×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Rīdziniece sašutusi par veikala nespēju izdot atlikumu latos (16)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Kaut arī Latvijas Banka bija izziņojusi, ka  no 1. līdz 14. janvārim visur par precēm un pakalpojumiem iedzīvotājiem ir tiesības maksāt latos, pretim saņemot atlikumu eiro, spriežot pēc notikuma 14. janvārī tirdzniecības centrā “Supernetto” Rīgā, Maskavas ielā 220b, tā visur tomēr nenotika.

Rīdziniece, “Latvijas Avīzes” lasītāja Laima Linuža stāsta, ka dienas otrajā pusē šajā veikalā gribējusi nopirkt medus burciņu, saldējumu un ingvera saknes – par šiem nelielajiem pirkumiem samaksājot ar simt latu naudas zīmi, jo citas viņai tobrīd neesot bijis. Viņai par lielu pārsteigumu pārdevēja atteikusies pārdot preces, izsniedzot atlikumu eiro naudā. Pēc garas skaidrošanās veikala pārzine atsauksies uz iekšējiem noteikumiem, kuri aizliedzot pieņemt no pircējiem lielas banknotes. Laima Linuža gribējusi turpat veikalā uzrak-stīt iesniegumu, pieprasot paskaidrojumus tirdzniecības centra vadībai, taču arī tas viņai liegts. Veikala pārzines durvīm priekšā aizstājies apsardzes darbinieks…

“Kā pēc notikušā veikalā “Supernetto” lai tagad ticu Eiro ieviešanas likumā noteiktajai un Latvijas Bankas izsludinātajai naudas maiņas kārtībai?” jautā L. Linuža.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēsta, ka no 1. līdz 14. janvārim visos veikalos bija jāpieņem samaksa par precēm arī latos, atlikumu izdodot eiro. Administratīvo pārkāpumu kodeksā VID ir paredzētas tiesības vainīgajai personai uzlikt naudas sodu par atteikšanos pieņemt oficiālajā apgrozībā esošās naudaszīmes samaksai par precēm un pakalpojumiem.

Par notikušo veikalā “Supernetto” SIA “Rimi Latvia” vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija atzīst, ka 14. janvārī – dubultās valūtas apgrozības laikposma pēdējā dienā – plkst.16.50 pircēja par pirkumu, kas kopsummā maksājis 3,19 eiro, vēlējās norēķināties ar 100 latu banknoti. “Kaut arī jau laikus bijām ieplānojuši papildu jaunās valūtas maiņas naudas rezerves, tomēr pēdējā lata aprites dienā veikala kasē nebija tādas maiņas naudas, lai pircējai atlikumu izdotu eiro. Tāpēc diemžēl pircējai bija jāatsaka pirkums. Mēs atvainojamies pircējai par neērtībām, ko radījusi šī nepatīkamā situācija, kā arī ceram uz sapratni par šo starpgadījumu,” viņa saka.

Arī Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone atzīst, ka veikala apmeklētājai taisnība tajā ziņā, ka aizvadītajās divās nedēļās viņai bija tiesības izvēlēties, kādā valūtā norēķināties – latos vai eiro. “Lati no pircējas bija jāpieņem arī “Supernetto” veikala darbiniekiem vai, ja tas kaut kādu iemeslu dēļ nebija iespējams, jāmēģina atrisināt strīdu citā veidā, tā, lai pircēja nejustos vīlusies,” spriež Dace Kalsone.

Ministrijas pārstāve saka, ka kopš pagājušā gada decembra plašsaziņas līdzekļos – gan internetā, gan preses izdevumos – aicinājuši iedzīvotājus apdomāt, vai pārdevējiem vienmēr būs ko izdot, sevišķi, ja par pirkumu pircējs maksā ar lielu banknoti, kā tas bijis šajā reizē. “No savas puses vēlreiz apliecinu, ka visi iedzīvotāju lati tiks mainīti pret eiro bez komisijas maksas un pēc oficiālā kursa 0,702804 lati par vienu eiro – mūžīgi Latvijas Bankā, sešus mēnešus visās komercbankās un trīs mēnešus 302 valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” nodaļās,” piebilst Dace Kalsone.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Domāju, ka šai pircējai nākas bieži vilties.

 2. SunC, kad tam naU ko darīt, **. 🙂
  Savukārt, latvju pendzionārs, garlaicības mākts iet uz veikalu, mēģina meklēt smadzenes tur, kur to nekad nav bijis un sūdzās par saviem brīnumainajiem piedzīvojumiem… 🙂 Faktiski – parāda valstij savu infantīlismu.
  Ap 6 – 7. Janvāri savus latu atlikumus (pāris papīrīšus un sauju melno knēķu) samainiju bankā. Pilnīgi bez rindām, protams, bez komisijām utt Pa mierīgo un skaisto. No tā secinu – visi tie “500 Ls” veikalos spraudēji ir, maigi sakot, mazliet jocīgi 🙂

 3. Aiznest savu pakaļu līdz pastam nevarēja?

 4. Lielā banknotes taču jāmaina pastā vai bankās. Nemeklēsim problēmas, kur to nav.

 5. Komunikācijas trūkums tomēr arī no veikala puses. Ja nevarēja samainīt, vajadzēja atvainoties un mēģināt konfliktu atrisināt cilvēcīgi. Visādā ziņā pircējai bija tiesības iekļūt pie vadītājas.

