Mobilā versija
Brīdinājums +11.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 24. maijs, 2017
15. oktobris, 2014
Drukāt

Kā pareizi mazgāt rokas

Foto - Shuttestock.comFoto - Shuttestock.com

Dove aicina atcerēties globālo roku mazgāšanas dienu, kas uzsver roku mazgāšanas nozīmi slimību profilaksē. Regulāra un rūpīga roku mazgāšana ir vieglākais veids, kā novērst saslimšanas risku rudenī. Lai gan elementāra higiēna ir daļa no ikdienas dzīves, ir dažas nianses, ko laiku pa laikam būtu nepieciešams atcerēties:

1. Pievērs uzmanību plaukstu locītavām, pirkstiem un nagiem! Cilvēki bieži pavirši noskalo tikai plaukstas, piemirstot, ka visai plaukstai, arī tās apakšdaļai ir nepieciešama rūpīga mazgāšana.
2. Mazgā kārtīgi! Nepietiks vien ar paviršu ziepēšanu — efektīvai roku mazgāšanas procedūrai jāilgst aptuveni 20 sekundes.
3. Skalo uzmanīgi! Rūpīgi skalo rokas zem tekoša ūdens vismaz 10 sekundes, lai atbrīvotos no ziepju paliekām.
4. Neaizmirsti par mitrināšanu. Parastās ziepes mēdz sausināt roku ādu, tāpēc pēc mazgāšanas ir nepieciešama papildu mitrināšana — ar krēmu.
5. Uzmanies no jauniem mikrobiem! Mēģini aizvērt izlietnes krānu ar elkoni vai, izmantojot dvieli, kā arī izvairies no tūlītējas pieskaršanās durvju rokturim.

Pievienot komentāru

No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+