Kā pasargājat sevi no nomācoša garastāvokļa rudenī?
 0

Justīne Stavecka, pārdošanas speciāliste: “Visbiežāk satiekos ar draugiem, savu laiku cenšos pavadīt aktīvi, jo drūms garastāvoklis traucē ikdienā un negatīvi ietekmē veselību. Mēģinu nesēdēt mājās, eju uz kino, abģērbā izmantoju gaišas krāsas, lietainā laikā rūpējos par sausām kājām. Un, protams, baudu mīļotā cilvēka klātbūtni. Lutinu sevi ar dažādiem saldumiem un ēdu daudz augļu un dārzeņu, kas satur vitamīnus.”


Reklāma
Reklāma

 

 

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Lasīt citas ziņas

Gunta Raibekaze, pārvaldes vadītāja: “Nav laika ļauties rudens depresijai, jo katru dienu esmu darbā, kur nepārtraukti jārisina dažādi jautājumi un jāmeklē jaunas idejas un risinājumi. Cenšos vairāk domāt labas domas, pēc darba vismaz divas stundas pavadu svaigā gaisā. Man prieku sagādā dažādu ievārījumu, kompotu un salātu gatavošana ziemai. Brīvdienās ar ģimeni dodos uz mežu ogot un sēņot. Manuprāt, katram cilvēkam jāatrod sava nodarbošanās, tad viņa noskaņojumu mazāk ietekmēs saules gaismas trūkums, dienu garums un citas lietas, kas izraisa depresiju.”

 

Rolands Kuzmins, IT speciālists: “Manas metodes ir pavisam vienkāršas. Lielāko daļu sava laika es ieplānoju darbam. Atlikušajā laikā sportoju un dejoju tautu deju kolektīvā. Arī atpūta kopā ar draugiem man palīdz izvairīties no sliktām domām vai nepatīkama garastāvokļa. Es domāju, ka galvenā lieta, kas jāievēro, lai neieslīgtu depresijā, ir uzturēšanās sabiedrībā. Jāmēģina sevi vienmēr noskaņot pozitīvi.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Maija Dreimane, pedagoģe: “Es neļaujos depresijai, lai gan viegli tas nav. Labākās zāles ir darbs. Aizejot no rīta uz skolu, ieraugi smaidošās skolēnu sejas, izdzirdi skanīgo “Labrīt, skolotāj!”, ieskaties palaidnīgajam delverim acīs un ieraugi, kā tajās lēkā viltīgas uguntiņas, un ap sirdi kļūst silti. Cenšos domāt labas, gaišas domas, vakaros par aizgājušajiem noskaitu kādu lūgšanu. Ikdienas pelēcībā abi ar vīru cenšamies sagādāt kādus nelielus patīkamus pārsteigumus viens otram. Un tad jau paraugies pa logu un ieraugi, ka laiks ir paskrējis, zemi pārklājis balts sniedziņš un viss kļūst gaišāks.”

 

Ivars Orlovs, students: “Katram gadalaikam mēģinu pielāgoties gan apģērba ziņā, gan aktivitāšu izvēlē, gan arī mūzikas gaumē. Šajā rudenī esmu sācis aktīvi nodarboties ar vindsērfingu, jo jaunas un nemēģinātas lietas vienmēr aizrauj, sniedz jaunas emocijas un pieredzi. Negatīvo enerģiju parasti atstāju regbija treniņos. Kad ārā ir drūmāks laiks un īsākas dienas, cenšos pareizāk ēst, lai uzņemtu vitamīnus un enerģiju. Labprāt dzeru mammas gatavotās rudens ogu un augļu sulas.”

 

Kaspars Gražulis, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virsseržants: “Katrā gadalaikā ir savi plusi un mīnusi. Rudens mīnusus slēpju spilgtāka apģērba izvēlē. Biežāk iepērkos, lai kliedētu nelabvēlīgas domas. Tas palīdz atslēgties no pelēkās ikdienas. Man rudenī patīk lēkāt pa krāsainajām koku lapām, un tad nav svarīgi, cik tev ir gadu, svarīgi ir, kā tu jūties. Vajag saskatīt rudens krāsas un izbaudīt tās, nevis sūroties par to, ka siltā vasara ir aizgājusi, jo būs taču vēl neskaitāmas citas.”

 

Uzziņa

Psiholoģes Inetas Bērziņas padomi

Visbiežāk no depresijas cieš vientuļi cilvēki, tāpēc esiet sabiedrībā.

Iegādājieties kādu mājdzīvnieku, kas sagaidīs mājās.

Pavadiet laiku aktīvi un kustībā, sportojiet.

Atrodiet siltuma avotu: saules gaismu, pirti vai solāriju.

Dzeriet daudz ūdeni un tējas.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.