Latvijā
Sabiedrība

Kā Latvijā svinēs Starptautisko senioru dienu1


“Jūsu dzīves pieredze un mūža devums ir spilgts piemērs jaunajai paaudzei – jūs esat nācijas saknes un mūsu senču tradīciju nesēji,” svētkos sveic Latvijas Pensionāru federācijas valde.
“Jūsu dzīves pieredze un mūža devums ir spilgts piemērs jaunajai paaudzei – jūs esat nācijas saknes un mūsu senču tradīciju nesēji,” svētkos sveic Latvijas Pensionāru federācijas valde.
Foto: TIierney MJ/SHUTTERSTOCK

Apvienoto Nāciju asambleja 1. oktobri par starptautiski atzīmējamu dienu pasludināja jau pirms 28 gadiem.

Visā pasaulē, arī Latvijā, šajā dienā godina vecākās paaudzes devumu valsts tautsaimniecības attīstībā un sabiedrībai kopumā.

“Seniori, kuri dzīvo sociālās aprūpes centros, ir dažāda vecuma, arī gados ļoti bagāti un sīksti, piemēram, vecākā “Mežciema” iemītniece augustā nosvinēja simts gadu jubileju, un viņai īpašu apsveikumu – dziesmu – bija sarūpējuši paši centra iemītnieki,” stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītājas vietniece Linda Sausā.

Lai viņus sveiktu un godinātu, visos trijos Rīgas pilsētas pašvaldības sociālās aprūpes centros, kuros šobrīd mitinās ap 800 senioru, tradicionāli tiks svinēti svētki ar īpašu programmu un svētku mielastu.

Piemēram, sociālās aprūpes centrā “Mežciems” Senioru dienas svinēšanas pasākums notiks 30. septembrī, kad ar muzikālu priekšnesumu iemītniekus priecēs Latvijas radio bērnu ansamblis “Dzeguzīte” un tiks sumināti centra aktīvākie iemītnieki, Starpkultūru solidaritātes projekta ietvaros svētku cienastu – tradicionālo turku saldumu “Noasa pudiņu” – sarūpējusi Turcijas vēstniecība.

Sociālās aprūpes centrā “Gaiļezers” 26. septembrī svētkus ieskandinās vijolnieces Lindas Liepiņas uzstāšanās, bet 1. oktobrī būs Juglas mūzikas skolas audzēkņu apsveikuma koncerts un svētku mielasts. Savukārt sociālās aprūpes centrā “Stella maris” šajā dienā notiks rokdarbu izstāde, tā iemītnieku dzejas lasīšana, cienasta baudīšana un flamenko dejas paraugdemonstrējumi, kurus, starp citu, izpildīs centra darbinieki.

“Rīgas domes Labklājības departaments sveic visus vecāka gadagājuma cilvēkus svētkos, vēl viņiem stipru veselību, možu garu un dzīves sparu, kā arī atgādina ikvienam rīdziniekam atcerēties, apsveikt un samīļot savus tuviniekus,” saka Linda Sausā.

1. oktobrī Daugavpilī domes, Sociālā dienesta un Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils nodaļas pārstāvji apsveiks visus pensionārus sociālās apkalpošanas teritoriālā centra klientus un pasniegs viņiem nelielas dāvanas. Pašvaldības preses sekretāre Līga Korsaka stāsta, ka saskaņā ar tradīciju Starptautiskajā senioru dienā Daugavpils pensionāri, uzrādot apliecību, bez maksas varēs apskatīt ekspozīcijas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Marka Rotko mākslas centrā, Šmakovkas muzejā, kā arī apmeklēt Latgales zoodārzu.

Daugavpils Kultūras pils lielajā zālē plkst. 13 notiks Starptautiskajai senioru dienai veltīts svinīgais pasākums un koncerts, pēc kura foajē spēlēs dzīvā mūzika, lai seniori varētu padejot un patērzēt pie tējas tases.

Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Elita Cepurīte stāsta, ka Jūrmalā senioriem par godu ik gadu tradicionāli tiek rīkots svētku koncerts, uz kuru tiek aicināti visi pilsētas seniori.

Ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem, bet pēc koncerta visi apmeklētāji dāvanā saņem saldumus.

Piemēram, šogad koncerts būs 29. septembrī un tajā uzstāsies Viktors Zemgals, bet iepriekšējos gados koncertus ir snieguši Ieva Akurātere, Viktors ­Lapčenoks, Ingus Pētersons un citi.

“Cienījamie seniori! Sirsnīgi sveicu jūs Starptautiskajā senioru dienā! Īpašs paldies jums katram par jūsu ieguldījumu un darba gadu veltījumu sabiedrībai, kas ir palīdzējis un turpina palīdzēt veidot mūsu novadu skaistu un stipru!

Paldies par Pļaviņu nākotnes veidošanu – izaudzinātajiem bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem, par mīlestību un sirdsgudrību, ko esat dāvinājuši viņiem un ko tagad turpinām saņemt mēs.

Paldies par dalīšanos dzīves pieredzē un uzkrātajās zināšanās! Daļa no laimes sajūtas slēpjas kopā būšanā un kopīgā aktivitāšu baudīšanā, tāpēc aicinu jūs arī turpmāk būt aktīviem un piedalīties svētku sarīkojumos, apmeklēt koncertus, izstādes, kino seansus, tematiskos pasākumus novada bibliotēkās un sporta pasākumus.

Īpaši gaidīsim arī tos seniorus, kas līdz šim nav aktīvi iesaistījušies sabiedriskajā dzīvē. Novēlu veselību, dzīvesprieku, sajust mīlestību ikdienā!” ne tikai sava novada seniorus sveic Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss. Ik gadu Pļaviņās par godu Starptautiskajai senioru dienai tiek rīkots īpašs pasākums, kurā tiek gaidīti visi novada seniori, lai noklausītos koncertu, bet pēc tam padejotu. Īpaši sirsnīgā gaisotnē tiek sveikti seniori sociālās aprūpes centrā “Pļaviņas”, arī pagastos tiek rīkotas senioru balles.

Pērn Ķeguma novada domes vadītāji personīgi devās sveikt novada pensionāru biedrību svētkos. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kintija Sparāne stāsta, ka aizvadītajā gadā iesāktais šogad jau kļuvis par tradīciju. 5. oktobrī pašvaldības pārstāvji sveiks seniorus pasākumā “Saulei pretī mūžu iet!”.

Saistītie raksti
Savukārt Dobeles novada senioriem 28. septembrī Naudītes pagastā norisināsies sadraudzības dienas pasākumi.

Tie sāksies ar pulcēšanos pie Naudītes skolas, kur seniorus sagaidīs Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte. Pēc tam notiks Dobeles novada senioru sadraudzības dienai veltīts koncerts “Brīvdienas Naudītē”, bet pēc tam sekos dažādas aktivitātes sadraudzības veicināšanai Naudītes skolas telpās. Sadraudzības diena noslēgsies ar Ādolfa Alunāna lugas “Skolotāja tupeles” izrādi Tērvetes novada amatierteātra “Trīne” iestudējumā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēti divi policisti aizdomās par nelegālu cigarešu glabātāja piesegšanu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
ASV nosaka sankcijas Lembergam
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latgalē veiktas nežēlīgas laupīšanas: aizturēti divi sevišķi bīstami noziedznieki 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
ĀM izplata brīdinājumu bankām par sadarbības risku ar Lembergu
41 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rīga jāatpūtina no Ušakova un viņa sekotājiem 2
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Brīžiem līs, vietām gaidāms arī sniegs. Prognoze otrdienai
4 stundas