×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Arhibīskaps Vanags: Latvieši krievus, visticamāk, vairs nespēs pārliecināt (117)

Foto: LETAFoto: LETA

“Diemžēl latvieši krievus, visticamāk, vairs nespēs pārliecināt. Ja kāds to spēs, tie būs no krievu vidus,” tā “LA” saka arhibīskaps Jānis Vanags, runājot par latviešu un krievu tuvināšanos. Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs aicina: “Nevajag mūsu krievus tik vienkārši atdot un ierakstīt kādā piektajā kolonnā, ienaidniekos, kuri grib pārdot Latviju vai atdalīt kādu daļu. Neatdosim viņus, pacīnīsimies par viņiem!”

Sabiedrības saliedētības nepieciešamība tagad ir temats, ko apspriež gan Valsts prezidenta kancelejā – nesen nodibināta darba grupa, kas rudenī izteiks savus priekšlikumus, gan Latvijas Zinātņu akadēmijā, kas šodien rīko konferenci par integrāciju. Par to, kādas ir attiecības starp latviešiem un krieviem un kā tās uzlabot, šogad savos Lieldienu sprediķos mudināja domāt arī abi Latvijā lielāko kristiešu konfesiju vadītāji – Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs un Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Z. Stankevičs runāja par “mūri, kas izaudzis neatkarības gados starp krieviski un latviski runājošo Latvijas daļu” un “ja visu laiku ir teikts, ka mēs jūs negribam, jūs esat sveši, ejiet projām, jūs esat okupanti, migranti, tad viņi reāli sāk justies kā tādi”. J. Vanags sprediķī teica: “Mēs nevaram atļauties cīnīties vēl cits ar citu. Vēl vairāk – mēs varam un mums vajag kopīgi kalpot Latvijas tautai un tās vienotībai. Mēs te kopā dzīvojam ne tikai dažādām konfesijām, bet arī dažādām tautībām piederošie. Starp mums ir neatrisināti jautājumi – pie kāda pieminekļa kurš iet, kādā skolā sūta savus bērnus, kādus televīzijas kanālus kurš skatās un kas kuram rakstīts Latvijas pasē. Domstarpības mēdz tā aizmiglot acis, ka nespējam cits citā ne tikai Jēzu, bet cilvēku saskatīt. Ja acis noskaidrotos, mēs ieraudzītu, cik tāds stāvoklis ir bezcerīgs. Raizējamies, ka tur, ārā, fronte zogas tuvāk, bet mums fronte jau ir tepat, tēva pagalmā! Kur pagriezies, tur pretinieks. Kā mēs ceram pastāvēt? Mēs to vienkārši nevaram atļauties, kad dzīve vēršas uz nopietno pusi.”

Sarunā arhibīskapiem vispirms jautāju, vai viņi bija vienojušies, ka abiem jāuzrunā sabiedrība par šo “fronti tēva pagalmā” un “mūru gāšanu”? J. Vanags: “Mēs nebijām par to vienojušies. Acīmredzot arhibīskaps Stankevičs tāpat kā es latviešu un nelatviešu pretniecīgās arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs attiecības redz kā apdraudējumu Latvijas nākotnei un šķērsli attīstībai. Ja problēma ir reāla, tā spiežas cauri pa visām vīlēm.”

Z. Stankevičs: “Situācija ir tiktāl nobriedusi un pārbriedusi, ka mums abiem neatkarīgi vienam no otra kļuvis skaidrs, ka beidzot jāsāk risināt problēmas; tā vietā, lai plēstu veco brūci, to beidzot vajag ārstēt. Jo tas augonis inficē visu organismu, kas šajā gadījumā ir visa Latvijas valsts. Mēs esam lielu izaicinājumu priekšā, un mums reāli jāgādā par to, lai sabiedrību integrētu, nevis iedzīvotājus rīdītu vienu pret otru. Ir jāatbalsta jebkāda veida iniciatīvas, kuras apvieno gan latviski, gan krieviski runājošo iedzīvotāju daļu. Piemēram, viena no tādām iniciatīvām ir Lielā talka, kur kopā draudzīgi var piedalīties latvieši, krievi un visu citu Latvijā dzīvojošo tautu cilvēki. Arī masu sporta pasākumos piedalās gan latvieši, gan krievi, gan citas Latvijā dzīvojošās tautas. Ar pilnu pārliecību gribu teikt – ja turpināsim uzplēst vecās rētas, tas ir ceļš uz nekurieni. Mums vienreiz ir jānovelk svītra un jāsāk jauna dzīve. Pirms vairākiem gadiem bija interesants lozungs jeb aicinājums: “Neatdosim mūsu krievus!” Nevajag viņus tik vienkārši atdot un ierakstīt – nezinu, kādā piektajā kolonnā, ienaidniekos, kuri grib pārdot Latviju vai atdalīt kādu daļu. Neatdosim viņus, pacīnīsimies par viņiem!”

Uz jautājumu, vai var sagaidīt saliedētu sabiedrību, ja viena valsts iedzīvotāju daļa neprot un nevēlas mācīties valsts valodu, J. Vanags atbild: “Arī krievu sabiedrība nav monolīta. Es apzinos, ka daļa no tās, līdzīgi daļai latviešu, nevēlas nekādu tuvināšanos un izlīgumu. Varbūt viņi to var atļauties un Latvijas valsts nav vienīgā nākotnes iespēja – tepat ir Krievija. Latviešiem gan Latvija ir vienīgā iespēja, ar kuru jārīkojas apdomīgi un gudri. Saskatīt krievvalodīgajos tikai draudu un neredzēt viņos resursu, manuprāt, nav ne gudri, ne apdomīgi. Sevišķi, kad tuvojas imigrācijas plūsma no Ziemeļāfrikas. Es neesmu rožains optimists un neesmu pārliecināts, vai kaut kas vēl ir saglābjams, taču nevaram atļauties nemēģināt. Diemžēl latvieši krievus, visticamāk, vairs nespēs pārliecināt. Ja kāds to spēs, tie būs no krievu vidus.”

