Kā pasargāt cilvēkus no iesaistīšanās apšaubāmos finanšu darījumos?
 0

Jānis Ātrens Rīgā: “Manuprāt, cilvēki ir kļuvuši daudz piesardzīgāki finanšu jautājumos un savu naudu neuzticēs apšaubāmām organizācijām. Šobrīd iedzīvotāji vispār nevēlas ieguldīt savu naudu, ņemot vērā neseno Latvijas Krājbankas krahu, kura dēļ daļa iedzīvotāju un uzņēmumu zaudēja līdzekļus.

Reklāma
Reklāma

 

TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Domāju, daudzi joprojām arī atceras bankas “Baltija” shēmas, kas bija ļoti līdzīgas. Tas, ka tādas biedrības kā, piemēram, “MMM” būtu Latvijā aizliegtas ar likumu, dotu papildu aizsardzību iedzīvotājiem. Personīgi es savu naudu neuzticētu šādām organizācijām, kur skaidri redzams, ka tiek veidotas finanšu piramīdas.”

Lūcija Neimane Krāslavas novadā: “Es noteikti neuzticētu naudu mīklainiem finanšu veidojumiem. Valsts institūcijas nedrīkstētu pieļaut, ka Latvijā var dibināt vai darboties tādas organizācijas, kur skaidri redzams mērķis – izkrāpt naudu iedzīvotājiem. Kā zināms, bēdīgi slavenā “MMM” Krievijā jau ir apkrāpusi daudz cilvēku. Mani pārsteidza Uzņēmumu reģistra pārstāvja atbilde žurnālistam, ka likums neaizliedz šādas biedrības dibināšanu Latvijā. Tas nozīmē, ka ir jāmaina normatīvie akti. Savulaik jau daudz iedzīvotāju naudu pazaudēja līdzīgos finanšu darījumos, to ieguldot apšaubāmās kompānijās, kas solīja milzīgu peļņu. Tiesa, pat ja valsts liegtu šādu organizāciju izveidošanu, krāpnieki droši vien izdomātu citus veidus, kā piesaistīt naudu, tādēļ pašiem iedzīvotājiem ir jābūt uzmanīgiem un nedrīkst uzticēties tiem, kas sola lielu peļņu īsā laikā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdis Zariņš Tukumā: “Jāatceras, ka vienmēr būs cilvēki, kas uzķersies vilinošajiem piedāvājumiem gūt pasakainu peļņu, neko nedarot. Visbiežāk tie varētu būt jauni cilvēki, kas ne reizi līdzīgu krāpnieku dēļ nav zaudējuši naudu. Tā kā atceros deviņdesmito gadu krāpnieciskās shēmas, kur daudz cilvēku, arī mani radinieki, zaudēja savu naudu, nekādā gadījumā neieguldītu savas finanses šādos apšaubāmos darījumos. Prieks, ka mūsu drošības iestādes pievērsušas uzmanību Krievijā zināmā krāpnieka Sergeja Mavrodi organizācijai, kas te cenšas izvērst darbību.”

Liene Broka Siguldā: “Pirms pāris gadiem kāds paziņa stāstīja par finanšu shēmu ārvalstīs, kurā arī viņš esot ieguldījis naudu. Teica, ka guvis labu peļņu īsā laikā, tādēļ aicināja arī mani iesaistīties. Minimālā noguldījuma summa gan bija tūkstoš latu, bet pusgada laikā atpakaļ dabūšot divus tūkstošus. Lai gan uz mirkli par šādu iespēju iedomājos, tomēr nolēmu neriskēt. Cik zinu, arī viņš zaudēja naudu, jo tā organizācija pēc laika pazuda. Būtu jāmaina likumi, nosakot arī stingrākus sodus šādiem krāpniekiem. Savukārt drošības iestādēm vairāk jāseko līdzi, lai šādas organizācijas Latvijā nedarbotos. Lai gan varētu šķist, ka neesam tik naivi, lai savu naudu uzticētu apšaubāmiem cilvēkiem, visbiežāk par iespēju ātri nopelnīt pastāsta kāds no paziņām. Viņiem parasti cilvēki uzticas.”

 

Vai jūs apsvērtu iespēju iesaistīties finanšu piramīdu darījumos?

Noteikti neapsvērtu – 79%

Drīzāk neapsvērtu – 14%

Drīzāk apsvērtu – 2%

Noteikti apsvērtu – 1%

Nav konkrēta viedokļa – 4%

 

77% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts institūcijām nebūtu jāatļauj biedrības “MMM 2011 KLUBS” dibināšana Latvijā

Avots: TNS Latvia/LNT