 6. Baigā ziņa, par ko aizņemt avīzes lauku un ziņot visai tautai. Tik daudz tautai nopietnu jautājumu, par ko runāt avīzē, bet LA kā ūdeni mutē ieņēmusi. Pareizi saka – varbūt sieviete slima un kašķi meklē. Un par to jātaisa sensāciju.

 7. nju ko …slima kundze, ir normāli veidi, kā samainīt naudu, nevis kasīšanas pēc brukt virsū nabaga pārdevējām… kādas gan viņām bija šis divas nedēļas to kāds var iedomāties.

 8. Lasīju ar pretīgumu, nu kur var būt tik stulbs cilvēks! Ja par gada beigās pārdotu īpašumu (kā tika rakstīts) tika ņemts latos, tad vēl stulbāks. Jau gadu tika runāts, ka no 01.01.2014. tikai EURO, bet te lūk 14.janvāra vakarā pamostas, ka jāizmaina lati. Pa purnu tādam idiotam, ne atvainošanos.

 9. Varētu domāt ka viņa ir vienīgā…Par 500LVL pērk kukuli maizes.Ha-ha.Pie tam,”nabaga”pensionāre!Tur pat kaķim jāsmejas.Simtnieki,vispār,izrādās ejoša banknote.Par tādiem sīkumiem kā 50 gabalā,biežāk nekā laši.Un visi jātērē par pirkumu,labi ja,līdz 2-3 lvl.Protams,iesi mainīt uz banku,jābleķo.Tāpēc labāk izd…zt veikalu un pārējos pircējus kam jāstāv rindā un jāgaida kamēr naudu samainīs.Kurā kasē uz sitiena var savākt 499 latus eiro ekvivalentā?GNĪDAS!!!

 10. Un nav ko gaužoties veikaliem, ka viņi nav bankas. Ja reiz valdība noteica, ka tirgotāji mainīs naudu, nevis bankas, tad ir jārespektē.
  Kāpēc man būtu jāstāv visādās rindās, ta veikalā, ta bankā, ta atkal veikalā, lai tikai nopirktu pēc smagas darba dienas paiku. Jā, jā, nu un ka biju sakrājusi lielāku naudu, faktiski pārdevu īpašumu gada beigās un tiku pie lielākas naudas, turklāt skaidrajā, Nu neuzticējos bankai un neskrēju iemaksāt tajā to naudu, kad atceros agrākos Bankas baltija laikus, tāpēc neriskēju un atstāju naudu zeķē. Kas zin, Latvijā visādi brīnumi notiek pēkšņi.

 11. Man arī RIMI atteicās pieņemt 500 Ls, it kā par maz esot nopirkusi. Bet man bija daudz preces, uz kādi 20 Ls pāri. Izvilka kaut kādus iekšējos noteikumus un nepieņēma. 🙁 Tas gan bija kādā 5. vai 6.janvārī. Un kāpēc man būtu jāskrien uz banku??? No veikala uz banku, no bankas atkal uz veikalu. Turklāt plkst. bija ap 20:30 un bankas bija slēgtas.

  • Nav ko pārmest veikala darbiniekiem- tiem dienā jāapkalpo vairāki simti pircēju- kas notiktu, ja visi nāktu ar lielām banknotēm? Lielveikalam uz laiku pārtraukt darbu, kā to darīja mazie veikaliņi? Tad atkal būtu daudz neapmierināto. Nevajag “meklēt skabargu acī citam, ja pašam ,varbūt ,jau ir baļķis.”

 12. Tā iet, ka kundzite durvis sajaukusi – zeķē taupītais barons uz Banku jānes bija, nevis košļenes jāpērk lētuču veikalā, lai samaina valūtu. Vēl ar 500nieku varēja uz Narvesenu aiziet, lai Ņušakovu talonu nopirktu…

 13. Lasīju un smējos. Vai Jūs speciāli taisījāt to provokāciju. Citā vārdā Jūsu izgājienu nevaru nosaukt. Ak tad pēdējā latu apgrozības dienā sagribējās medu, saldējumu un ingveru, pie tam – jau vakara pusē. Neko nebijāt dzirdējusi, ka veikali NAV naudas maiņas punkti? Varējāt ieiet jebkurās bankas filiālē un samainīt to savu simtnieku, bet nē – kasīties gribējās. Vai pēkšņi atcerējāties, ka vēl kādā zeķē simtnieks aizķēries, tad nu drāzāt uz veikalu pirkt da jebko /šādas preces nav pirmās nepieciešamības produkti – vismaz tādā kombinācijā nē/. Bet varbūt speciāli gribējāt “iegriezt” kādai pārdevējai? Lai nu kā tas arī būtu – tā ir vai nu provokācija vai stulbums /pati varat izvēlēties variantu/.

Draugiem Facebook Twitter Google+