×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
4. aprīlis, 2014
Drukāt

Kā karavīrs Jēkabpils apkaimē aizturēja kafejnīcas laupītāju (9)

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Latvijas armijas militārās policijas virsseržants saņēmis apbalvojumu par to, ka palīdzēja aizturēt noziedznieku, kurš kafejnīcas apmeklētājiem nolaupīja naudu.

Pirmdiena, 3. marts, bija tikko kā sākusies. Pārdesmit minūtes pāri pusnaktij. Rīgas–Daugavpils šosejas mala. Kafejnīca “Sapnis” Spuņģēnos, daži kilometri pirms Jēkabpils. Un durvīs parādās vīrietis pusmūžā ar šaujamo…

“Tajā brīdī gatavoju tēju un redzēju, ka ienāk vīrietis ar tādu kā bisi bez stobra. Uzreiz nosēdos uz grīdas aiz bāra letes un tālāko vēroju videonovērošanas ekrānā. Vīrietis bļāva un prasīja naudu kafejnīcā sēdošajiem,” stāsta bārmene Natālija Andrejeva. “Pie viena galdiņa sēdēja divi tālbraucēji šoferi, četru cilvēku kompānija no Jēkabpils un vēl, šķiet, trīs cilvēki, kas bija atbraukuši no kādas pirtiņas un, kā vēlāk sapratu, bija saistīti ar drošības struktūrām, kaut gan bija ģērbušies civilā. Laupītājs devās ārā, bet viens no trijotnes viņam sekoja, pēc tam arī pārējie, atskanēja šāvieni.”

Šis sekotājs bija Latvijas armijas militārās policijas virsseržants (redakcijai vārds ir zināms, bet karavīrs nevēlas publicitāti). Viņš savā dienesta ziņojumā raksta, ka brīvajā laikā ar paziņu iebraucis kafejnīcā paēst, kad negaidīti ienācis aptuveni 50 gadus vecs vīrietis ar apgrieztu medību ieroci un, piedraudot ar to, apmeklētājiem pieprasījis atdot naudas makus. “Pēc nelielas naudas summas nolaupīšanas vīrietis pameta kafejnīcas telpas, es sekoju ar nolūku aizturēt vīrieti. Vīrietis, pamanījis, ka tam seko, raidīja divus šāvienus manā virzienā. Izmantojot laiku, kamēr vīrietis mēģināja pārlādēt ieroci, pieskrēju viņam klāt, atbruņoju un aizturēju. Vēlāk vīrieti nodevu Valsts policijas ekipāžai, kas ieradās notikuma vietā,” ziņo virsseržants. Par izrādīto varonību viņš saņēmis apbalvojumu, bet pēc dažām dienām no armijas atvaļinājies un aizbraucis uz ārzemēm.

Kā noskaidroju policijā, aizturētais vīrietis ir 60 gadus vecs un 1978. gadā saukts pie atbildības par slepkavību. Ko viņš kopš tā laika darījis, policijas izmeklētāji vēl skaidro, taču svētdienas, 2. marta, vakarā Bebru pagastā minētais vīrietis aizgājis pie kāda 36 gadus veca vīrieša, ko sašāvis sejā. Pēc tam ar savu automašīnu “Mitsubishi Colt” aizbraucis uz degvielas uzpildes staciju Kokneses pagastā, kur iepildījis 20 litrus degvielas un, piedraudot ar ieroci stacijas darbiniecei, nolaupījis degvīnu, cigaretes un šķiltavas. Darbiniece par to ziņoja policijai, kas sāka laupītāja meklēšanu. Pa to laiku laupītājs devās uz kafejnīcu “Sapnis”, kur viņš tika aizturēts. Vīrietis bija 1,5 promiļu reibumā, bruņots ar divstobru bisi un vēl atlikušām 17 patronām.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. kkaads texasas staasts un atkal Latvijaa !!! Arpraac!!!

 2. Nesapratu. Vīrieti aizturēja 2.martā par bruņotu laupīšanu un par sašaušanu sejā. Bet 3.martā jau brīvs, dodas laupīt/šaut tālāk. Kas notiek?

 3. Par izrādīto varonību viņš saņēmis apbalvojumu, bet pēc dažām dienām no armijas atvaļinājies un aizbraucis uz ārzemēm.

 4. No armijas nevar atvaļināties vienā dienā, tas ir pagarš process. Arī līgums nebeidzas vienā dienā … Karavīrs ir un vienmēr paliks karavīrs, ir viņš aktīvajā dienestā vai nav.

 5. …Karavīrs ir gudrs vīrietis. Zinot mūsu valsts situāciju, viņš pēc divām dienām aizbrauc nezināmā virzienā. Tagad jāpadomā, – ….. vai viņš pats priecājas pars avu varonību. Vai VALSTS viņu var aizstāvēt, ja nu kas ?…

  • Tu esi neizsakāmi dumjš un tev ir viena īpašība, kas ir jums visiem sovjetu urkām – viltīgs melīgums un melīgs paštaisnums. Un tu esi tieši tāds pats deģenerāts, kā tas, kurš gāja laupīt. Jūsu lumpeņproletāriešu sugai ir ļoti raksturīgi, dzert, nestrādāt, zagt un tad savā neveiksmīgajā puslopa dzīvē vainot “slikot valsti” un “slikto valdību”. Arī tev tā acīmredzami ir.

   • gudrs cilvēks -otru nenosoda,nemeklē vainas pakāpi un kur nu vēl izlikt predikātu-cik otrs ir dumjs savoks. pats būtiskākais ir tas-ja nebu’tu sī savoka un kā jūs izpatikās pateikt-lumpenproletāriesa-jūs,iespējams-nebūtu dzimis…..nav izslēgts,ka tiesi valdība ir novedusi daudzus-kas ir vāji-līdz neprātam….. draugi-var būt pietiks karot’/palīdzēsim viens otram.mācīsimies cienīt viens otru…….

 6. Bija tik daudz cilvēku un tikai viens izrādīja drosmi.Protams bruņotam sekot ir liela drosme un arī risks. Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+