×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2013
Drukāt

Kā noņemt rūsas kārtu no ūdens kannas?

Foto-Stock.hxcngFoto-Stock.hxcng

“Aptuveni 2 gadus lietoju “Brita” ūdens kannu ar filtru. Laika gaitā iekšpuse ir iekrāsojusies – izveidojusies rūsas kārta no ūdens, kam dzelzs piemaisījums. Līdz šim kannu tīrīju ar citronskābi, bet nu tā vairs nepalīdz. Vai ir kāds efektīvs mazgāšanas līdzeklis, kas noņemtu rūsas kārtu?”
 Tālis Krišs Platones pagastā

 

Lai trauku atbrīvotu no rūsas, var izmantot a/s “Spodrība” ražotos tīrīšanas līdzekļus ar zīmolu Seal – abrazīvo pastu Spodra un līdzekli rūsas noņemšanai Aina Contact Gel.

Spodras sastāvā esošās skābes palīdz notīrīt rūsas traipus un kaļķakmens nosēdumus, savukārt abrazīvās daļiņas atvieglo iestāvējušos netīrumu likvidēšanu, tos mehāniski beržot. Arī Aina Contact Gel paredzēts rūsas un kaļķa nosēdumu noņemšanai. Tās sastāvā ietilpstošā aktīvā viela un skābe iedarbojas uz cieta ūdens un dzelzs jonu veidotajām nogulsnēm.

Šim nolūkam tāpat var lietot ražotāja “Sano” piedāvāto rūsas un kaļķakmens noņēmēju Antikalk.

Starp citu, no rūsas var mēģināt tikt vaļā, izmantojot… kokakolu. Tā satur fosforskābi, kas šķīdina dzelzs jonu atstātās pēdas. Kannā ielej dzērienu un atstāj uz ilgāku laiku. Ja izveidojušies kaļķakmens vai tējas nosēdumi, kokakolu var arī uzvārīt. Pēc tam tējkannu rūpīgi izskalo ar tīru ūdeni.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+