarījuši vācieši, jo Kononovs un viņa biedri noziegumu veica, pārģērbušies nacistu armijas uniformās. Latvijas tiesa atzina Kononovu par vainīgu kara noziegumos, un, lai gan slepkava ar Krievijas atbalstu mēģināja spriedumu pārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību tiesā, tā atzina, ka Latvijas tiesas lēmums ir bijis taisnīgs. Kāda interese Krievijas vēstniecībai jau pēc Kononova nāves izmantot viņu propagandas nolūkos? (Vešņakovs ne vien nolika ziedus, bet arī izplātījās ar to interneta sociālajos tīklos.) Tas vienkārši ir nedraudzīgs, cinisks žests no oficiāla Maskavas pārstāvja.

Taču ir arī nopietnāki signāli – it kā Krievijas Nacionālās Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa vārdā izteikti paziņojumi, kurus, atsaucoties uz Krievijas oficiālo izdevumu “Rossijskaja gazeta”, gada pirmajās dienās izplatījis interneta portāls “Vesti.lv”. Rakstam likts nosaukums: “Eksperts: Putinam jāieved karaspēks Latvijā”. Lai nerastos nekādas šaubas, ka tieši tā tas arī domāts, rakstā trīs (!) reizes gandrīz vai kā hipnotizējot atkārtojas frāze “mēs ieņemsim Baltiju”.

N. Patruševs ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks un savulaik pat ticis minēts kā viens no iespējamiem viņa pēctečiem. Bijušais Federālā drošības dienesta (šī iestāde uzskatāma par Valsts drošības komitejas mantinieci) vadītājs Krievijas elitē pieder pie tā sauktās spēka frakcijas (“siloviki”) un arī iepriekš izcēlies ar agresīviem izteikumiem. Viņa vadītā Nacionālās drošības padome ir konsultatīvs orgāns, kura uzdevums ir palīdzēt Krievijas prezidentam lēmumu pieņemšanā.

Rakstā izteikti pārmetumi bijušajam PSRS vadītājam Mihailam Gorbačovam, kas savulaik noticējis ASV solījumam neuzņemt NATO Austrumeiropas valstis, tajā skaitā Latviju, Lietuvu un Igauniju. “Ļaunumu, kas tolaik tika nodarīts, mēs tikai tagad sākam saprast. Nepietika ar to, ka politiskas tuvredzības dēļ tika sašķelta krievu nācija un 25 miljoni krievu attapās faktiski svešās valstīs. Taču izveidojās arī nāves draudi Krievijas drošībai. Pirmkārt tas saistīts ar NATO pārvietošanos uz austrumiem,” teikts rakstā, uzsverot, ka NATO vēlas aplenkt, sadalīt un iznīcināt Krieviju. Ar piebildi, ka “Krievija ir vienīgais militārais spēks, kas šobrīd notur Rietumu kara potenciālu”.

Tālāk jau autors pāriet pie konkrētiem scenārijiem, par paraugu ņemot neseno konfliktu – Turcijas gaisa spēku notriekto Krievijas lidmašīnu: “Pieņemsim, mēs atbildot palaistu raķeti uz kādu Turcijas lidlauku. Turcija tūlīt pat paziņotu, ka tas rada draudus viņu drošībai, un slēgtu izeju uz Melno jūru. Bet tādā gadījumā mums ir iespējama tikai viena atbilde – izlauzties militāri. Tas nozīmētu konflikta eskalāciju, kurā neizbēgami iesaistītos NATO. (..) Bet, ja alianse atbalstīs Ankaru, no mūsu puses loģiska atbilde būs ievest karaspēku Baltijā. Un visa Baltija – mūsu. Bez kādiem zaudējumiem. Diezgan ātri. Tādā veidā NATO par Turcijas atbalstīšanu samaksātu ar Baltiju.” Līdzīgu scenāriju Maskavas drošībnieks paredz arī Ukrainā, ja kāda NATO valsts tur mēģinās iesaistīties konfliktā ar Krieviju (tā varētu rīkoties Polija). “Ja Polija iesaistīsies konfliktā Ukrainā, tas mums būs labs iemesls ieiet Baltijā. Bet Polija nav spējīga tur izrādīt pretestību. Tā tiktu ātri sagrauta. Vispār NATO nav resursu, lai karotu ar mums Austrumeiropā. Uz aviāciju tā nevar cerēt, jo mums ir ļoti spēcīga pretgaisa aizsardzība. Ir tādas sistēmas, kas vienkārši sasitīs visu NATO aviāciju. Un ar ko tad tā karos?”

