Foto – Shutterstock

Kā mēneša laikā izmainīt dzīvi uz labo pusi. Lietas, kas jāpaspēj pirms Jaunā gada 2

Tātad – katrā plāna nedēļā trīs uzdevumi, kurus vajag ieviest savā dzīvē. Un turpināt tos īstenot visa mēneša gaitā. Ideālā gadījumā arī ilgāk, bet to jāizlemj tev.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

1.nedēļa: ķermeņa un apziņas tīrīšana
Agra celšanās – aptuveni 6 no rīta. Uzreiz parādās laiks sev, kura nekad nepietiek dienas gaitā. Rezultāts – miers un klusums, var nenovēršoties nodarboties ar savām lietām, kamēr mājinieki guļ. Tas ir ideāls laiks rīta praksēm, ķermeņa noskaņošanai tam, lai nodzīvotu dienu par visiem 100%. Slinkums, nevēlēšanās agri celties – tas nepavisam nav noguruma rādītājs. Tas ir rādītājs, ka negribas dzīvot savu dzīvi.

Kāpēc celties no gultas – tur atkal nomācies rīts, sastrēgumi, darbs. Bet – ja pirmā doma bija “Ātrāk rīts – jauna diena!”… Piekritīsi – diez vai ar šādu sajūtu agra celšanās būs problēma. Tā lūk, izrādās, ka tas gan traucē, gan palīdz. Dzīve spēlējas visās krāsās un dzirksteļo – varēsi viegli lēkt augšā no rītiem. Vai – ja viegli lēksi augšā no rītiem, arī dzīve iedzirkstīsies.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Viegls uzturs. Gaidāmajām pārmaiņām tev būs nepieciešams kolosāls enerģijas apmērs.
Droši vien šobrīd tā tiek tērēta, lai uzturētu tavu organismu normālā, funkcionējošā stāvoklī, par spīti alkohola, cigarešu, smagas treknas pārtikas, saldumu ietekmei. Katram ir savs šādu vājību saraksts.

Ikviens var izvēlēties to ēšanas veidu, kas šķiet pareizs. Taču viens ir skaidrs: alkohols, čipsi, saldie gāzētie ēdieni, pusfabrikāti, ātrās uzkodas “neierakstās” nevienā veselīgas ēšanas koncepcijā. Tāpēc tas viss ir jāizslēdz. Jāēd mazākas porcijas un nedrīkst pārēsties pirms gulētiešanas.

Pārējā ziņā – vajag ieklausīties savā organismā vai dietologa padomā. Pats galvenais – neuzkraut organismam pārmērīgus uzdevumus, lai pārstrādātu un izvadītu toksīnus. Tieši otrādi – vajag maksimāli atvieglot organisma “likteni” – barot ar vieglu, veselīgu, garšīgu ēdienu. Organisms būs laimīgs, bet tev būs enerģija, lai darbotos.

3. Sports. Tonuss un fiziskā ķermeņa veselība ir obligāts nosacījums garīgajai veselībai.
Kustība, kā zināms, ir dzīvība. Tāpēc, lai pamodinātu dzīvību nogurušā ķermenī, to vajag iekustināt! Jebkādā tev piemērotā veidā, piemēram, nodarbojoties ar jogu, skriešanu un dejām. Centies katru dienu kustēties vairāk, nav svarīgi kā: dejot pie spoguļa, taisoties uz darbu, atteikties no lifta un iet pa kāpnēm, sarīkot pilnvērtīgu treniņu sporta zālē.

2. nedēļa. Telpas, darījumu un apkārtnes tīrīšana
1.Telpas tīrīšana. Metam visu ārā!

Iebāšana antresolā neskaitās. Ieviešam kārtību visos stūros, visos galdos, visos skapjos, visās vietās. Padomā: katra lieta tavā mājoklī aizņem ne tikai vietu, tā paņem arī daļiņu tavas enerģijas. Katra, pat pati mazākā. Vai tā ir to vērta?

Reklāma
Reklāma

Atstāj miteklī tikai pašas noderīgākās un vajadzīgākās lietas, kuras tevi iepriecina, iedvesmo un tev patīk. Ja tu līdz šim glabā lācīti, kuru uzdāvināja mīļotais 1998.gada 14.februārī, bet tu ar viņu sen esi šķīrusies, tādām “pozitīvām” atmiņām nav vietas tavā mājā. Atbrīvojies no tā nedomājot! Redzēsi – kļūs vieglāk elpot. Īpaši, ja visur noslaucīsi putekļus un izmazgāsi grīdu.

2. Saistību un darījumu tīrīšana.
Atceries, cik gadus tu jau plāno mācīties angļu valodu. Un cik ilgi plāno iebraukt ciemos pie tantes Maijas? Un cik punktus no jaunā gada apņemšanos saraksta tu katru gadu pārcel uz jauno sarakstu? Atceries visus šādus solījumus, kurus esi devusi sev un citiem. Un izdomā, ko ar tiem darīt. Iespējas ir divas. Pirmā – izdarīt. Otrā – vispār atteikties no tiem, uz visiem laikiem izmest no saraksta. Ja nevari izmest tanti Maiju, aizbrauc ciemos rīt. Dari savus darbus, bet nenēsā sev līdzi atbildības smagumu un neapmierinātību ar sevi.