Z. Stankevičs: “Satversmē ir nostiprināts, ka latviešu valoda ir priviliģētā valoda Latvijā, un tas ir jāievēro. Bet atkal šeit es redzu bīstamību, ka tiek atražots tāds stereotips, ka krievi nemācās latviešu valodu. Pat gribu pajautāt – parādiet man no jaunajiem tādu krievu (vismaz te Rīgā), kurš nerunātu latviski. Viņi labi runā latviski. Tie, kuri nerunā latviski, ir vecā padomju laiku paaudze.
Esmu saskāries ar viedokli, ka latvieši tiekot diskriminēti darba tirgū. Bet vai jautājums ir par diskrimināciju vai par kvalifikāciju? Piemēram, ja Rīgā ir ļoti liels krieviski runājošo procents un ja kāds strādā pakalpojumu sfērā, kur jāsaskaras ar dažādiem klientiem, tad no viņa kā darbinieka tiek prasītas valodu prasmes – latviešu, krievu, angļu. Ja viens zina tikai latviešu valodu un mazliet angļu, un ar viņu konkurē otrs, kurš brīvi runā latviski un kuram krievu valoda ir dzimtā, un kurš prot angliski, saprotams, ka darba devējs ņems darbā otro, kam ir atbilstošas prasmes.”

Par “mūru nojaukšanu” aicināju izteikt viedokli arī publicistu Igoru Vatoļinu un rakstnieci Annu Žīguri. Abi uzsver, ka valsts valodas zināšanas ir viens no būtiskākajiem jautājumiem. A. Žīgure: “Valsts valoda Latvijā ir visas turpmākās sadzīvošanas pamats, un, protams, arī vienāda izpratne par mūsu valsts vēsturi.” I. Vatoļins: “Ir jābūt visplašākajām latviešu valodas mācību iespējām. Latviešu valoda ir jāprot tāpat, kā jāprot angļu valoda.”

Visu sarunu un viedokļus lasiet 28. aprīļa “Latvijas Avīzē” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (117)

 1. nahren viņi par kaut ko jāpārliecina? jādena†uralizē un jāizsviež no Latvijas sovaki.

 2. Ko jus gribat no asv kolonijas?Kur asv okupacija tur visur naids,meli,dezinformacija,oligarhija.Baltija un Ukraina ka piemers .Asv diktaturai nevajag mierigas ,izglitotas valstis.Tai vajag agresivie ne ipasi gudri ar kuriem viegli var manipulet.

 3. Ko jus gribat no asv kolonijas?Kur asv okupacija tur visur naids,meli,dezinformacija,oligarhija.Baltija un Ukraina ka piemers .Asv diktaturai nevajag mierigas ,izglitotas valstis.Tai vajag agresivie mulki ar kuriem viegli var manipulet.

 4. Ko jus gribat no asv kolonijas?Kur asv okupacija tur visur naids,meli,dezinformacija,oligarhija.Baltija un Ukraina ka piemers .Asv diktaturai nevajag mierigas ,izglitotas valstis.Tai vajag agresivie mulki ar kuriem viegli var manipulet.

 5. Stankeviča kungam laikam taisnība varētu teikt cīņa zaudēta. Ja 1934. gada 15. maijā Kārlis Ulmanis nebūtu atlaidiis Saeimu tad šinī teritorijā nebūtu nekādas Latvijas valsts, iespējams pat nebūtu šada teritorijas nosaukuma Krievijas valsts sastāvā. Latvijā tanī laikā bija visspēcīgāka pagrīdes komunistiskā partija Eiropā, Saeimā deputāti – pagrīdes komunisti, kuri nodrošinātu balsojuma vairākumu par iestāšanos PSRS. Šādu teoriju pauda daži PSKP vēstures pasniedzēji, ar kuriem nācās sakarties, un man nav pamata šo faktu apšaubīt.

 6. Ja sākam akceptēt, ka “krievu valoda Rīgā ir jāzin”, ar Latviju ir cauri. Valodu nevar iemācīties nedzīvojot tajā vidē. Normāli latvieši nedzīvo krievu vidē. Sabiedrības bija segregētas jau padomju laikā, bet krievu val. iemācijās TV. Vai tagad aicinām jauniešus skatīties Krievijas TV? Apsveicami. Katrā ziņā es saviem bērniem to nenovēlu un tapēc intensīvi mācu angļu valodu. Latvijā viņiem nākotne nebūs 🙁

 7. par ko un kādēļ viņi jāpārliecina?

 8. Man gan nav skaidrs, kāpēc arhibīskapi, būdami izglītoti cilvēki ir tik apolitiski un uzkurina kaislības. Viņi
  taču pārzina vēsturi un labi zina, kad ir iespējams par kaut ko pārliecināt cilvēkus un kad nē. Šāda veida raksti arī no žurnālistu puses nevis nojauc mūri, bet tikai padara to vēl augstāku.

 9. veiskops Edigijs Martuzõns Atbildēt

  ej nu ej, neticu , ka Zbiška ir tik dumjš , ka nebūtu neilgā laikā iedziļinoties kaut mazliet tajā “ejiet prom, mes jūš negribam” abrakadabrā , nepamanītu, ka to maļ 24/7 režīmā vieni un tie pasi, kas visumā vēl nekaitīgi,.,.,.daudz ļaunāki ir Rotšildmēslu un citu Volstrītas-Pentagona salašņu un teroristu varzas pakaļlaižas , kas savu šekeli atstrādā klaji kurinot naidu, šie mēsli ir jādsoda, pilnībā piekrītu .

