Reklāmraksti

Kā karstums ietekmē auto akumulatoru?0


Auto akumulators
Auto akumulators
Publicitātes foto

Dzīvās būtnes nav vienīgās, kas nogurst vasaras karstumā. Pārāk augsta gaisa temperatūra var ietekmēt arī Tavu transportlīdzekli, tai skaitā vienu no tā svarīgākajām detaļām – auto akumulatoru. Par to, kā šī ietekme uz mašīnas bateriju izpaužas, lasi raksta turpinājumā.

Karstums un auto akumulators

Nav noslēpums, ka tveicīgā vasara mudina mūs biežāk justies izslāpušiem. Kā izrādās, arī auto akumulatoram var rasties līdzīgs efekts, jo augstā gaisa temperatūra veicina baterijas šķidruma iztvaikošanu, kā rezultātā arī tā lādiņš kļūst vājāks.

Ja automašīna atrodas ārpus telpām, pakļauta augstas gaisa temperatūras iedarbībai vasaras laikā, piemēram, tiešā saulē, tās akumulatora iekšējās sastāvdaļas sāk pakāpeniski nodilt, kā rezultātā negatīvi tiek ietekmēts lādiņš, kas atlicis mašīnas baterijā. Šis process līdzinās pāragrai akumulatora novecošanai.

Tāpat karstums arī var paātrināt korozijas attīstību baterijas iekšienē. Korozija jeb rūsēšana neatgriezeniski sabojā automašīnas akumulatora iekšējo uzbūvi, un, ja gaisa temperatūra ir augsta, šie bojājumi ir notiek vēl ātrāk.

Vairums auto akumulatoru ir noslēgti, un tiem nav nepieciešama īpaša apkope. Tajā pašā laikā lielai daļai modeļu ir indikatori, kas ļauj noteikt, vai šķidruma līmenis iekšienē ir pietiekošs, vai arī pārāk zems.

Secinājums ir viens – jā, īpaši augsta gaisa temperatūra vasarā var “izkaltēt” automašīnas akumulatoru, tādēļ šķidruma līmenim tajā ir regulāri jāpievērš uzmanība.

Kā uzturēt auto akumulatoru labā stāvoklī?

Gan šī, gan arī citas vasaras ir pierādījušas, ka gaisa temperatūra pie mums var sasniegt diezgan augstu līmeni, tādēļ ikvienam, kurš šajā sezonā plāno pārvietoties ar automašīnu, vajadzētu zināt, ko darīt, lai auto akumulatori kalpotu pēc iespējas ilgāk:

Ierobežo īso braucienu skaitu. Ja ikdienā ar automašīnu bieži mēro īsas distances, piemēram, līdz veikalam, skolai, darbam un citur, ņem vērā, ka akumulatoram nepietiek laikā pilnībā uzlādēties, tāpēc ar laiku tā lādiņš var kļūt vājāks.

Dodoties prom no mašīnas, pārliecinies, ka esi izslēdzis visas iekšējās un ārējās gaismas.

Augsta gaisa temperatūra paātrina akumulatora pašizlādi, tāpēc bateriju vajadzēs uzlādēt biežāk, it īpaši, ja transportlīdzeklis netiek regulāri izmantots.

Pievērs uzmanību tam, lai akumulators un tā savienojumu vietas būtu tīras, pretējā gadījumā var tikt traucēts lādiņa pārvadīšanas process.

Izvairies izmantot auto elektroniku, piemēram, radio, kad dzinējs ir izslēgts.

Karstā laikā novieto automašīnu ēnainā vietā vai garāžā, izvairoties no tiešiem saules stariem.

Pazīmes, kas liecina, ka auto akumulatoru, iespējams, jānomaina:

Startējot mašīnu, tā uzsāk darbību lēni un gurdeni;

Panelī iedegusies lampiņa, kas aicina pārbaudīt dzinēju vai akumulatoru;

Akumulatora šķidruma līmenis ir zems;

Akumulatora karkass izskatās uzpūties vai deformējies;

Savienojumu vietas ir sarūsējušas;

Auto salona iekšējais apgaismojums un gaismas ir blāvas;

Auto akumulators ir vecāks par trim gadiem.

Kur iegādāties jaunu akumulatoru un citas auto preces?

Steidzīgajā ikdienas ritmā daudziem no mums nav laika doties uz veikalu, lai klātienē iegādātos nepieciešamās preces, taču mūsdienās par to nav jāraizējas, jo interneta veikals 220.lv šeit piedāvā visu nepieciešamo gan Tev, gan Tavam mājoklim un arī automašīnai.

Mūsu sortimentā pieejamas gan labāko ražotāju auto riepas, gan arī eļļas, paklājiņi, mazgāšanas iekārtas, ķīmija, audio tehnika un, protams, arī akumulatori. Izvēlies no vairāk nekā 350 dažādiem akumulatoru modeļiem plašā cenu diapazonā. Turklāt, ja vēlies ietaupīt, piedāvājam izņemt preces bez maksas mūs veikalos Rīgā, Ģertrūdes 94a un Daugavgrīvas ielā 114!

LA.lv