3. Apkārtnes tīrīšana. Izbeigt visas attiecības, kas velk tevi atpakaļ, dzen depresijā.
Atteikties no saskarsmes ar tiem, kuri mūžīgi kritizē un ir ar visu neapmierināti. Ar tiem, ar kuriem nav palicis nekā kopīga. Un iemācīties aiziet, iemācīties pateikt “nē”. Atļaut sev būt nepateicīgai, neaudzinātai, trakai, maitai – ja tāda ir brīvības cena. Izņēmums ir vecāki. Ar viņiem attiecības vajag uzlabot, lai cik grūti tas arī nebūtu.

3.nedēļa: Plāni, mērķi un sapņi
1. Pierakstīt uz izpildīt plānus. Tev taču kā reiz ir palicis darbu saraksts no iepriekšējās nedēļas.
Kāds tev tas šķiet? Izraisa prieku, entuziasmu un vēlmi nekavējoties uzrotīt piedurknes? Ja nē, iespējams, ir vērts izsvītrot no tā vēl vairākus punktus. Vai arī izpildīt un pēc tam izsvītrot. Abos gadījumos tevi gaida spēku pieplūdums un vēlme dzīvot. Un vēl pierakstīt to, kas tev liek iekšēji pamirt aiz prieka.

Atcerēties, kas tev patīk vai kādreiz patika. Neaizmirsti plānot ne tikai darbu un naudu, bet arī atpūtu, laiku ar draugiem un sev mīļajiem, laiku sev (šo punktu mūžīgi visi aizmirst). Nepieciešams uzrakstīt tādu plānu, kuru gribēsies izpildīt, no kura drebēs ceļgali un niezēs rokas. Viss vienlaicīgi. Uzrakstīt savas dzīves grāmatu, kuru tev pašai būtu interesanti izlasīt. Un šai grāmatai tad var pievienot konkrētus termiņus un konkrētus soļus.

2. Neiespējamību saraksts. Uzraksti savu sapņu sarakstu, kas nekad nepiepildīsies.
Nu, tādus spēcīgus un neticamus sapņus, ka to īstenošanās ir pilnīgi nereāla, piemēram, kundzību pār pasauli un vēlmi uzkāpt Everestā (bet tev jau ir 89 gadi). Atslēdz kritiku un iedomājies, ka visas pasaules iespējas ir pie tavām kājām, vajag tikai uzsist knipi. Ir laiks, nauda, jebkādi nepieciešamie sakari, ir visi nepieciešamie talanti. Ko tu gribētu? Raksta autore norāda, ka viņas pirmais neiespējamību saraksts, kas tapis 2014.gada februārī, ir piepildījies pilnībā. Un man līdz šim ir smieklīgi, cik pieticīgas lietas man toreiz šķita neiespējamas, viņa pauž.

3. Plānot katru dienu. Katru vakaru uzrakstīt plānu nākamajai dienai.
Īsu, aptuvenu, vienalga kādu, bet plānam ir jābūt. Un kopš vakara tas ir svarīgi. Pat tad, ja nākamajā dienā tu ne reizi neatcerēsies par šā plāna pastāvēšanu, tavs darba ražīgums paaugstināsies vairākas reizes. Pārbaudīts! Un vēl – neaizmirsti ielūkoties globālajā plānā un uzdot sev jautājumu, vai tu dodies pareizajā virzienā. Bet kur? Vai vispār uz kaut kurieni virzies? Bet kāpēc?

4.nedēļa: Paplašinām robežas
1. Pamēģināt dzīvot citādāk. Pat sīkumos.

Doties uz darbu pa citu ceļu. Ieiet kafejnīcā, kur neesi bijusi, vai ļoti dārgā veikalā. Izmēģināt jaunu sporta veidu. Pamēģināt izdarīt to, ko tu nekad neesi darījusi. Katru dienu, nodarbojoties ar ierastajām lietām, pavaicāt sev – ko tieši tagad es varu izdarīt nedaudz savādāk. Vajag sevī izveidot pieradumu izmēģināt jauno, pakāpeniski aizejot no iemītajām takām.

2. Iziet no komforta zonas. Protams, visi iepriekšējie punkti, ja tu patiešām tos izpildīji, jau ir spēcīga iziešana no komforta zonas. Taču šeit mēs iesim tālāk – paskatīsimies acīs savām bailēm. Un ne tikai paskatīsimies, bet arī pacīnīsimies ar tām. Baidies no augstuma? Ejam lēkt ar izpletni. Baidies no priekšnieka – dodamies no viņa ar svaigiem priekšlikumiem. Baidies no nepazīstamām kompānijām – aizej uz ballīti, kurā ir nepazīstami cilvēki. Un dari to vienatnē, lai neslēptos aiz sarunām ar draudzeni vai draugu. Un mācāmies šādos skarbas realitātes apstākļos.

3. Atpūsties. Bet kā tu domāji – tikai strādāt?
Tikai atpūta ar obligātu iziešanu ārpus mājas, obligātu interneta atslēgšanu un noteikti vienatnē. Un obligātu (un godīgu!) atgriezenisko saiti pašam ar sevi. Kas tas bija? Kā viss norisinājās, kādas izmaiņas notika? Un kā dzīvot tālāk pēc tā visa?

Tas, kas gaida tevi šā ceļa vidū (nesakām beigās, jo tas ir bezgalīgs ceļš), pārsniegs tavas gaidas. Izpildot šīs vienkāršās lietas katru dienu, ieviešot tās savā dzīvē, tu sajutīsi harmoniju, visvarenību, ieraudzīsi gaismu tuneļa galā un taciņu, kas parādīs pareizo ceļu. Un ar laiku tā pārtaps par ceļu. Izklausās teikts ar patosu, bet taisnība ir tāda patosa pilna draudzene.

Avots: “our-life-fb.ru”