Elvis Merzļikins

Kā liela ģimene – Merzļikins un Daugaviņš lepni par Latvijas izlasi 9

Lai arī lielo mērķi par iekļūšanu ceturtdaļfinālā neizdevās realizēt, esam lepni par izlases sniegumu pasaules čempionātā Ķelnē – tā pēc zaudējuma Vācijai (3:4 bullīšos) atzina Latvijas valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš un vārtsargs Elvis Merzļikins.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Kaspars Daugaviņš: “Mazliet pietrūka. Sākām spēli kā otrais numurs, vāciešus tribīnes dzina uz priekšu, emocijas bija lielas. Grūti aizsargāties visu periodu. Labi, ka Gunārs (Skvorcovs) iemeta pirmos vārtus – tas pagrieza spēli uz otru pusi. Trešajā periodā bijām cita komanda, kas gatava šancēt.

Vai bija jūtamas vakardienas spēles sekas? Es labāk spēlēju nekā atpūšos. Grūti ir arī tad, ja visu laiku spēlē, bet mums pagarinājumā bija iespēja aizskriet un iemest. Laikam mums nav uzvarētāju psiholoģija… Tādās spēlēs vienmēr tiesneši meklēs – kur kaut ko iedot. Par pirmajiem vāciešu vārtiem galvenajam tiesnesim teicu, ka bija aizmugure, bet viņš norādīja, ka neko nevar izdarīt – ja līnijtiesnesis kļūdījies… Un beigās arī, tur nevar vainot ne Artūru (Kuldu), ne tiesnešus, bet tā vāciešiem bija pēdējā cerība.

Šī ir foršākā izlase visu gadu laikā. Nevienā spēlē nebija nolemtības sajūta, varbūt tikai pret Krieviju iezagās doma, ka pret Vāciju būs svarīgākais mačs. Bet tā pret visiem parādījām solīdu hokeju, cīnījāmies, grauzām, kapājām. Paldies komandai, esmu lepns par puišiem.”

Elvis Merzļikins: “Žēl. Abas komandas bija pelnījušas uzvarēt, skatītājiem bija ļoti skaists hokeja mačs. Bullīši ir loterija, kurā palaimējās vāciešiem. Bet nevajag bēdāties, Latvijas izlase čempionātā spēlēja nenormāli labi un esmu lepns par to. Man ir prieks spēlēt šajā izlasē, esam viena ģimene.

Šogad ar treneri bija cits sapratnes līmenis. Komanda saprata trenera teikto un labi izpildīja laukumā, rezultāti bija. Svarīgākais, ka bijām visi vienoti, nebija neviena, kas spēlēja tikai sev. Viens par visiem un visi par vienu.

Pirmajos vārtos vāciešiem bija zona? Ja jau tiesneši nepamanīja, tad neko… Žēl. Es otrajos vārtos varēju labāk nospēlēt, bet negaidīju tādu asu uzbrukumu. Tomēr cepuri nost komandai, kas parādīja raksturu.

Man Ķelnē labākā bija sausā spēle (pret Dāniju 3:0), bet mēs arī pret amerikāņiem labi nospēlējām. Viss turnīrs bija izcils, esmu lepns par komandu.”