 10. Līdzšinējās integrācijas rezultāts – mūris?

 11. Marina Kosteņecka:”…..Vienmēr esmu teikusi, ka iemācīties valodu ar naidu ir ļoti bīstami, tas ir palēnināta sprādziena efekts. Tas ir bīstamāk, nekā valodu nezināt. Kaut kur es šos jauniešus saprotu – ja viņiem visu laiku atgādina, ka viņi ir migranti un civilokupantu pēcnācēji, kādu lojalitāti var gaidīt? Ja Latvija viņus neuzskata par saviem bērniem, arī viņi Latviju nevar uzskatīt par tēviju.
  Sociālajos tīklos redzu, kā krievi priecājas: latvieši negribēja mūs, nu dabūs nēģerus. Pa šiem gadiem varēja spert pāris vienkāršus soļus pretim Latvijas krieviem, kaut vai tādu cieņas žestu kā brīvdiena pareizticīgo Ziemassvētkos. Pilnīgi nelojāli Latvijai viņi nav; ja brauc prom, tad uz Rietumiem, nevis uz Krieviju, lai gan arī tā robeža ir vaļā.” (Sestdiena. 2015. gada 21. augusts.)

 12. krievi nekad nav kalpojuši Latvijai,Latviešu tautai,necienīgi te dzīvojuši un bradājuši šo zemi un turpina to darīt.Sasprediķojis galīgi glupi tas mācītājs!!!!

  • Опа, это чисто предъява. А что мы вам, слуги что ли, чтобы служить. Вы оборзели совсем уже.

   • а че ты притащился в этот ад ?
    Беги, пока не сожрали !
    А нет, ему жалко погавкать из-под стола охота…

    • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

    • Адом это стало становится только последнии 25 лет, именно под чутким руководством местных товарищей. А до этого было даже вполне ничего, и страна красивая, и люди замечательные, добрые и отзывчивые. А вот потом всё стало портиться, увы.

  • Vienkārši laikam ir tā, ka kamer būs šitie multikulturalismi modē, miera nekad nebūs. Neticu multikulturalismam, ja jau pat ASV viņš nedarbojas.
   Tautu jaukšana un masu migrācija ir posts pats par sevi.

 13. Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks,
  Kas varmākiem skādi dar, nosaukts tiek grēks,
  Par tiesnešiem. cienīti blēži sēž
  Un “godīgi” ādu nost citiem plēš,
  Un cienīgtēvs, zaglis, teic sprediķus:
  “Tik pacieties, debesīs labāki būs!”

  Virs zemes nav laimes, tik zvēru pulks bļauj,
  Viens otram iz mutes tie kumosu rauj,
  Un priecīgs ikkatris, kad vēders tam pilns,
  Kad bērni ir veseli, dzīvoklis silts.
  Un glaimojot salkušie rakstnieki sauc:
  “Cik praktiska tauta, tai cerību daudz!”

  Jā, cerību gan. Bet nosirmos laiks,
  Vēl redzams būs strādnieku moku pilns vaigs,
  Vēl liekēži slinkos un godīgi krāps,
  Vēl ļaudis pēc debesu valstības slāps,
  Zem kājām varmākas taisnību mīs,
  Par kaujamiem lopiem vēl cilvēkus dzīs,
  Un muļķīgas dzejas vēl dzejnieki kals
  Un vaimanās paši, kad salks tie un sals.

 14. ja tagad laikam tads pedejais laiks un launums launais gars trako pa pasauli apridams dveseles ja pasaule cilveki ir cietsirdigi nezeligi katrs doma ka izdzivot nopelnit samaksat cinas par sevi zelastibas maz cilvekos milestibas dalas ticibas sektas karo uzbruk loti maz laba pasaule cilvekos kaut ka jaizdzivo janosarga tuvinieki gimene jasamaksa slimibas vezi nelaimes uzbrukumi kristiesiem naids bads slimibas katastrofas kas bus talak mes ne ka nezinam cik ilgi bet var pienakt diena un viss zudis pazudis visa pasaule labi ja ir lugsanas gimene baznica darbs veseliba cilveks dzivo palugdams dievu aiziet uz baznicu tic labajam dievam bet var ticet sektai klut launs dzert zagt slepkavot cik labi ja ir laba sirds ticiba dievam tuvinieki un kaut ka var dzivot ticet gaidit milet bet kada valdiba ta un dzivojam ka vada valsti izturas doma par cilvekiem ta dzivojam ir tacu dievs dieva bausli bibele ka vajadzetu dzivot iztureties pret slimiem berniem vientulajiem kas bus talak dievs vien zina jaludz dievs rozukronis var atnakt dieva dels but pasaules gals bet kad mes ne ka nezinam un nezinam kur aizies musu dvesele elle debesis skistitava bet velnam tads darbs staigat pa pasauli zemes virsu kardinat maldinat slepkavot vins lasa dveseles uz elli izraisa launumu nelaimes bedas slepkavibas karus sektas bet nu ticesim labajam milesim cits citu lugsim dievu palidzesim cits citam