Rakstā gan piebilsts, ka tie esot hipotētiski plāni, tomēr tiek skaidri norādīts, ka Krievija Baltijas valstis uzskata par NATO “vājo posmu” un nekautrēsies ar to manipulēt arī tad, ja konflikts veidosies kaut kur tālu no mūsu robežām. Var jau mēģināt tajā saskatīt pozitīvo – Krievija saprot, ka Baltijas valstis NATO ir nozīmīgas, lai ar to palīdzību mēģinātu šantažēt visu aliansi. Bet retorika ir nepārprotama – aiz robežas ir ienaidnieks, nevis partneris.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. aicinajums vatnikiem Atbildēt

  nesanaks,vai tad ar siriju un ukrainu nepietiek? Plutinam progrese shizofrenija starujos tempos.+++

 2. kur jūs šādus mēslus uzrociet? Pasaule ir pilna ar vājprātīgiem, ļauniem un atriebīgiem indivīdiem.

 3. Redzami draudi,bet latviešu tauta neapbruņota.Krievam taisnība.Latvija pati bez NATO palīdzības nav spējīga aizstāvēties.Pat partizāņu karš kā divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados nav iespējams,jo nebūs ieroču.

 4. Puķes noliek… Azazello tāda ”služba”. Un nav ko te cepties !

 5. Aprakstītais šeit scenārijs viennozīmīgi beigsies ar Krievijas krahu. To jau Patruševs jau sen ir sapratis vienkārši vajag bišķi pablefot. Mums jau arī neklāsies viegli.

 6. Nu gribās mūsu lielajam kaimiņam karot,ļoti gribās.Visas domas un runas ap to vien grozās- kam atmaksāt,ko iekarot,ko atbrīvot…Nepaklausīgajiem baltiešiem nopietni un ātri jāatbrīvojas no dabas gāzes piedāvātāja monopola.Jo mazāk būsim saistīti ar iespējamu agresoru,jo drošāk dzīvosim.

  • А на улице минус 12 градусов, между тем. И обещают ещё большее похолодание. Хочешь замёрзнуть в знак протеста?!

   • …nav tik traki:-) Arī bez krievijas gāzes var apsildīt mājokjļus:-)

    • Печку буржуйку топить советуете? А может костёр в квартире жечь?

     • Aiz Zilupes jau Krievijas gāze būs,tad kāpēc nīkt šajā pusē un kurināt “buržujkas”?Arī enerģija pietaupīsies,nebūs nepārtraukti jārej uz larviešiem.

     • >Kāpēc gan 8. janvāris, 2016 11:5
      Конечно, конечно. Как предсказуемо. Да только я не устал, даже не надейтесь.

   • kreivu dabas gāzi neesmu nekad izmantojis,neesmu nosalis,dzīvoju normālā nosiltinātā mājā,sildos ar vietējo kurināmo… .

 7. Edgars no MINISTRIJAS Atbildēt

  un tas pats nopuņķojies jūdelis (Rotšildmēslu un citu Volstrītas salašņu vāji apmaksāts, jo atdeve niecīga ) kas mani biedē ar Puķina voisku, krievus savukart biedē ,ka es esmu fašists un dir$ā bāzējs Geijropas un čamdos jau ap šā semeikam…

 8. kārtejais raksts tautas tracināšanai Atbildēt

  atrod viena agresivi noskaņota neveiklu izteikumu šini gadijumā pie tam izrautu no konteksta, jo saprotams ka tas ir teikts kā krievijas iespejamais ATBILDES GĀJIENS UZ NATO AGRESIJU, un sensācija, naida kurināšana kā saimnieki pasutijuši gatava

 9. nevar……. tad krievijā ieies Vidusāzija un Ķina…………..

