×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Kā KNAB ietekmē Latvijas iedzīvotāju dzīvi?


Lasītāju viedokļi, atsaucoties par vakar publicēto rakstu “Neļauj mierīgi gulēt. Jau 10 gadus”
.

 

Anna Krieviņa, pārdevēja: “Personīgi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbību ikdienā nejūtu. Vien šad tad redzu televīzijā. Domāju, ka korupcijas apkarošanas iestādei ir būtiska loma jebkurā valstī, pat tādā, kurā viss no malas izskatās kārtībā. Turklāt tai jābūt par paraugu jebkurai citai iestādei, taču diemžēl ap mūsu KNAB pārāk bieži virmo dažādi skandāli un intrigas. Tas savukārt ir pilnīgā pretrunā ar viņu funkcijām – tā vietā, lai apkarotu korupciju, paši KNAB darbinieki iesaistās apšaubāmos darījumos. Ja kādu tumšu lietu arī sāk cilāt, parasti drīz vien viss noklust. Tas, ko izjūtu gan es, gan, visticamāk, vairākums Latvijas iedzīvotāju, ir valsts izzagšana. Tā ir norāde vai nu uz KNAB nekompetenci, vai pārdabiski attapīgiem zagļiem.”

Viesturs Razumovskis, jurists: “Gadiem ejot, mainījušies ir vadītāji, bet pati iestāde – ne, tāpat kā teicienā par lapsu – tā met spalvu, bet tikumus nemaina. Pats KNAB darbību neizjūtu, jo neesmu tā darbību mērķauditorija, taču šo iestādi uzskatu par politisku ieroci, ko var izmantot situācijās, kad nepieciešams novērst sabiedrības uzmanību no būtiskākām problēmām.”

Dzintars Kārkliņš, šoferis: “Īpaši nesekoju šīm lietām, un man šķiet, ka tā ir pavisam cita pasaule, ar kuru mums, parastajiem iedzīvotājiem, maz sakara. Protams, ik pa laikam dzirdu, ka KNAB veicis kratīšanu vai kādu “paņēmis ciet”, un tas nozīmē, ka kaut kas tiek lietas labā darīts. Tomēr nevaru teikt, ka biroja darbības kaut kā personiski ietekmētu man dzīvi. Gribas ticēt, ka vismaz viena valsts iestāde ir tāda, kas cīnās pret kukuļošanu, nevis iesaistās tajā.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+