 15. Par kadu integresanos var runat, ja valdosie kremlini jau cik gadus citigi realize dezintegraciju, segregaciju pec valodu principa, sadalot sabiedribu KOLONISTOS, tiem nodrosinot nepamatotu iznemuma statusu, un vietejos aborigenos, kuriem paredzets tikai tiem piekrist un paklauties? Jo mums melo pat par to, ka vini ir minoriotate, kurai janodrosina valodas apmaciba, jo pec Eiropas minoritasu hartas, tiem ta nepienakas, tapat ka pakistaniem Anglija, turkiem Vacija. Un kamer tiem tiks nodrosinatas sadas ekskluzivas iznemum statusa privilegijas nemacities, neintegreties saja valsti, tikmer nekas nevar mainities principa. Bet par to, lai tas ta butu, citigi rupejas prokremlisti, kuri slepj cekas noziedzniekus, bloke lustraciju, grauj ekonomiku, un butiba ir pie varas tikusi valsts ienaidnieki, kuri to veiksmigi notur ar pasu sacereta antidemokratiska velesanu likuma palidzibu, pateicoties kuram nav iespejams citus pat izvirzit kandidatos.
  Tas ir zemiski un nelietigi. Un vel pietiek nekaunibas mus par to vainot, ka negribam iznikt un parkrievoties. Tie, lielakaja vairuma balsojot par krievu valodu pieradija, ka tos interese nevis Latvija ka valsts, bet gan ka Krievijas province. Tikai tiem iztrukstosa saprata del tie laikam nespej saprast, ka te ir labak neka Krievija, no kuras pasi ir aizmukusi, tiesi tapec, ka te dzivo un strada latviesi. Citadi butu ka “pribaltika” Kalingradas apgabala, kurs no plaukstosa Eiropas apgabala pataisits tiesam par nozelojami Krievijas gubernu.
  Kadreiz tie teica:
  Riga skaista pilseta, tikai latviesu daudz.., visus pagrabus aiznemusi (jo sovjets tur tos sadzina, cekistiem atvelot lepnus dzivoklus), nav kur kartupelus glabat…

 16. Ko tas Stankevičs bāž tik cītīgi tos krievus mums virsū ?
  Laikam kremļa pavēli pilda ?
  Cik te ir to krievu ?
  99 % ir KRIEVVALODĪGIE !!!

 17. Да хоть замуруйтесь в ней по самое нехочу! Нам то пофиг, не хотите жить нормально – и не надо. Но только эта ваша «свободная и независимая латышская Латвия» в природе возможна только на Луне! Ну или на необитаемом острове каком нибудь, если вы все туда дружно уберетесь. Сказки всё это, сказочки для дурачков.

  • Всё безобразничаете, не надоело ещё?! Воровать чужие ники нехорошо!

   • kapēc tu krievs tad te dzīvo ja tev te nepatīk,skaterti doroška krievs!!

   • Вы все мои цитаты наверное в отдельном файле храните. Что же, бог в помощь. Если другими талантами бог вас обделил, сочувствую.

  • Es tieši to pašu varu uzrakstīt par tavu “krievu pasauli”. Gaidi ar maisu.:))

 18. Man nav isa atmina,atceros visas parestibas,netaisos ar viniem sadzivot

 19. lai baznīckungi paprasa Rīgas mērim, kā labi sadzīvot. mēris uzzīmēs karikatūru un visi būs vienoti.

 20. Problēma jau nepastāv starp krieviem un latviešiem ,bet gan starp padomju pilsoņiem,kuri nespēj pieņemt esošo realitāti, un neatkarīgas Latvijas iedzīvotājiem. Tas,ka viņi visi tiek uztverti kā krievi ,ir tikai skaitlisko proporciju jautājums. Arī Latvieši ir viņu vidū-piem. Rubiks

  • tiražēt mītu,ka Rubiks ir latvietis!Varbūt jūsuprāt Stankēvičs arī ir latvietis?Abi-gan Rubiks gan Stankēvičs ir poļi.Rubika abi vecāki bija tīrasiņu poļi,sieva krieviete.Ģimenē R. bērnībā runāja poliski,vēlāk latviski,bet pēc laulībām krieviski.Rubikam ir laba latviešu valoda,jo viņš mācījās latviešu skola,bet viņa dēli krievu skolā.Tāpēc arī viņu latviešu valoda ir tāda,kā ir.

  • ir tīrasiņu polis,tāpat kā Stankēvičs.

 21. Stankēvičs — spilgti izteikts padomju laiku nelietis . It sevišķi valodas jautājumā . Būtu jāpainteresējas vai kremlis viņam nepiemaksā par šādu muldēšanu .

  • Ja kādam piemaksā, tas esi Tu, jo māki tikai kurināt naidu, aprunājot citus. Stankevičs nav bijis PSKP biedrs, kā lielākais vairums Saemas deputātu, kuri atbalsta kremļa idejas.

  • pie mums partijas skola kadreiz macitajus apmacija, ka karinat makaronus letai publikai, kopa ar partorgiem. Jo butiba jau ta pati, atskiras tikai specifika. Un tapec pec Perestroikas komunisti atri partapa par popiem.

 22. Tiem, kuriem nav pieņemama Latvijas Valsts, latviešu valoda, mūsu karogs, mūsu dalība NATO un ES ir jāpamet šī valsts. Pārējie nav dalāmi pēc tautības un reliģiskās piederības, jo ir lojāli Latvijas pilsoņi. Ja viņi cer, ka šeit uztaisīs kaut kādu surogātu, tad tā nebūs. Šī ir latviešu valsts, kur ir vieta daudziem, ja ievēro iepriekšminētos nosacījumus.

 23. Pat gribu pajautāt – parādiet man no jaunajiem tādu krievu (vismaz te Rīgā), kurš nerunātu latviski. Viņi labi runā latviski. Tie, kuri nerunā latviski, ir vecā padomju laiku paaudze.
  _____________________________________________________________

  Stankevičs atrauts no realitātes. Lai pastaigā pa tiesu sēdēm tepat Rīgā. Liela daļa no tiem, kas dzimuši 80. un 90-tajos gados Latvijā, neprot par elementārām sadzīviskām lietām pastāstīt latviski. Lai saprastu vienkāršus tiesas procesa dalībnieku uzdotus jautājumus, viņiem tiek nodrošināts tulks. Stankevičs, tāpat kā vēl daži “sabiedrībā zināmie”, ir atrauts no realitātes, iespējams tādēļ, ka kontaktējas, vai publiski dzird tikai selektīvu krievu izcelsmes jaunatnes daļu – tos, kuri patiešām prot latviešu valodu. Turpretī, piemēram, tiesas strādā ar sabiedrību šķērsgriezumā, nevis selektīvu sabiedrības daļu.

