×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Kā paplašināt šauru istabu

pl26092016

Vēlos uzzināt, kā varētu pārveidot garu un šauru istabu, lai tā būtu mājīga. Agnese K. Valmierā

 

Šaurā telpā sienām nav obligāti jābūt baltām vai bēšām, tās var krāsot spilgtā, arī tumšā krāsā. Kaut gan uzskata, ka tumšā krāsa telpu sašaurina, taču tai ir arī priekšrocības – dziļums un piesātinājums, līdz ar to istaba iegūst, nevis zaudē. Vienā tonī nokrāsotas sienas garā un šaurā telpā varētu šķist pārāk garlaicīgas, tāpēc vienu sienu var krāsot atšķirīgu, piemēram, košāku.

– Lai paplašinātu telpu, uz vienas sānu sienas var līmēt fototapeti, kuras attēls rada tāluma iespaidu, – padomu dod interjera dizainere Ilze Tola.

Izmanto faktūras, piemēram, uz sienas līmē ķieģeļus imitējošas flīzes. Vairāk par diviem dekoratīviem elementiem sienu apstrādei gan nevajadzētu izmantot, jo tad telpa tiks pārāk saraibināta.

Interesanti, ka plašuma efektu rada gaiša grīda – lamināts, linolejs vai baltināti koka dēļi.

– Grīda lielā mērā nosaka to, kāda telpā būs noskaņa. Ja ir tumšā krāsā, telpa šķitīs drūma, – stāsta interjera dizainere. – Taču grīda nav obligāti jākrāso balta, tā var būt gaiši pelēka vai bēša. Grīda atstaros gaišumu, tāpēc sienas var būt tumšākas.

Šaurā un garā telpā nevajadzētu izvietot masīvas gultas un sēdmēbeles, noderīgāki ir transformējami dīvāni un vieglas konstrukcijas plaukti. Telpu vizuāli paplašina mākslīgais apgaismojums.

 

Vairāk – šodienas 
”Praktiskā Latvieša” numurā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+