Foto-LETA

Kā palielināt kālija daudzumu? 0

“Pirms kāda laika sāka lēkāt asinsspiediens, un ārsts konstatēja, ka man asinīs maz kālija. Lietoju B grupas vitamīnus, iesaka ēst rozīnes. Ko vēl var darīt, lai palielinātu kālija daudzumu?” 
Irīna M. Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Lai ieteiktu piemērotāko uzturu, jāzina, cik zems ir kālija rādītājs. Turklāt dažādu produktu ieteikumi jābalsta arī uz kālija samazināšanās cēloņiem. Visbiežāk tā notiek, ja ir dažādas vēdera infekcijas un organisms atūdeņojas stipras caurejas vai vemšanas dēļ.

Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostiskās nodaļas vadītāja Iveta Mintāle iesaka pilnvērtīgu, sabalansētu uzturu, jo vienveidība par labu nenāk. Tomēr taisnība, ka kālijs ar uzturu organismā uzsūcas labāk nekā ar medikamentiem, kaut gan uzņemšanas veidu nosaka tā nepieciešamais daudzums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kālijs ir zaļas krāsas dārzeņos (spinātos, lapu salātos, zaļajā paprikā), pākšaugos, žāvētos augļos (aprikozēs, rozīnēs), nedaudz – ķirbjos, bietēs, tomātos, upenēs un dažās sēnēs. Kālijs ir arī banānos, taču šie augļi barojošā sastāva dēļ nav ieteicami lielos daudzumos.

I. Mintāle spriež, ka konkrētajā gadījumā vairāk uzmanības jāpievērš nevis kālija daudzumam, bet gan asinsspiedienam, jo tā ir daudzreiz nopietnāka veselības problēma.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.