Latvijā
Novados

Kā Lieldienas atzīmē Vidzemē. Var pievienoties!0

Foto – LETA

Vidzemē šodien notiks vairāki Lieldienu pasākumi, tostarp saulgriežu atzīmēšana ar vairākām folkloras kopām un trešo Šūpoļu festivālu Siguldā.

Siguldā Šūpoļu festivāla laikā pilsētā viesosies arī festivāls “Latvijas Goda aplis”.

Galvenā svētku atzīmēšana notiks pilsētas Svētku laukumā šodien no plkst.9 līdz 16. Visi pilsētnieki un tās viesi aicināti piedalīties Latvijas kartes likšanas čempionātā “Cik labi tu pazīsti Latviju?”, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par mūsu valsti viktorīnā. Festivāla informācijas stendā būs iespēja uzaicināt savus tuvos, mīļos cilvēkus kopā svinēt Latvijas simtgadi, nosūtot īpašu pastkarti. Svinot Siguldā Lieldienas, būs iespēja arī kopā izzināt un atcerēties ar pavasari un tā lielākajiem svētkiem saistītos ticējumus un paražas.

Plkst.11 gadatirgus apmeklētājus sveiks šā pasākuma Goda saimniece – folkloras kopas “Senleja” vadītāja Anda Skuja. Kopā ar Rīgas Danču klubu tiks izdziedātas un izdejotas skanīgākās pavasara dziesmas, izspēlētas Lieldienu rotaļas un gatavots pantāgs. Tas ir tradicionāls Ūsiņa dienas ēdiens, kas simboliski ataino sauli, tādēļ to bieži gatavo arī Lieldienās.

Savukārt Cēsīs plkst.11 Maija parkā notiks Lieldienu svinības ar šūpošanos šūpolēs, kas tapušas sadarbībā ar Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu, olu krāsošanu, iešanu rotaļās un citām Lieldienu tradīcijām. Ar pavasara dziesmām uzstāsies ansamblis “Tieši tāpēc”. Izzināt latviešu svētku svinēšanas tradīcijas palīdzēs Ingūna Rauda.

Valkas novada Zvārtavas pagastā šodien plkst.11 notiks Lieldienu skrējiens, bet Madonā plkst.15 par godu saulgriežiem notiks vietējo deju kolektīvu koncerts “Oliņ, boliņ, džimpiņ, rimpiņ”, kam plkst.16.45 sekos Lieldienu svinēšana kopā ar folkloras kopu “Vērtumnieki”.

Gulbenē pēc Lieldienu lustēm bērniem plkst.12, plkst.18 Gulbenes kultūras centrā notiks humoršovs “Soliņš: Gulbenes novads aktuālo notikumu šūpolēs”, bet Smiltenē plkst.10 pie Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” tiks atklātas šūpoles un rokdarbu izstāde “Raibie lakati”. Tam plkst.11 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā sekos Lieldienu koncerts un pēc tam Lieldienu svinības ar folkloras kopu “Rudzupuķe”.

 

LA.lv