  • Ja arī latviski māk, tad kur viņi to pielieto? Veikalos iepērkoties- nē! Intervijās- parasti nē! Uz ielām- smieklīgi… protams nē! Klubos – nē! Uzrunājot kādu – nē!
   Tādēļ jau ārzemnieks nejūt, ka iebraucis Latvijā. Pat TV tikai 2-3 kanāli latviski- LTV1, TV-24 un RE TV.
   Un ja vēl aziātiskā kultūra, kas okupantu pēctečiem tā arī nav zudusi…

 24. Z. Stankevičs runāja par “mūri, kas izaudzis neatkarības gados starp krieviski un latviski runājošo Latvijas daļu”. Tā nav taisnība!
  Patiesībā mūris radās jau 1939.gadā, kad Krievijas krievi iebrūkot Polijā uzsāka 2.Pasaules karu. Mūris radās, kad Krievijas krievi 1939.gadā iebruka Somijā. Mūris radās, kad Krievijas krievi 1940.gadā okupēja Latviju un slepkavoja latviešus. Mūris radās, kad Krievijas krievi 1941. un 1949.gadā deportēja latviešus uz Sibīriju. Mūris radās, kad Krievijas krievi uzsāka otrreizēju Latvijas okupāciju līdz 1991.gadam.
  Kā lai atšķir kurš ir Latvijas krievs un kurš ir Krievijas krievs? Abi runā krieviski. Daudzos gadījumos abi noliedz Latvijas okupācijas faktu. Daudzos gadījumos abi latviešus uzskata par fašistiem. Daudzos gadījumos abi seko Putina ideoloģijai.
  Latviešiem obligāti jāceļ mūris starp sevi un krieviski runājošajiem okupantiem, kuri Latvijā ne lūgti, ne aicināti salīda no 1945.-1991.gadam. Mūris neļauj latviešiem pārkrievoties un neļauj palikt par vatņikiem.

  • problēma sakās Minhenē 1938. gadā, kad Rietumu demokrātijas kopā ar Hitleru nolēma fiziski iznīcināt Krievu Nāciju.

   • Kāpēc Krievu Nācija 1940.gadā nolēma fiziski iznīcināt Latviešu Nāciju? Kāpēc Krievu Nācija okupēja Latviju? Rietumi pavēlēja, lai krievi okupē Latviju, Igauniju un Lietuvu?
    Kamēr okupanti un kolonisti neaizvāksies no Latvijas – starp latviešiem un krieviem 18.novembra Latvijas pilsoņiem būs mūris. Savukārt mūri starp latviešiem un okupantiem, kā arī šo noziedznieku pēctečiem jāpastiprina un jāveido biezāku.

    • Вы непроходимо тупы и дремучи, свободный каменщик! Как же можно нести такую чушь? Русская нация (!!?) решила (?!) физически уничтожить латышскую нацию (!!!) Каким мешком, из-за какого угла вас ударили так сильно по голове? У вас все признаки душевной болезни, вам лечится надо.

     • Krievu Nācija deleģēja savu varu osetīnam Staļinam - lai dzīvo kolektīvā atbildība!

      Советский Союз был создан русским народом в 20 – 30 – годы прошлого столетия по образцу и подобию Царской России, но с учетом жестких требований атеистического и технологического 20 века, то по внешней форме он не был похож на монархическую Россию. Но при этом советская власть изначально начиналась с массового создания коммун (в том числе и колхозов), в которых жизнь ее членов была устроена по образцу и подобию первых христиан. Так как Царская Россия принадлежала к христианской духовной, общинной цивилизации, то и Советский Союз тоже строился русским народом на аналогичных основах.

    • Mums mūris jāstiprina. Nodevēji jau pāriet otrā pusē, un arī atpakaļ. To arī mēs redzam. Arī tādi ir starp latviešiem. Mēs nekad nebūsim ar okupantiem vienā mūra pusē, ne arī to nojauksim. Tad mūs samīdīs, un tas jau tagad notiek, lielā lielkrievu nācija, kuriem te ir tik ideāli dzīves un darba apstākļi, kā nekur citur pasaulē. Tikai – mēs viņiem esam to sagādājuši, stulbie latvieši. Es gaidu, un ceru vēl savā dzīvē piedzīvot brīvu un neatkarīgu latvisku Latviju. Brīvu no okupantiem.

     • stulbie latvieši. Es gaidu, un ceru vēl savā dzīvē piedzīvot brīvu un neatkarīgu latvisku Latviju. Brīvu no okupantiem.
      ======
      bezcerīgi

  • Paldies. Precīzi manas domas. Nu nevaru es cienīt un mīlēt okupantus savā zemē, nu nekādi. To neļauj manu senču senču asinis, kas cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju, katrā ziņā, bez krieviem šeit. Redzot vēl to, kā viņi ienīst latviešus, un vēlas, lai latviešu te paliktu mazāk, pavisam maz, man jāieslēdz cīnītājas gars, jo man sevi un savu tautu ir jāaizstāv pret krieviem. Tā nu tas ir, mums nav cita varianta, kā tikai saliedēšanās un cīņa pret okupantiem mūsu Dzimtenē.

   • Да, тяжёлый случай. Я бы даже сказал, хронический. Ну давай, вперёд, покажи на что способен. Церковные иерархи призывают к миру и пониманию, к любви к ближнему своему. К чему призываешь ты? К гражданской войне?! Для многих, очень многих это ведь Родина и они ведь граждане, такие же как и ты!

    • гражданство КУПИЛИ у нелатышки !
     Га га га !

     • Ага. Причём все у одной. Боже, какое всё таки вы убожество, просто ужас какой то.

     • Всё верно !
      Одна только торговала 24 / 7 / 5 лет подряд, бывши в должности !

     • Я смотрю, у вас по ночам обострение. Вы вообще, на кого намекаете то, поясните, уж будьте любезны. В свете последних законодательных изменений критиковать власть теперь черевато. Господа из ПБ могут не понять.

