Latvijā

Kā nepārtērēties ar vecmeitu ballītes rīkošanu?0

Nākamā kāzu sezona ātri tuvojas un nav vairs aiz kalniem. Tas, savukārt, nozīmē, ka pirms baznīcu zvaniem un ziedu rotājumiem ir vēl kādas svinības priekšā – vecmeitu ballīte un tās rīkošana. Lai cik aizraujošs arī nebūtu šis pasākums, kurā jaunās līgavas atvadās no brīvo meiteņu statusiem, tomēr visi šie notikumi var ātri vien papildināt jau tā ciešo kāzu izdevumu budžetu. Lai gan vecmeitu ballīti parasti organizē līgavas tuvākās draudzenes un radinieces, arī viņām ar šīm kāzām būs vēl neskaitāmi izdevumi – kāzu viesu tērps, ziedi, frizieris, manikīrs, kāzu dāvanas, transports un vēl un vēl. Tas patiesi var iedzīt pamatīgu robu jūsu bankas kontā un ātrais kredīts 200 eiro apmērā jeb 200 pikalaina pēkšņi var šķist kā labākais risinājums augošo izmaksu segšanai. Tomēr tā vietā, lai ķertos klāt pie tik drastiskiem ieročiem, vispirms iepazīstieties ar pāris mūsu sagatavotajām idejām, kas palīdzēs jums izbaudīt visu vecmeitu ballītes prieku bez liekām finansiālām grūtībām.

Sastādiet stingru pasākuma budžetu pirms lielās jautrības.

Vienkāršā MS Excel lietojumprogramma jums ideāli noderēs, lai saliktu kopā visas pozīcijas un ar dažu elementāru formulu palīdzību savilktu kopā visus izdevumus un pēc tam izdalītu tos uz pasākumu dalībniecēm. Tikpat labi tam var noderēt arī GoogleDocs, jo tad visas vecmeitu ballītes dalībnieces varēs tiešsaistē pieslēgties kopējā budžeta plānošanai un varēs izsekot tā izveidei. Pirms budžeta sastādīšanas vienojieties par maksimālo budžeta apmēru, piemēram, tas nedrīkst pārsniegt 200 eiro. Budžeta noteikšana vispirms vienkāršos visu plānošanas procesu un garantēs, ka jums nebūs neviena izdevuma, kas jūs varētu pārsteigt nesagatavotus un sabojāt pasākuma noskaņu.

Ēdiet un dzeriet mājās (vai vismaz sagatavojiet visu mājās).

Ēšana restorānos un kafejnīcās ātri vien palielinās ballītes izmaksas un beigās sapratīsiet, ka neko citu jautru nemaz nevarēsiet atļauties. Vienojieties kopā baudīt vienu ēdienreizi, ko pagatavojat kādā no dalībnieces mājām, un citas ēdienreizes baudiet no līdzņemtajiem gardumiem un uzkodām. Arī dzērienus varat paņemt līdzi termosos un alkoholiskos kokteiļus jau pagatavot mājās, lai nav jādodas uz bāru un jāpārmaksā.

Sadaliet kopējās izmaksas godīgi.

Sadaliet izmaksas godīgi, ne vienādi, tā ir visa pasākuma sāls. Ja vienai no pasākuma dalībniecei patīk ēst un dzert trīs reizes vairāk kā citām, bet kāda cita dalībniece alkoholu nelieto vispār – pārliecinieties, ka izdevumi tiek izdalīti nevis “uz galviņām”, bet gan pēc reālās situācijas. Lai citām meitenēm nav jāapmaksā vienas dalībnieces iegribas. Vecmeitu ballītes dalībniecēm jābūt pašām atbildīgām par savām izmaksām un kopīgi jāizdala tikai kopīga ieguldījuma aktivitātes. Līgava šajās kalkulācijās nepiedalās, jo pasākumu jūs viņai dāvināt.

Paštaisīti labumi dāvanā.

Kas ir gan būs vecmeitu ballīte bez vienotiem T-krekliem ar atbilstošiem uzrakstiem un perversiem aksesuāriem tēmas ietvaros? Tā vietā, lai iegādātos visas šīs preces intīmpreču veikalos, noorganizējiet radošo vakaru, kurā šos priekšmetus pagatavojiet pašas. Personalizēt topiņus un vīna glāzes būs pavisam vienkārši. Varat smelties neskaitāmas idejas iedvesmai Pinterest vai Youtube tiešsaistes vietnēs, vienkārši ierakstot pareizos atslēgas vārdus meklētājā.

Tagad jūs zināt, ka jums pilnīgi noteikti nav jāzina, kas ir patēriņa kredīts (mikä on kulutusluotto), lai noorganizētu savas draudzenes, māsas vai citas tuvas radinieces labāko vecmeitu ballīti. Galvenais priekšnoteikums – iesaistīt katru vecmeitu ballītes dalībnieci tās organizēšana atbilstoši katras meitenes talantiem un spējām – jums būs vesela komanda ar radošiem cilvēkiem un idejām, lai šis pasākums izvērstos neaizmirstams, bet maciņam draudzīgs.

LA.lv