Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

Kā pareizi mazgāt rokas

Foto - Shuttestock.comFoto - Shuttestock.com

Dove aicina atcerēties globālo roku mazgāšanas dienu, kas uzsver roku mazgāšanas nozīmi slimību profilaksē. Regulāra un rūpīga roku mazgāšana ir vieglākais veids, kā novērst saslimšanas risku rudenī. Lai gan elementāra higiēna ir daļa no ikdienas dzīves, ir dažas nianses, ko laiku pa laikam būtu nepieciešams atcerēties:

1. Pievērs uzmanību plaukstu locītavām, pirkstiem un nagiem! Cilvēki bieži pavirši noskalo tikai plaukstas, piemirstot, ka visai plaukstai, arī tās apakšdaļai ir nepieciešama rūpīga mazgāšana.
2. Mazgā kārtīgi! Nepietiks vien ar paviršu ziepēšanu — efektīvai roku mazgāšanas procedūrai jāilgst aptuveni 20 sekundes.
3. Skalo uzmanīgi! Rūpīgi skalo rokas zem tekoša ūdens vismaz 10 sekundes, lai atbrīvotos no ziepju paliekām.
4. Neaizmirsti par mitrināšanu. Parastās ziepes mēdz sausināt roku ādu, tāpēc pēc mazgāšanas ir nepieciešama papildu mitrināšana — ar krēmu.
5. Uzmanies no jauniem mikrobiem! Mēģini aizvērt izlietnes krānu ar elkoni vai, izmantojot dvieli, kā arī izvairies no tūlītējas pieskaršanās durvju rokturim.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+