×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Kā jūsu novads šovasar vilinās Latvijas apceļotājus?


Inga Sproģe, Salas novada domes priekšsēdētāja: 
”Šobrīd pašvaldība aktīvi gatavojas jaunajai tūrisma sezonai, kam vajadzētu būt veiksmīgākai nekā iepriekšējos gados. Strādājam pie velotūrisma kartes izveides, kas ļaus aktīvās atpūtas piekritējiem izbaudīt Salas novada dabu.

 

Tāpat labumu varētu nest atjaunotais braucamais ceļš. Iepriekš tas bija kritiskā stāvoklī un daudzus novada viesus arī aizbaidīja. Lai piesaistītu iespējami vairāk tūristu, esam sākuši publiskajā vidē izvietot informāciju par vasarā notiekošajiem pasākumiem. Viens no gaidāmajiem interesantākajiem un visvairāk apmeklētajiem ir Daugavas svētki, kas norisinās katra jūlija pēdējā sestdienā, tātad šovasar – 28. jūlijā. Šogad arī īpaši tiks izcelti objekti, kas atrodas uz ūdens. Tad tūristiem piedāvāsim aplūkot mūsu sēļu pili. Pēdējos gados esam pamanījuši, ka cilvēki arvien vairāk vēlas atpūsties tieši pie dabas. Katru dienu mūsu estrāde ir pilna ar cilvēkiem, jo no tās paveras skaists skats. Tūristus interesē sakopta daba, arī paši atpūtnieki kļuvuši daudz kārtīgāki un saudzīgāki pret dabu.”

 

Aivars Šilis, Aizputes novada domes priekšsēdētājs: 
”Jau pērn sajutām tūristu skaita palielināšanos, ņemot vērā jaunu uzņēmējdarbības veidu attīstīšanos, proti, Aizputes novadā parādījušies jauni vīndari, kas ar savu nodarbošanos piesaistījuši tūristus. Domāju, ka šogad novada apmeklētāju skaits, pateicoties šiem jaunajiem uzņēmējiem, tikai palielināsies. Lielas cerības tiek liktas arī uz jauno tūrisma informācijas centra vadītāju, kas sākusi darbu un plāno, ar ko šogad pievilināt tūristus. Esam veikuši arī citus darbus, lai palielinātu novada viesu skaitu, piemēram, iestājāmies Latvijas Piļu un muižu asociācijā. Novadā ir skaistā Kazdangas pils, kurā ir iekārtota iepriekšējā Meža muzeja ekspozīcija. Tas īpaši aktuāli varētu būt Latvijas piļu dienās, kad visā valstī tūristi aicināti apmeklēt tieši pilis.”

 

Rita Krēmere, Rugāju novada domes priekšsēdētāja: 
”Šogad tūristiem neko jaunu nevarēsim piedāvāt, bet ik gadu uzņemam pietiekami lielu viesu skaitu, kurus interesē mūsu līdzšinējie apskates objekti. Viens no populārākajiem ir briežu dārzs, kas īpaši vilina ārvalstu tūristus. Tāpat iecienīts ir privātais senlietu kolekcijas muzejs.

Novadā ir daudz ezeru, ik vasaru notiek dažādi pasākumi. Par uzņemto viesu izmitināšanu rūpējas mājīgie viesu nami. Pēdējos gados tūristu skaits ir vienmērīgs, krasas izmaiņas ārvalsts viesu skaitā neesam izjutuši. Domāju, ka to skaits mazam novadam ir apmierinošs. Šogad, lai piesaistītu vairāk apmeklētāju, novads savus apskates objektus reklamē, visos Latgales tūrisma informācijas centros izplatot bukletus, plaša informācija pieejama arī novada interneta mājas lapā.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+