Mobilā versija
+6.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 26. aprīlis, 2017
29. augusts, 2014
Drukāt

Kā palīdzēt balinātiem matiem

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ak vai, sievietes nekad nevar saprast. Blondīnes – grib būt brunetes, brunetes – grib būt blondīnes.

Bet rudmates – grib iztaisnot matus. Mums vienmēr un visa ir par maz. Mēs gribam katru dienu mainīties un vienmēr būt pievilcīgas.

Brunetēm problēma lielākā vai mazākā mērā ir risināma. Melna krāsa matiem, protams, ir kaitīga. Bet tās sastāvā neietilpst tik daudz balinošu sastāvdaļu un gala rezultātā tā mazāk bojā matus.

Krāsas sastāvā, kura paredzēta, lai iegūtu gaišu matu krāsu, ir daudz sastāvdaļu, kuras izbalina un izstumj krāsas pigmentu un noved līdz tā sairšanai matos. Kādā veidā var palikt ar skaistu, spīdīgu, biezu matu ērkuli un panākt vēlamo toni? Nesadedzināt un nepāržāvēt matus.

Blondīnes dalās divos tipos. Vienas krāsojas siltos blondos toņos: vara, šampanieša, zelta smilšu krāsā u. t. t. Šajās krāsās ir viegls dzeltenās krāsas tonis. Citas blondīnes krāsojas aukstajos toņos: pelnu, gaiši blonds u. t. t. Šajās krāsās tonējošais pamats ir violetā vai zilā krāsā. Šo klasifikāciju vajag ņemt vērā izvēloties daudzveidīgās eļļas, kuras palīdzēs jums atdzīvināt blāvos, nedzīvos matus.

Siltajiem toņiem derēs olīveļļa, kura ir jāuzklāj visu matu garumā, sākot ar matu galiņiem un beidzot ar matu saknēm. Eļļai ir jābūt siltai. Turēt matos ne mazāk par četrām stundām. Tas ļaus eļļai pilnībā iesūkties un pēc mazgāšanas nepalikt ar taukainiem matiem. Tādu eļļas procedūru jāveic divas reizes nedēļā viena mēneša garumā. Ļaunprātīgi izmantot nevajag, mati pieradīs pie pastāvīgas to mitrināšanas un no eļļas vairs nebūs efekta.

Lai mati neizkristu, jālieto rīcineļļa. To jāuzklāj ļoti mazos daudzumos, tikai uz matu saknēm. Rīcineļļa ir ļoti noderīga, ja izkrīt mati, kā arī matu augšanas veicināšanai. Bet eļļa ir ļoti taukaina, tāpēc tās daudzums nedrīkst pārsniegt 1 tējkaroti visai galvai.

Blondīnēm ar aukstajiem toņiem viss ir daudz sarežģītāk. Mēs nedrīkstam matu struktūrai pievienot dzeltenos pigmentus. Matu eļļai ir jābūt neitrālai. Vislabākā der kokosriekstu eļļa. Tā labi mitrina, baro ar vitamīniem un galvenais – tā ir caurspīdīga. Eļļa jāuzklāj uz 4 stundām un jātur zem polietilēna plēves. Galvu notin ar siltu šalli.

Pret matu izkrišanu der dadžu eļļa. To uzklāj tikai uz matu saknēm. Dadzis ļoti sausina matus, bet blondīnēm vajag tikai mitrināšanu. Masku jāuzklāj divas reizes nedēļā viena mēneša garumā.
Mazliet pacietības, mazliet brīva laika un jūsu mati kļūs mirdzoši un dzīvi.

 

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+