Kokteilis

Kā pareizi sagatavot matus “pārziemošanai”? 16

Publicitātes foto

Rūpēm par matiem gadalaika aukstajos mēnešos ir jābūt gudrām, jo tieši šī sezona matiem ir visgrūtākais periods. Aukstuma, vēja un strauju temperatūras maiņu rezultātā mati zaudē dzīvīgumu. Šī iemesla dēļ tie ātrāk kļūst taukaini, elektrizējas, “neklausa”, sāk šķeltiem matu gali. Lai tos saglabātu pēc iespējas veselīgākus, elastīgīgākus un spīdīgus, šai sezonai ir jāgatavojas jau tagad. 


Nēsā cepuri

Atceries, ka galvassega – tas nav sods, bet drošs veids, kā pasargāt matus. Protams, ka valkājot cepuri mati elektrizējas un ātrāk taukojas. Taču pagaidām nekas labāks par cepurēm nav izgudrots. Aukstums un sals ietekmē asinsvadus galvas ādā, tāpēc āda nesaņem pietiekoši daudz skābekļa, un mati sāk izkrist. Ja tu principiāli nevēlies nēsāt cepuri, ievēro vismaz minimālo – nemazgā un nežāvē matus īsu brīdi pirms izej no mājas.

Tabu mitriem matiem! 

Tas attiecas uz visām tām, kuras vienmēr kavē un 10 minūtes pirms iziešanas uz ielas žāvē matus ar fēnu, bet galu galā izskrien no mājas ar vēl mitriem matiem. Ja vēl vasarā tas ir gandrīz nekaitīgi, tad ziemā iziet ārā ar mitriem matiem ir stingri aizliegts! Tas tamdēļ, ka pat ja ārā ir minimāls sals, tavi mitrie mati sasalst un vienkārši “salūzt” .

Iegādājies šampūnu, kas paredzēts aukstajiem gada mēnešiem

Profesionālajos matu kosmētikas veikalos ir pieejams plašs klāsts ar šampūniem un kondicionieriem, kas paredzēti matu kopšanai ziemā. Šo “ziemas šampūnu”  atšķirība ir tāda, ka tiem ir īpašs ķīmisks sastāvs, kam pateicoties mati ir vairāk aizsargāti, nekā lietojot cita sastāva matu kosmētiku.

Izmanto neizskalojamos serumus

Matus aizsargāt no aukstuma palīdz arī uz tiem uzklāti serumi un citi kopšanas līdzekļi, kas pēc to uzklāšanas nav jāizskalo.

Palutini matus ar barojošām maskām

Dari to vismaz vienu reizi nedēļā. Lai būtu droša, ka lieto kvalitatīvus produktus, vēlams tos iegādāties profesionālajos matu kosmētikas kopšanas veikalos.

Ēd vitamīnus un centies lietot veselīgus pārtikas produktus

Par matu skaistumu atbildīgs ir vitamīns A, bet vitamīns C – nostiprina matus, bet elastību sniedz vitamīns E. Tomēr nesteidzies kilogramiem lietot mākslīgos vitamīnus, kas nopērkami ikvienā aptiekā. Daudz veselīgāk būs, ja bagātināsi savu uztura plānu ar produktiem, kas veselīgi ir ne tikai matiem, bet arī organismam: zivīm, olām, jogurtu, augļiem, dārzeņiem, riekstiem, olīvu eļļu.


Mazgā matus mēreni siltā ūdenī

Šo matu kopšanas noteikumu vajadzētu ievērot ne tikai aukstajos mēnešos. Centies vienmēr matus mazgāt mēreni siltā ūdenī, jo pārāk karsts ūdens tos padara trauslus un neizturīgus.

Izvēlies ķemmes ar dabiskiem sariem

Tās nekaitēs taviem matiem, tāpat noderēs kā masāža galvas ādai, lai nostiprinātu matus un uzlabotu galvas ādas asinsriti.

Aizsargā matu galiņus

Dari to ar kosmētisko matu eļļu. Īpaši svarīgi tas ir garu matu īpašniecēm.


Ķīmiskos ilgviļņus pārcel uz pavasari

Ziemas laikā strauju temperatūras izmaiņu dēļ tavi mati jau tā ir pakļauti lielam stresam. Tādus eksperimentus kā ķīmiskos ilgviļņus ieteicams ir pārcelt uz matiem labvēlīgāku periodu – pavasari.

Materiāls sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv