×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Kā pasargāt jērus un vistas no mazajiem plēsējiem
 (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeima ar grozījumiem Medību likumā ir spērusi soli tuvāk zemniekiem, atļaujot uz savas zemes, nereģistrējot medību iecirkni, medīt mazos plēsējus – caunas, seskus, lapsas.

Kad kāds mazais plēsējs atklājis ceļu uz kūtiņu, tā mērķis ir pēc iespējas vieglāk iegūt barību, lai izdzīvotu, nevis ļaunprātīgi nodarīt zaudējumus cilvēka saimniecībai. Dzīvā daba mēdz samērā viegli pielāgoties jauniem apstākļiem, tādēļ miskastes ar ēdiena paliekām, trušu būri, vistu kūtis ir tikai kārtējais izaicinājums mazajiem un ārkārtīgi veiklajiem plēsējiem.

Lielākie kaitnieki varētu būt akmens caunas un seski, kā arī lapsas. Pret kaitīgajiem grauzējiem un tagad arī kurmjiem likums ļauj cīnīties dažādiem līdzekļiem, bet mazie plēsēji ir medījamie dzīvnieki, kuru ieguvei nepieciešama mednieka apliecība, kā arī jāievēro Ministru kabineta noteiktie medību termiņi. Agrāk, lai savā saimniecībā nomedītu caunu, Valsts meža dienestā bija jāreģistrē medību iecirknis, bet tagad Saeima ar grozījumiem Medību likumā ir spērusi soli tuvāk zemju īpašniekiem, ļaujot uz savas zemes medīt nelimitētos medījamos dzīvniekus, proti, tos dzīvniekus un arī putnus, kuru ieguvei nav nepieciešama medību atļauja. Tagad medību tiesības zemes īpašnieks var izmantot pats, ja ir mednieks, vai arī rak­stiski atļaut šīs tiesības izmantot kādam citam, protams, medniekam.

Vairāk par grozījumiem Medību likumā un 
mazajiem plēsējiem 
lasiet žurnāla “Agro Tops” marta numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varēja atļaut tādā pašā veidā medīt mežacūkas,skaits būtu samazināts ka nemetas,citādi tos tūkstošus neizšaus.

  2. Labāk lai uzliek par pienākumu pārbaudīt,kā lieražotāji izmanto zemi ! Zeme tiek ļaunprātīgi pārķimizēta ar mmēsliem un netiek ievērota augu seka.Kurš pārbauda zemes analīzes,kāds ir zemes stāvoklis,ja 10 ar +gadus vienā vietā dānis sēj labību un ber tonnām mmēslus?Tā rīkojas noziedznieki,kas iekļuvuši Saeimā un valdībā, neliekas ne zinis par mūsu galveno dārgumu-zemi 😉

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.1
Alūksne +6.7
Daugavpils +8
Saldus +7
Liepāja +6.2
Jelgava +7
Ventspils +6.1
Limbaži +6
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+