×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Kā palīdzēt ilgstoši bez darba esošiem cilvēkiem? (7)

nodarbinatibas_agentura3

Ja cilvēks ilgstoši ir bez darba, tā ir ne tikai viņa, bet arī valsts problēma, kas jārisina. Labklājības ministrija sola turpmākajos gados pastiprināti pievērsties ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanai darba tirgū un sabiedrībā.

Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem 2014. gada beigās no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita 34,5% bija bez darba ilgstoši (vismaz 12 mēnešus). Viens no galvenajiem bezdarba cēloņiem ir nepietiekama vai darba tirgus prasībām neatbilstīga izglītība un profesionālo prasmju trūkums. Tāpēc Labklājības ministrija ar Eiropas Sociālā fonda līdzekļu atbalstu laikā no 2015. gada trešā ceturkšņa līdz 2021. gadam plāno īstenot pasākumus, kuru galvenais mērķis ir palīdzēt šādiem bezdarbniekiem atrast piemērotu darbu vai apgūt jaunas iemaņas, tādējādi mazinot viņu sociālās atstumtības risku.

LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče precizē, ka ilgstoši bezdarbnieki varēs pretendēt uz individuālu (vai grupu) karjeras konsultantu, psihologu, psihoterapeitu u.c. speciālistu padomiem, veselības pārbaudēm, nosakot piemērotību piedāvātajam darbam, individuālajā darba meklēšanas plānā paredzētajiem aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, kā arī profesionālās piemērotības noteikšanu un citiem palīdzības veidiem.

Aktivitātes īstenos Nodarbinātības valsts aģentūra kopīgi ar Latvijas pašvaldībām, piesaistot nepieciešamos pakalpojumu sniedzējus. Savukārt Sociālās integrācijas valsts aģentūra gādās par bezdarbnieku ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti iesaistīšanu darba tirgū. Kopumā līdz 2023. gada 31. decembrim pasākumā plānots iesaistīt 20 tūkstošus ilgstošo bezdarbnieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Muļķības un pilnīgs murgs ir iztērēt valsts naudu kaut kādu psihologu, konsultantu un citu biroju žurku algošanai. Kāpēc cilvēkam, kurš dzīvo laukos, vajadzīgi šie konsultanti? Ko tas dos, ka viņš ar kādu ierēdni lieko reizi parunās? Cilvēkam vajag darbu, nevis konsultācijas!!! Bet darba vietu laukos praktiski nav!!! Braukāt uz tuvējo pilsētu nav izdevīgi, jo jāmaksā ceļa izdevumi. Kāds ierēdnis teiks, ka ir atbalsta programma, kas dažus mēnešus atmaksā ceļa izdevumus. Bet tas ir ar nosacījumu, ka darba devējs vakanci ieliek NVA mājaslapā. Bet darba devējs to nevēlas darīt. Un, ja arī maksātu, tad tas tikai uz dažiem mēnešiem.
    Vajadzīgas darbavietas, nevis muldēšana, par ko tik daudzi saņem algas. Paskatieties, cik ierēdņu sēž NVA! Ja viņus atlaistu, sanāktu bezdarbniekiem krietns pabalsts. Ja viņus atlaistu, par to naudu varētu ierīkot ne vienu vien darbavietu… Bet pie mums jau viss notiek ačgārni – to, kas ir bagāts, dara vēl bagātāku, bet, kas ir nabags, to spiež pie zemes, lai nepīkst.

  2. Ja cilvēks ilgstoši ir bez darba, arī tad tā pamatā ir viņa paša problēma. Daudz vairāk jādomā, bet galvenais, jādara vairāk pašam, lai šis darbs rastos. Tā sanācis, esam pieradinājuši tautu pie domas, ka tikai valstij ir jāgādā cilvēkam darbs. Tā bija sociālismā, bet kapitālismā darbs ir jāmeklē pašam, vai jākļūst par pašnodarbināto vai pat darba devēju. Sistēma cita, bet domāšana palikusi tā pati vecā.

    • Palasi ,zinātnisko literatūru ,tikai 10% ir spējīgi būt uzņēmēji ,tirgotāju un tā tālāk ,ja gēnos tas nav ,tad nekā nebūs. Taču ir cita lieta ,ja darba nav un nebūs ir jāmaina dzīves vieta ,kur darbu var atrast ,taču te atkal darbojas tie paši gēni ,ja neesi uzņēmīgs uz tādām dzīves izmaiņām nesaņemsies.

  3. Atveriet nu galu gala darba vietas,tad un bus mazak bezdarbnieku.Tas birzas vispar nav vajadzigas,gemoroijs!

  4. Bezdarbnieku aģentūrās nepiedāvā(ja piedāvā,tad tikai pa “blatu”paziņām) ne darbu ne kursus…tur var iet mēnešiem ilgi un jautāt pēc tā…vismaz Talsos tā notiek…Kur var sūdzēties???

Draugiem Facebook Twitter Google+