×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Kā pagatavot laipu pie dīķa

dsc05904

Strauji tuvojoties vasarai, aiz kalniem nav arī peldsezona. Spirgtumam piemēroti visi ūdeņi, pat piemājas dīķīšos. Lai nebūtu jābrien pa krastmalu, labāk uzreiz izveidot speciālas peldēšanas laipas, kas noder arī makšķerējot.

 

Laipas var gatavot pašu spēkiem, iedzenot ūdenī mietus un sanaglojot dēļu klāju. Tomēr tas ir visai sarežģīti.

– Gatavas saliekamās laipas piedāvā profesionāļi, – iesaka SIA “Ponton” tehniskais vadītājs Mārtiņš Ošs. – Piemēram, 3M laipas izmērs ir 120 x 300 cm, to ar krastu savieno 150 cm pārejas posms, kopā veidojot 420 cm garu, ar piesūcinātiem koka dēlīšiem segtu plakni.

Laipas galā zem seguma atrodas izturīgs plastmasas pontons (120 x 80 x 26 cm). Papildaprīkojumā par atsevišķu samaksu – profesionāli gatavotas laipas margas, tauvošanās polleri un kāpnes izkļūšanai no ūdens. Uzejas laipu nostiprina krastā ar četriem skrūvpāļiem, kurus gruntī var iegriezt pat viens vidēji spēcīgs cilvēks. Pārejas posmu ar laipu savieno eņģes, kuras ziemas laikā atbrīvo, aizstājot ar virvi. Viss laipas komplekts sver 150 kg, to var montēt gan saimnieks, gan uzticēt speciālistiem, kuri laipu uzstāda pāris stundās.
3M_shema

Aptuvenā cena ap Ls 500 kopā ar transportu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+