 25. Visa vaina ir abu pušu padomismā. Neaizmirstiet, ka mūs padomju laikā centās padarīt par vienotu, padomju tautu. Lielā mērā tas toreiz arī izdevās. Nesakiet, ka tā nebija! Ja tas nenotiktu, tad tagad nevajadzētu šaubīties par Latvijas nākotni. Padomisms slēpjas arī apstāklī, ka cilvēkos iedzīta pārliecība, ka ir tikai divi viedokļi: mans un nepareizais. Ja pēdējo izsaka cits, tad tas ir mans ienaidnieks. Tā dialogu neveido.

 26. Toties nav nekāda mūra starp ķīniešiem un krievietēm Krievijas austrumos un sibirijā.Krievu sievietes ar prieku precas ar ķīniešiem,jo vīri ir čakli,strādīgi,sievu nesit,algu nenodzer,bērnus mīl ,ģimenēs runā ķīniešu valodā, ģimenēs daudz bērnu,par intregāciju neviens nerunā ,jo tā notiek.

 27. apspriež gan Valsts prezidenta kancelejā – nesen nodibināta darba grupa, kas rudenī izteiks savus priekšlikumus, gan Latvijas Zinātņu akadēmijā, kas šodien rīko konferenci par integrāciju.(c. no raksta !)
  P.S.Cik lielas naudas norīs šī “darba grupa” un konference,mmm? Tā aiziet budžeta nauda-tricinot gaisu un NEKO nedarot
  ——————
  Kā beidzās krievu bērnu apmācīšana dārziņos un cik miljonus tur patirsa?

 28. Tiešaam idio tisks raksts! Bez krieviem mums ir arii religiskaas probleemas. Skumji

 29. Kamēr krievu bērnus mācīs rasistiski ( nacionāli) atdalītajās skolās pēc tautību principa – nekas nebūs!!!

 30. Nevienu ar varu integrēt nevar!

 31. Maskaļus prom uz Maskaliju. Vagonos. Tāpat kā maskaļi savlaik izrīkojās ar baltiešiem. Kā zoslēnus sūtōt uz apkaušanu.
  Maskavai vieta vēstures mēlaine. CCCP tur jau gaida.

  • Да хрен с солидолом тебе во все места, а не вагоны. Иж чего захотел, вагоны денег стоят, их возить надо. Могу губоукладчик подогнать по дешёвке.

   • слыш, мангол – твой уровень культуры мы уже давно видим !

    • Да так же как и твой. Ишь ты, аристократ выискался, ариец недоделанный. Давно из под коровы то?

 32. “Kā latviešiem atbrīvoties no PSRS okupācijas sekam?”

  • Vairāk nekā 300 000 jau brīvi – un atbrīvošanās process turpinās! Lasi ES parlamenta deputāta padomus:[Roberts] Zīle: pēdējais laiks doties Rietumu virzienā.” (Latvijas Avīze, 2010. gada 24. septembrī)

   • Kvadrāts 28. aprīlis, 2016 00:00 Atbildēt
    Vairāk nekā 300 000 jau brīvi – un atbrīvošanās process turpinās!
    =============
    Turpini kviekt, kremļa utainais. Tavi padomju okupanti un okupantu pēcteči izkūst nebūtībā, tevi sagaida tas pats.

  • Stankevič, Putins nav Dievs. Nekalpo viņam! Atbildēt

   Atbilstoši Stankeviča murgainajam un neskaidrajam aicinājumam, visiem latviešiem laikam jāpaliek par krievruņiem – “Mums vienreiz ir jānovelk svītra un jāsāk jauna dzīve.” Ušakovs arī aicina aizmirst pagātni un neprasīt no noziedznieces Krievijas 185 miljardus. Aizmirsīsim pagātni un kā dzīvosim jauno dzīvi? – bez mūra, visi runāsim krieviski, visi svinēsim 9.maiju, visi priecāsimies, ka apkārt nav latviešu fašistu un deokupācijas atbalstītāju? Nav latviešu – nav jautājuma par atbrīvošanos no okupācijas sekām!
   Klau – vai man vienam liekas, ka Stankevičs runā kā tāds Krievijas ietekmes aģents?

 33. Sāksim ar to, ka problēmas nav starp latviešiem un krieviem, bet gan tajā apstāklī, ka Latvijā ir treniņtērpa biksēs un lakkurpēs tērptie vatņiku un vatņicas, kuras tērpjas treniņtērpa biksēs un augstpapēžu kurpēs, vai kaut kam līdzīgam balles kleitai, uz kuras ar spīguļiem ir uzšūts uzraksts coca – cola un ja šiem vatņikiem neļauj zagt automašīnu spogulīšus, raut somiņas pensionārēm kāpņutelpās, neļauj mest atkritumus ārā pa logiem un neļauj čurāt liftos, tad tā kremļa 5. kolonna sāk bļaut, ka “nas uščemļajut” un “fašizm ņeproidjot!”. Ar Homo Sovieticus šarikoviem nekāda pozitīva kopība nav iespējama teorētiski, ja nu vienīgi cilvēks degradējās un paliek par tādu pašu puslopisku radījumu kā šie vatņiki.

  • Смачно описали. Но для начала, вы бы посмотрели сами на себя в зеркало. Ну и где аристократы духа, голубая кровь и т.д. ? Вы же сами точь в точь такие же, а арийцы недоделанные. Со свиным рылом, да в калашный ряд.

 34. “Pat gribu pajautāt – parādiet man no jaunajiem tādu krievu (vismaz te Rīgā), kurš nerunātu latviski. Viņi labi runā latviski. Tie, kuri nerunā latviski, ir vecā padomju laiku paaudze.”
  Stankeviča kungs, paskatieties gandrīz jebkuru tv reportāžu, jauni cilvēki, jaunieši nu nekādi nerunā latviski. žurnālisti gan, ieraugot krievu, bez minstināšanās pāriet uz krievu valodu.
  Nevajag nekādu pētījumu, viss redzams latviešu tv raidījumos.

