Mobilā versija
+13.0°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
13. maijs, 2014
Drukāt

Kā noteikt, vai cilvēks smejas no sirds (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Smiekli ir ļoti svarīgs sociāls signāls, jo norāda, ka esam noskaņoti draudzīgi, gatavi sadarboties un neradām draudus, apgalvo Kalifornijas universitātes pētnieks Gregs Braients. Turklāt smejas ne tikai primāti, bet arī suņi un žurkas.

Ļoti svarīgi ir atšķirt smieklu paveidu, uzsvēris Braients, kurš kopā ar kolēģiem ierakstījis spontānus smieklus (smējās studenti kopā ar saviem kopmītnes biedriem) un mākslotus smieklus (studenti smējās pēc pasniedzēju norādījuma).

Šos ierakstus pētnieki atskaņoja 63 brīvprātīgajiem vīriešiem un sievietēm. Spontānus smieklus klausītāji spēja atšķirt aptuveni trīs ceturtdaļās gadījumu, bet mākslotos – divās trešdaļās gadījumu.

Vēl divos eksperimentos smieklu ierakstus paātrināja vai, tieši otrādi, padarīja lēnākus. Dalībniekiem vairs tik labi nespēja noteikt, ka smiekli nākuši no sirds, ja ieraksts tika palēnināts. Toties māksloto smieklu izmaiņas noteikt izdevās daudz labāk.

Savukārt ar paātrināto ierakstu viss izrādījās otrādi – dabiskos smieklus noteikt bija vieglāk, bet mākslotos – grūtāk. Izrādās, noslēpums slēpjas pašā smieklu uzbūvē – tās tipu var atšķirt pēc skaņām.

Par smiekliem atbild divas balss sistēmas – emocionālā (sirsnīgi smiekli) un runas sistēma (māksloti smiekli). Un no sirds nākušos smieklos ir vairāk aspirētu skaņu. Interesanti, ka bērni lieliski atpazīst apmānu jau piecu sešu gadu vecumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet KĀ tad noteikt?
    Tā arī neguvu atbildi uz virsraksta jautājumu – KĀ NOTEIKT, VAI CILVĒKS SMEJAS NO SIRDS?

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+