Publicitātes foto

Kā nesāpīgi aizbaidīt meža zvērus, mācīs “Plēsoņu patruļa” (Foto, video) 1

Kā aizbaidīt grizli lāci, kuram iegaršojies stropā savāktais medus? Kā palīdzēt dabas fotogrāfam iegūt unikālas milzu bizona fotogrāfijas? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem zina meklē TV kanāla “National Geographic” jaunajā raidījumu ciklā “Plēsoņu patruļa”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

Plēsoņu patruļas darbinieku sargā cilvēkus no briesmām, kuras var radīt saskare ar neskarto dabu, īpaši ar lieliem, neprognozējamiem dzīvniekiem un bīstamiem plēsoņām. Zivju audzētavas, rančo, arheologu un mežizstrādātāju apmetnes – tik dažādās vietās var būt nepieciešama pieredzējušu dzīvnieku pazinēju palīdzība.

Svarīgākais ekspertu ierocis ir plašas zināšanas par dzīvnieku uzvedību, tās “Plēsoņu patruļas” dalībniekiem ļauj veiksmīgi tikt galā ar grizli mežonīgajā Aļaskā, melno lāci Kolorado kalnos un polārlāci pie Boforta jūras.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādās, lāči mēdz atgriezties vietās, kur reiz atrasta barība. Kaut arī Latvijā dzīvo vien pārdesmit ķepaiņu, pie mums tie mēdz iemaldīties no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Krievijas. Tādēļ arī Dabas aizsardzības pārvalde iedzīvotājiem, kuri mīt “lāču teritorijās”, iesaka paskatīties uz savu saimniecību izsalkuša meža dzīvnieka acīm un apsvērt, cik tā ir “pievilcīga” lāča degunam un vēderam.

Pilnas suņu un kaķu ēdienu bļodiņas pagalmā, nogatavojušies āboli, bumbieri un plūmes, nomaļā stūrī ierīkota atvērta komposta kaudze un pat aplamā vietā ierīkots auzu lauks – tas meža milzenim ir kā uzklāts mielasta galds.

TV kanāla “National Geographic” jaunajā šovā skaties, kādu papildu ekipējumu, proti, nenāvējošus sīkrīkus un šaujamieročus dzīvnieku aizbaidīšanai izmanto ASV mednieki. Tās ir, piemēram, svilpes, taures, signālraķetes, gaismas granātas, citi priekšmeti, kas spēj radīt pietiekami lielu troksni. Ja tikšanās ar meža zvēru kļūst bīstama, tad, ekspertiem, iespējams, nākas izmantot gumijas lodes vai piparu gāzi.

Neviens no vīriem nevēlas sodīt dzīvniekus, taču, ja izšķirtos jautājums par dzīvību vai nāvi, tad ir pašsaprotami, ka ne viņiem, ne viņu klientiem nav jāmirst. Tādēļ medniekiem vienmēr pa rokai ir pielādētas pistoles, šautenes un bises un viņi ir gatavi tās jebkurā brīdī izmantot.

Dabas pētniekiem vienmēr jābūt labā fiziskā un emocionālā formā, lai nevardarbīgi pārliecinātu dzīvnieku, kurš klejo cilvēku mītnes tuvumā, ka šī nav vislabākā vieta, kur tas vēlētos atrasties. Tas jādara pat tad, ja kādam no viņiem nav ne jausmas, kā aizbaidīt krokodilus no zivjaudzētavas dīķiem. Starp citu, līdz šim brīdim ekspertiem vienmēr ir izdevies izdomāt kādu asprātīgu veidu, kā aizbiedēt apmaldījušos lopiņu.

Reklāma
Reklāma