  • Да, достали вы уже своим языком и своми придирками. Вот теперь вам назло, из принципа и не говорят. Ну пожалуйтесь на них кому-нибудь, ну…

   • Tad nu gan ir ar ko lepoties! Būtu labāk lepojies ar to, ka savāktu savas mantiņas un dotos savas tēvzemes virzienā, tur tev neviens nelūgs, ne prasīs zināt latviešu valodu. Nez, Anglijā arī pieprasi, lai ar tevi runā krieviski, un Francijā?

    • Слышь, мудила! А если я на родине? Что съел?

     • Pats kaut kad rakstīji,ka esi te uzradies no Ļeņingradas apgabala.Tad kāda tev te ” roģina” ?

     • Māmiņa nav mācījusi, ka apsaukāties nav glīti?:))) Kāds tu vietējais? Tu pat latviski nemāki! Dzīvo te, gāni visus un visu, ko tad tu ņaudi?

  • Да, достали вы уже своим языком и своми придирками. Вот теперь вам назло, из принципа и не говорят. Ну пожалуйтесь на них кому-нибудь, ну…

  • Tiešām – kur tas Stankevičs dzīvo? Pilna Rīga ar krievu jauniešiem, kas nesaprot vai negrib saprast latviski. Diānas Skaburskajas Zakrojas meita Aļisa taču arī Latvijas valsts skolās gājuse, bet valsts valodu neprot!

 35. Viņš ļoti kļūdās – mūris nav starp krieviem un latviešiem, bet gan starp latviešiem un tiem, kuri kalpo Kremlim. Un tādi ir starp krieviem un starp latviešiem.

 36. Īstenojiet LTF Domes valdes 1989.g. 31. maija aicinājumā rakstīto:
  “….Mēs redzam nākotnes Latviju kā demokrātisku valsti, kurā visiem pilsoņiem neatkarīgi no to nacionālās un sociālās piederības, politiskās un reliģiskās pārliecības, ir nodrošinātas vienādas tiesības. Latvijai ir jābūt humānisma valstij, kurā valda likums, ekonomiska augšupeja un plašas garīgās kultūras attīstības iespējas jebkurai etniskai grupai.”

  • Да, мы тоже помним, как всё красиво было на бумаге. Как пафосно звучало «за нашу и вашу свободу». А во что вылилось? В массовое безгражданство, запреты на профессии, языковую инквизицию. Вы хотите чтобы мы вам опять поверили?! Дураков нет, увольте.

   • Nu, bet netici taču! Kas tev lūdz?! Kā tu iedomājies, strādāsi par mediķi un runāsi tikai krieviski? Strādāsi par policistu un runāsi tikai krieviski? Ko tu saproti ar valodas inkvizīciju? Kas tas tāds? Valsts valoda ir latviešu valoda.
    Jums jau gribētos gan mūžu nodzīvot valstī un ne vārda latviski neprast, bet visiem būtu jārunā krieviski. SKUJU! Jūs ar savu naidu esat panākuši, ka krievus arvien vairāk neieredz. Tev ir principi? Man vēl lielāki, jo esmu savā zemē!

    • Вот только удивлённое лицо не надо делать. Про профессию «латыш» вы как будто не знаете. А я то как раз инженер, работаю с цифрами, а они не русские, не латышские, они арабские вообще то. От моих расчётов зависит жизнь людей, а проверять может прийти безпросветная дура, обвешанная золотом, которая ни хера в этих расчётах не понимает. Зато она филолог, она знает где надо гарумзиме поставить. И я ведь тоже на своей земле! Смешно до усрачки.

     • Nabadziņš! Kas jums tiem raškām ar to nesaturēšanu?! Vienas dibenproblēmas! Kur jūs tādi rodaties?!:))) Iesāksim ar to, ka es nebrīnos, es uzdodu jautājumus? Mani absolūti neinteresē, ar ko tu nodarbojies. Ar valsts valodas nezināšanu nav jālepojas.

     • Повторно, взамен удалённого.
      А где рождаются такие идиоты латыши как ты?! С чего ты взял, что я не владею государственным языком? Люди, которые погибли под завалами в Максиме, латышский язык тоже по разному знали, и их это не спасло. Кощунство? Нет. Сколько людей надо принести в жертву, проще говоря убить, чтобы даже до такого придурка как ты, дошло, язык это ещё не самое главное в профессии.

     • Повторно, взамен удалённого.
      А где рождаются такие идиоты латыши как ты?! С чего ты взял, что я не владею государственным языком? Люди, которые погибли под завалами в Максиме, латышский язык тоже по разному знали, и их это не спасло. Кощунство? Нет. Сколько людей надо принести в жертву, проще говоря убить, чтобы даже до такого придурка как ты, дошло, язык это ещё не самое главное в профессии.

   • Pojavis po čašče, čtobi nam potom počustvovaķ, kak horošo bilo, kogda tebja ņebilo !!!

  • Latvijā augstākā vara pieder Latvijas tautai un nevis kaut kādai čekas izveidotai LTF! Latvijas tauta savā Satversmē nelēma, ka okupantiem automātiski jāpiešķir pilsonību.

 37. Tas mūris būs jau Atbildēt

  Ar pūlēm un rūpēm ilgi būvēts, attīstīts un uzturēts. Šo mūri var uzskatīt kā apzināti kultivētu pretvalstisku plaisu bijušās Padomijas kolonijā. Vislielākām aizdomām būtu jākriīt uz vislielākiem brēcējiem. Pēdejais ko “bijušie” imperialisti gribētu redzēt ir vienotu pretestību.

