×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
29. oktobris, 2016
Drukāt

Kā konkurēt ar Kremļa medijiem? Propaganda spēj mobilizēt tautiešus ārzemēs (5)

PBK782

Kā krievu valodā raidošajiem neatkarīgajiem masu medijiem konkurēt ar Kremļa sponsorētiem kanāliem? Atbilde uz šo jautājumu šodien tika meklēta ekspertu diskusijā Rīgā.

Ja mums būtu Krievijas valdības finansētā televīzijas kanāla Russia Today budžets, mēs varētu strādāt astoņus miljonus gadu, tā šodien diskusijā Rīgā sacīja Ukrainas neatkarīgā televīzijas kanāla Hromadske izpilddirektore.

Tomēr Hromadske, kas krievu valodā raida arī krievvalodīgajai Ukrainas auditorijai, nav gatavs iesaistīties kontrpropagandā.

Propagandai nedrīkst atbildēt ar propagandu, saka arī citi eksperti. Tā vietā nepieciešams veidot kvalitatīvu saturu krievu valodā.

Krievijas propaganda spēj mobilizēt tautiešus ārzemēs, – par to uz savas ādas aizvien biežāk sāk pārliecināties ne tikai Austrumeiropa, bet arī Rietumeiropa, saka politologs no Ukrainas Antons Šehovcovs.

Eiropas Savienības (ES) valstīs dzīvojošie krievvalodīgie lielākoties patērē tieši Krievijas masu medijus un tas padara viņus mazāk lojālus valstij, kurā viņi dzīvo, pārliecināts ir politologs. Šī iemesla dēļ spēja piesaistīt krievvalodīgos ar uzticamu un neatkarīgu informāciju viņu dzimtajā valodā ir izšķiroša. Par to eksperti brīdina arī Latviju, kurā Krievijas televīzijas kanālus skatās ne vien krievvalodīgie, bet aizvien biežāk arī latviešu valodā runājošie.

Tomēr eksperti uzskata, ka informācijas karš ar Kremli vēl nav zaudēts un vēl pastāv iespēja radīt neatkarīgus informācijas kanālus, kuriem krievvalodīgie uzticētos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā konkurēt ar Kremļa medijiem? Mēs nevis konkurējam, bet visādi palīdzam Kremlim. Palasiet Latvijas medijus, vai paklausieties Latvijas TV. Negatīvās ziņas un raksti, ko tur bagātīgi sniedz mūsu žurnālisti, ir īsta medusmaize un pirmavots Kremļa propagandai pret Latvijas valsti. Paši vien katru dienu legāli iedodam materiālus, kurus Putina propagandai atliek tikai pārpublicēt! Laikam jau savā aprobežotībā un bezizmēra vārda brīvībā esam aizmirsuši atbildību pret to valsti, kurā dzīvojam.

  2. Дохлому припарки не помогут! Чтобы делать качественный информационный продукт нужны качественные высококлассные специалисты. Это аксиома. А такие специалисты стоят дорого. И это тоже не секрет. А ваших политиков жаба задушит отстегнуть такие деньги, и главное, кому – русским журналистам! Такого переворота сознания они просто не перенесут.
    Так что, вы можете учиться у хохлов, они те ещё пропагандисты, но всё равно ничего у вас не получится.

  3. bara mentalitāte.
    Kaut mirst badā, bet pat sevis pašus slepkavojošos aizstāvēs kā siena…

  4. elementāri,lai nebūtu nekādu kremļa bubuļu vajag naida kurinātājus- volstrītas-pentagona smirdoņas, šo cūcīgo rotšildmēslu atkritumbodītes izmest no Latvijas, līdzīgi ka ķīnieši izmeta Bļumberga melu bodīti kad tie savu netīro muti atvēra pret Si Dziņpinu…

Draugiem Facebook Twitter Google+