×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

Kā palīdzēt bezdarbniekiem?

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Bezdarbnieku skaits valstī nav samazinājies. Lai situāciju mēģinātu uzlabot, piešķirti papildu līdzekļi aktīvās nodarbinātības pasākumiem. Jau šogad bezdarbniekiem un bezdarba riskam pakļautiem nodarbinātajiem būs pieejams plašāks apmācību, nodarbinātības un atbalsta pakalpojumu klāsts. 


Turpmāk, ja apmācība notiks pie darba devēja (praktiskā apmācība), tam būs izvirzīta prasība nodibināt ar bezdarbnieku darba tiesiskās attiecības. Tas nozīmē, ka būs jānoslēdz darba līgums, bet pēc apmācību beigām tas būs jāpagarina vismaz uz pusgadu. Bezdarbniekam praktiskās apmācības laikā tiks maksāta nevis stipendija, bet gan darba alga. Dotācija darba devējam pirmos divus mēnešus būs 100 latu, nākamos divus mēnešus – 80 latu, pēdējos divus mēnešus – 60 latu. Savukārt darba vadītājam noteikta ikmēneša darba algas dotācija 50 % apmērā no minimālās algas.

Ja apmācības īstenos kādā no prioritārajām nozarēm (apstrādes rūpniecībā, uz eksportu orientētās pakalpojumu nozarēs – transports un loģistika, tūrisms, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas), dotācija apmācību viena mēneša izdevumiem būs 200 latu un dotācija bezdarbnieka algai – ne vairāk kā 800 latu par sešu mēnešu darba periodu pēc apmācībām.

Šīs izmaiņas ļaus paplašināt arī bezdarbniekiem pieejamās trešā kvalifikācijas līmeņa profesionālās tālākizglītības programmas, kā arī pagarināt algoto pagaidu sabiedrisko darbu par pusgadu. Paredzētas arī papildus subsidētās darba vietas cilvēkiem, kuriem iekļaušanās normālā darba tirgū ir apgrūtināta, piemēram, bezdarbniekiem ar invaliditāti un ilgstošiem bezdarbniekiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+