×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Kā nobalsot ārzemēs?


Vairāki “Latvijas Avīzes” lasītāji jautā, kā varēs nobalsot vēlētāji, kas tautas nobalsošanas laikā izceļos uz ārvalstīm.


 

“Pašlaik vienīgā iespēja, kā tautas nobalsošanā var piedalīties vēlētāji, kuri nebūs Latvijā, ir balsot kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem,” skaidro Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. “Būs 85 vēlēšanu iecirkņi 41 ārvalstī. Šo vēlēšanu iecirkņu darba laiks tautas nobalsošanas dienā būs tāds pats kā Latvijā – no pulksten 7 rītā līdz 10 vakarā pēc vietējā laika.

Protams, pasaule ir plaša, un mūsdienās vēlētāji ceļo daudz vairāk nekā kādreiz, tāpēc jautājums par citām balsošanas iespējām ir viena no prioritātēm. Iespējamie risinājumi varētu būt vairāki. Varētu būt pasta balsošana iekšzemē, ja tautas nobalsošanā turpmāk tiks lietots vēlētāju reģistrs, nevis pasu spiedogu sistēma. Šobrīd Satiksmes ministrijā tiek izstrādāta interneta balsošanas koncepcija. Savukārt par iepriekšējās balsošanas iespēju CVK ir uzrunājusi Saeimas Juridisko komisiju, lai izstrādātu izmaiņas vēlēšanu likumos.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+