Lasītāju viedokļi

Kā no katra hektāra gūt labumu? 16

Mūsu lasītāju diskusija par Latvijas zemes efektīvāku izmantošanu, atsaucoties uz interviju ar zemkopības ministri Laimdotu Straujumu (”Zeme, zeme, kam tā zeme”, 20.12.12.).

 

Juris: ”Ar valsts atbalstu un līdzdalību kooperāciju vajadzēja ieviest tūlīt 90. gados, nevis veidot minikolhozus.”

Jans: ”Kāda jēga kooperācijai, ja Latvijas noieta tirgus ierobežots? Brauc neskaitāmas lielo biznesmeņu delegācijas uz dažādām valstīm, labumu gūst tikai tie, bet līdz mazajiem nekas nenonāk. Jāveido valsts kooperācija Latvijas mazo un citu ražotāju produkcijas realizācijai ārzemēs.”

Vērotājs: ”Kooperēties nav latvieša dabā, sevišķi tagad mežonīgā kapitālisma apstākļos, kad katrs ir indivīds ar savām egoistiskām interesēm un plānu, kā dabūt tagadējo kompanjonu – nākotnē konkurentu – zem ūdens.”

Mazais lauksaimnieks: ”Kā lai apsaimnieko zemi, kam nestrādā meliorācijas sistēma un nav izredžu to savest kārtībā?”

nu bet tapēc: “Vajag ņemt to bulli aiz ragiem un celt augšā jaunu, plaukstošu lauksaimniecību, lopkopību! Tā, lai piena upes tek un galdi lūst no Latvijas labumiem un ārzemniekiem, nogaršojot mūsu labumus, momentāli rodas vēlme ikdienā ēst mūsu izaudzētos labumus!”

4,53%: ”Vai ir godīgi prasīt vienādu atdevi no hektāra tiem, kas ir modernizējušies, un tiem, kas nav?”

Jāņonkols: “Laukus izputināja PVN. Kā var piemērot vienādu nodokli visām saimniecībām, neņemot vērā viņu atrašanās vietu, lielumu un attīstības pakāpi?”

Jānis: ”Kamēr laukos nebūs ceļu, visas programmas visām ministrijām ir tukša salmu kulšana. Pašlaik lauku iedzīvotāji visus iespējamos ienākumus iztērē degvielai un transporta lāpīšanai.”

Ivars Graudums: ”Zemes, produkcijas līdzekļa pārdošana ārzemniekiem bija kļūda. Saimniekošanas lietās gudrie un piedzīvojušie ārzemnieki sapirka no apstulbušajiem latviešiem lauku mājas un tagad pat tās neapstrādā, bet zina un gaida, kad zemes cena celsies.”

Andris: ”Straujumas kundzei būtu jāuztraucas par mūsu lauku produkcijas noietu. Būs noiets par normālu cenu, neviens hektārs nestāvēs atmatā.”

Mr. Sviests: ”Ko dod tā gribēšana no katra hekt-āra iegūt labumu, ja par saražoto produkciju uzpircējs nosit cenu.”

 

LA.lv