×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

Kā pareizi glabāt sezonas apavus

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Atlaižu ietekmē apaviem cenas samazinājās par 3,6%

Pavasaris pie mums ierodas ne tikai ar sauli un atnes priecīgāku noskaņu visapkārt, bet liek paveikt arī dažus svarīgus uzdevumus – piemēram, uzrīkot ģenerāltīrīšanu skapī, nomainot priekšplānā esošo ziemas garderobi, tai skaitā apavus, pret ko priecīgāku, vieglāku un plānāku. Bet kā tad pareizi noglabāt savus apavus tā, lai rudenī tie izskatītos labi un būtu prieks tos atkal vilkt kājās? Ar dažiem padomiem talkā nāk „Euroskor” veikalu vadītāja Līga Matīsa.

„Pirmais, ko vajadzētu izdarīt ar visiem ziemas apaviem – nopētīt tos ar kritisku aci, vai nav kādi labojami defekti. Pirms vasaras guļas noteikti vajadzētu salīmēt apaviem purngalus un nomainīt pasaknīšus,” norāda Līga Matīsa.

Svarīgi apavus pirms noglabāšanas kārtīgi attīrīt. Protams, vislabāk zābakus rūpīgi apstrādāt profilaktiski, taču, ja apavus tomēr pamanījies sabojāt sāls, krāsa vai kas cits, tos vajadzētu apstrādāt ar speciālām traipus iztīrošām putām. Kad apavi savesti kārtībā un rūpīgi notīrīti, tos pirms likšanas tālākajos plauktos noteikti vajadzētu sasmērēt ar barojošu krēmu.

Lai zābaki pavasarī izskatītos labi, ļoti svarīgi tos pareizi uzglabāt. „Zābaku purngalos noteikti vajadzētu ielikt apavu spriegotājus. Ja mājās tādu nav, var izlīdzēties, zābakos sabāžot avīzes,” stāsta „Euroskor” veikalu vadītāja. „Tas palīdzēs izlīdzināt krunciņas apavos un mazinās novalkājuma pazīmes.”

Īpaša uzmanība jāpievērš garo zābaku glabāšanai. „Stulmus noteikti nedrīkst locīt, tie rūpīgi jāiztaisno un vēlams arī tajos kaut ko ielikt, lai labāk saglabātu to formu,”  uzsver Līga Matīsa.

Apavus vajadzētu uzglabāt kastēs, atvilktnēs vai speciālajos apavu plauktos, kur tiem nekas neskarsies klāt un neļaus zust formai. Noteikti zābakus nedrīkst likt polietilēna maisiņos, kur tie neelpos.

Kā norāda „Euroskor” veikalu vadītāja, ja zābakos ir izņemamas iekšzoles, tās vajadzētu glabāt atsevišķi, lai zābaki un zolītes kārtīgi izžūtu un pa vasaru izvēdinātos. „Lai apavi rudenī būtu pavisam svaigi un gatavi jaunajam darba cēlienam nākamajā ziemā, zābakus var sapūst ar speciālajiem pretsēnīšu līdzekļiem,” stāsta Līga Matīsa.

Priekšplānā izceļot pavasara apavus, arī tos vajadzētu rūpīgi nopētīt un, ja nepieciešams, pirms vilkšanas kājās salabot, piemēram, nomainot papēžu pamatnītes. „Protams, jāizvērtē, vai pērnie apavi vēl patīk un nav morāli novecojuši. Tādā gadījumā tos jāizmet vai jāziedo labdarībai un jādodas uz veikalu iepriecināt sevi ar garderobes atjaunošanu,” stāsta „Euroskor” veikalu vadītāja L.Matīsa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+