×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Pēdējais lidojums. 11 līdzekļi, kā cīnīties pret odiem un citiem kodējiem

1. Lamatas ar gaismu

1no12
Foto - FotoliaFoto - Fotolia
Padoms

Telpās (kūtī, guļamistabā, virtuvē) vislabākais un videi nekaitīgākais paņēmiens ir odus, mušas un pat skābummušiņas iesūkt putekļu sūcējā. Siena šķūnī gan tas nederēs.

Cik ilgi nelaba smaka vien var atbaidīt izsalkušu ēdāju no bagātīgi klāta galda, jo īpaši, ja ēdājs ir ods un mielasts – vasarnieks? Dažādu aromātu iedarbība ar laiku beidzas, dažreiz pat īsti nesākusies, un odi nāk atgūt iekavēto. Tad vajadzīga pavisam radikāla rīcība – knišļi jānogalē vai vismaz jāapdullina. Viens no efektīvākajiem līdzekļiem ir dažādas pretinsektu lampas un fumigatori, no kuriem izgaro pretodu vielas.

Firmas “Bros” lampa ir tikai viena no daudzām līdzīgajām. Šis modelis piemērots gan iekštelpām, gan āra apstākļiem, vajadzīga vien elektrības padeve. Zilganā gaismiņa vilinās kodējus pie sevis un pielidojušos nosvilinās. Tie krājas speciālā rezervuārā, un no rīta varēs novērtēt, cik daudz potenciālo asinssūcēju nav sasnieguši jūsu miesu. Pērkot šāda tipa lampas, noteikti jau veikalā jāpārbauda, vai zilā gaismiņa iedegas, jo var gadīties visādi. Izvietojot dārzā, vēlams, lai tuvumā nebūtu citu spilgtu gaismas ķermeņu. Ja šķiet, ka visi odi no tuvākās apkārtnes nāks skatīties uz lampu un pa ceļam nogaršos līgotājus, to var pakarināt nojumes malā, mazliet nostāk kādā zarā, nevis likt galda vidū. Odu nāvei jaunajā lampā arī nevajadzētu kļūt par svētku galveno notikumu, lai gan vismaz pirmajās dienās mazie līgotāji būs sajūsmā. Lielie arī.

 1. Lamatas ar gaismu
 2. Lampa iekštelpām
 3. Indes laterna
 4. Biedē ar ultraskaņu
 5. Līgotāja laime
 6. Vilina štepselī
 7. Pēdējais lidojums
 8. Gultā bez odiem
 9. Bērnu drošībai
 10. Smaržu kociņi
 11. Elektriskā pletne

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+