 38. “Es zinu šie vārdi Tev nenāk no sirds” Vārdiem politikā ir ļoti augsta cena, tāpēc nevājāg ar tiem mētāties kā pagadās. Jā, pa piemēru, Obama, Ukrainas-Krievijas konflikta pašā sākumā nebūtu pateicis, ka USA nedos Ukrainai ieročus, tie tūkstoši, ar kuru līķiem pilnas visas malas, šodien būtu dzīvi. Pat nevajadzēja neko dot, vienkārši vajadzēja turēt muti.

 39. Uzskatu, ka nav nekāda mūra. To tikai izplata spēki, kam tas izdevīgi

 40. Nenāktu par sliktu Atbildēt

  Atbalstīt un izveidot opozīciju pret Kremli un tā sabiedrotiem…. Kā piemēram- Krievi pret Kremli -, kā arī – krievi pret Saskańu. Jāpalīdz tiem krieviem kuri grib atsvabināties no fanatisma un ksenofobijas. Latvijas krieviem jāpalīdz attīstīt citādāku domāšanu. Tad mums un vińiem, mums visiem būs daudz labāk un pie vienas vietas ar sadarbības saitēm ar “Vienoto Krieviju”.

  • Ak Dievs kā apnicis – pret,pret,pret! Varbūt vajadzētu beidzot iestātie PAR kaut ko? Piemēram par mierīgu līdzēspastāvēšanu, par kaut kādām darbībām ekonomikas uzlabošanas jomā, par rūpīgāk atlasītiem, iebalsotiem politiķiem, par kultūru, par tradīcijām, par smaidiem un laipnību…:)

   • Par normālu Krieviju un varas maińu Kremlī. Par beigām saskaniešu kolonistu mentalitātei un sadarbību ar putinistiem! Par Krievijas un mūsu pašu atbrīvošanu! Par brīvu Latviju!!

   • Būsim pozitīvi un par PAR Atbildēt

    Aicinu iestāties PAR – par Latvijas deokupāciju, par Latvijas dekolonizāciju, par Latvijas deboļševizāciju!

 41. “Pat gribu pajautāt – parādiet man no jaunajiem tādu krievu (vismaz te Rīgā), kurš nerunātu latviski.”
  Melnsvārci Stankevič – neko neesi dzirdējis par gadījumu, kad Rīgā pie ārsta ieradās 14 gadus veca krieviete, kura atteicās ar ārstu runāt latviski un pieprasīja, lai ārsts viņu ārstē krieviski?

  • Cik sapratu no preses, tur bija kautkāds pārpratums, proti – meitenes māte bija izdomājusi , ka vajadzētu sacelt brēku, faktiski – ne par ko. Bet jā, ja padomju laikos augušie ārsti faktiski visi saprata krievu valodu, tad tagad tādi droši vien visi vairs nav, nu un tādiem pacientiem, kas latviski nerunā principā, varētu būt sarežģītāk. Lai arī, ja cilvēks ir piemēram iebraucis no Krievijas tūrists, tad gan jau neatliekamajā palīdzībā kāds ar viņu spēs komunicēt.
   Es strādāju vietā, kur ikdienā mēdz nākt bērnu ekskursijas. Mani vērojumi ir tādi: bērni jau to latviešu valodu zina un saprot tīri labi, bet skolotājas cenšas viņus no tā pasargāt un mēģina panākt, ka ekskursija tiktu vadīta krieviski pat diezgan lieliem bērniem, kam tas īstenībā nav vairs nepieciešams.

 42. Iebilstu, ja kāds melnsvārcis mēģina saintegrēt latviešus ar krievu valodā runājošajiem okupantiem, nacistiem un šovinistiem! Nekad šādu integrāciju ar krievvalodīgajiem noziedzniekiem nepieļaušu!
  Vienlaikus no pieredzes atzīstu, ka latviešiem nav problēmu asimilēt pret latviskumu draudzīgi noskaņotos krievus, it īpaši tos krievus, kuru senči vai kuri paši bija 1918.gada 18.novembra Latvijas pilsoņi. Latviskā vidē krievi paši brīvprātīgi asimilējas un kļūst par latviešiem.
  Un vispār Stankevičs nav īpaši gudrs, ja krievus uzskata par Latvijā dzīvojošu tautu. Latvijā dzīvo tikai un vienīgi 2 tautas: latvieši un līvi. Visi pārējie ir svešu tautu diasporas. To melnsvārcim būtu jāzina.

  • Tīri vēsturiski tā nav taisnība. Krievi ir dzīvojuši Latvijā izsenis, sākot ar krievu tirgotājiem, kam bija Jersikā noliktavas, līdz pat vecticībniekiem, kas glābās Latvijā no vajāšanām.

  • Man neliekas saprātīga pieeja, ja integrāciju un asimilāciju uzskata par sinonīmiem. Nav nepieciešams krieviem kļūt par latviešiem.Šāds piegājiens, šķiet, dominē NA kokpauru galvās, tāpēc viņi arī rada tādu šķelšanos sabiedrībā, kas nesenā pagātnē noveda pie valodu referenduma, piemēram.

   • Kā tad un tie, kas raud par psrs, iet 9.maijā pie kauna staba rīkot orģijas, attaisno staļinu, gāna Latviju, gāna latviešus, tie šķelšanos nerada? Tu uzskati, ka tā ir tā jūsu tautas daļa, ko mums būtu jāpieņem, ar kuru jāsadodas rociņās un jādejo polka? Nesagaidīsi.

    • Ты то туда зачем ходишь, вот что самое интересное. У людей то праздник, а у тебя что?

  • Pagān, sveiks. Tā ir. Taisna domāšana sākas no taisna pamata.
   uz kliba pamata taisnu domāsanu pat ja mēģina uzlikt, ar laiku kaut kādā augstumā tā sagāžas tāpat ka tā spēle kur tornis no klucīšiem jāliek.

 43. Arhibīskapi labāk būtu paklusējuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+