×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Kā mazgāt miglotāju

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kā miglotāja iekšpusē likvidēt insekticīda Decis smaku?” MĀRIS

– Smaku miglotāja iekšpusē nav iespējams likvidēt. Tūlīt pēc darba beigšanas ierīce obligāti jāskalo vismaz trīs reizes ar tīru ūdeni, lai novērstu tālāku insekticīda iedarbību. Darot to novēloti, ķimikālijas piekalst pie sieniņām, bet vēlāk var reaģēt ar nākamo līdzekli, – skaidro augu aizsardzības speciāliste Inta Jakobija.

Ja šķīduma pārpali­kumu vēl paredzēts izmantot nākamajā dienā, to izlej un iepilda citā traukā. Ja atstās tvertnē, var rasties nogulsnes, kas turpmāk būs grūti likvidējamas. Arī tad, ja vienlaikus paredzēts apkarot slimības un kaitēkļus un tvertnē kopā jauc fungicīdu un insekticīdu, tvertne pēc apstrādes ļoti rūpīgi jāskalo. Vispirms izskalo no iekšpuses un arī ārējo korpusu nomazgā ar tīru ūdeni, piepilda tvertni un skalojamo ūdeni zem spiediena izlaiž caur sprauslām.

Lai smidzinātāja tvertne, caurules, vadi, sprauslas būtu tīrāki, var lietot mazgāšanas līdzekļus, piemēram, dzeramo sodu, – 100 g uz 10 l ūdens. Mazgāšanas šķidrumam ļauj cirkulēt tvertnē un zem spiediena izlaiž caur sprauslām. Pēc tam vēlreiz skalo ar tīru ūdeni. Sprauslas, uzgaļu galviņas un filtrus noņem un mazgā atsevišķi.

Smidzinātājus nedrīkst skalot pie ūdenstilpēm vai kokiem, tas jādara speciālās novietnēs. Mazgājot jāievēro tādi paši individuālās aizsardzības pasākumi, kā strādājot ar augu aizsardzības līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+