Uncategorized

Kā lai iztiek?0

Foto – Valdis Semjonovs

Strādāju par apkopēju, saņemu tikai minimālo algu, bet vīrs piestrādā dažādos gadījuma darbos. Ģimenē ir trīs bērni – skolnieki. Uz kādu palīdzību no valsts un pašvaldības varam cerēt, ja šoziem vairs nespēsim samaksāt par dzīvokli un nepietiks naudas arī citiem neatliekamiem izdevumiem? 
Anna Daugavpilī

 

“Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā” teikts, ka sociālās palīdzības mērķis ir sniegt materiālu atbalstu krīzes situācijā nonākušām trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm (personām), lai apmierinātu to pamatvajadzības – ēdiens, apģērbs, mājoklis, veselības aprūpe, obligātā izglītība – un veicinātu darbspējīgo līdzdarbību savas situācijas uzlabošanā.

Tiesības saņemt sociālo palīdzību nav atkarīgas no tā, vai pilngadīgie ģimenes locekļi strādā algotu darbu, ir bezdarbnieki, vecuma vai invaliditātes pensijas saņēmēji. Ja ģimene vai persona ir atzīta par trūcīgu atbilstoši Ministru kabineta “Noteikumiem par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu” un vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā ir zemāki par Ministru kabineta vai pašvaldības noteikto garantēto minimālo ienākumu (GMI) līmeni, tā var pretendēt uz pabalstu GMI līmeņa nodrošināšanai.

Tagad GMI līmenis pilngadīgajam ir 40 latu mēnesī, bērnam – 45 lati mēnesī, bet nākamgad visiem būs 35 lati mēnesī.

Ja par trūcīgu atzītai ģimenei vidējie mēneša ienākumi pārsniedz Ministru kabineta vai pašvaldības noteikto GMI līmeni, tā var pretendēt uz citiem pašvaldības sociālās palīdzības pabalstu veidiem, tostarp uz dzīvokļa pabalstu. Šī un citu pašvaldības noteikto pabalstu apmēru, izmaksas kārtību un personas, kuras ir tiesīgas tos saņemt, reglamentē pašvaldības saistošie noteikumi.

Sociālās palīdzības pabalstus izmaksā naudā vai graudā – par pabalsta summu apmaksājot preces vai pakalpojumus, kas nepieciešami ģimenes pamatvajadzību apmierināšanai, piemēram, piešķirot bērnam brīvpusdienas skolā un pirmsskolas izglītības iestādē, kompensējot ar veselības aprūpi saistītos izdevumus.

 

UZZIŅA

• Ģimene atzīstama par trūcīgu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējos trīs mēnešos nepārsniedz 90 latu un ja uz to attiecas Ministru kabineta “Noteikumos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu” paredzētie nosacījumi.

• Ģimenes ienākumu un materiālā stāvokļa atbilstību trūcīgās statusam pieņem tās pašvaldības sociālais dienests, kuras teritorijā ir reģistrētā dzīvesvieta. Lai noskaidrotu kritērijus maznodrošinātas ģimenes statusa piešķiršanai, arī jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā.

 

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
41 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Rokot dārzu Pārdaugavā, atrod vēsturiskus dokumentus
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
2 stundas