 10. Bet nevajadzētu tiem aizmirst, Ka nojaucot carisma mūrus, latviešu strēlnieki drupas pameta paši, bet nevajadzētu tiem aizmirst, ka komunisma jaunceltnes mūros saberot demokrātijas indi , aizgāja baltiešu rindas. Un kas zi vai trešo reizi stiepjot savu ķepu, var sanākt, ka Dāvids goliatu pīšļos trieks…

 11. No dzīves neaiziešu, ja nebūšu vismaz 7 iebrucējus noslaktējis!

 12. Ātri un bez zaudējumiem 😀 😀 :-D. Ntās reizes ir apdir…ies visās pasaules malās un nu bez zaudējumiem :-D… Asinīs viņi te noslīks, ja ienāks.. Krievijā mātes jau pieradušas zaudēt savus dēlus, te būs jauns un liels vilnis…

 13. Что Марис, испугался? А не надо на ночь читать нашу прессу, в ней же столько страшилок. Пугали, пугали всех угрозой с востока так, что сами перепугались до смерти. Шестёрками всегда жертвуют, это аксиома. И не заступиться за вас, бедненьких, никто. То есть, придётся вам поступать как обычно, или бежать, или встречать с цветами.

  • A tev urla atbilde ir vienkārša… Kā vālējām jūs, tā turpināsim to darīt 😀 Vai Pilsoņkarā, vai Kurzemes Cietoksnī, vai pēc tam mežos… Maz no mums esat ierijuši :-D, gribas vēl :-D? Nu tad dobro požalovatj :-D..

   • Экий вы кровожадный то… Да только не страшно совсем, даже смешно.

  • Vai pienāks laiks ,kad jūs beidzot aizrīsieties ar citu tautu asinīm?

  • Tas gan ir pieticīgs vēlējums ka tikai,, latvijiešu,, ,,šestjorkas,, sagaidīs tankus c,, cvetami,,.Ja šādai sagaidīšanai pievienotos ,,šestjorkas,, no Somijas,Igaunijas,Lietuvas,Gruzijas,Ukrainas,Polijas Moldāvijas,būtu daudz iespaidīgāk,tad arī līdz pievienotai visas pasaules progresīvai cilvēcei nav tālu.

   • Будьте реалистом, не надо так льстить самим себе. Вы даже с ближайшими соседями договриться не можете. Дружба дружбой, а табачок врозь!

  • Vispirms mēs sameklēsim tevi! Nekur jau nepamuksi, jo dikti smirdi!

  • skat, grafists pat naktīs dežūrē! nav miera trollim, savu lēcu virumu atstrādājot!

  • neznaješ latišej! ,ih kuļturu! umeret za pravoje delo u latišej bilo čestju!

   • Rakstiet latvijski! Умереть за правое дело – это честь для представителя любого народа! Вот только понятие о том, что это такое правое дело, у всех разное.

   • taisnība – latvietis par savu valsti mirs ar prieku. Nadaudz sākumā padziedās, padejos , paraudās, bet – mirs ar prieku, ja par to iedos paēst kartupeļus

    • А вы с юмором, Янис. Вот никогда не сомневался в любви простых людей к своей Родине и желании её защитить. А как вы думаете Янис, вот представители вашей, скажем так, элиты, будут защищать эту землю и умирать за неё, или разбегутся по разным брюсселям? Только честно.

  • Latviesi pedejos gados ta nacinalisma uzkurbuleti,tik patriotiski jutas pasaule ka zemes pups.Visur atceras pagajusos kara gajienos pret Krieviju,kadi bija parni rubahi.Visas nelaimes tagad LATVIJA VAINIGA kRIEVIJA.Pasi sava zeme saimniekot nevar,jo ES istais saimnieks .Tagad vel paris tukstosus no Afrikas, un Latviesi bus laimigi lidz debesim.Tadiem murgiem nekad nepiepildities -Krievija bija, Krievija ir,un Krievija bus. Par Latviju vajaga vairak domat un mazak ganities uz kaiminu.

   • kas tā jums par dīvainu "kļičku" Atbildēt

    “Modris” Vai zināt,ko tas vārds nozīmē citās valodās,jeb kautrējaties rakstīt savu īsto vārdu?Krievija taču ir “varena”un krievu vārdi skaisti.Tas gan nenozīmē,ka tikai krievi var gānīt kaimiņvalstis,bet mums jāklusē,kā mēmiem.Lai liek mūs mierā.Mēs nesakām,ka Krievija vainīga VISĀS mūsu nelaimēs,tikai dažās.

   • Ну прямо в точку!

  • Par to bēgšanu taisnība,bet to sagaidīšanu ar puķēm iepriekšējoreiz organizēja paši osvobodjiķeļi,pārģērbušies civilā un daži jūsu tautieši no Maskavas ielas koka mājiņām,kā arī biedrs Vulfsons ar dažiem biedriem.Tā bija Rīgā.Citur nekādas sagaidīšanas nebija,tikai mukšana.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+