×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Kā pašvaldības atbalsta ģimenes, gatavojoties skolas gaitām?


Uldis Kristapsons, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs: 
”Esam ieviesuši tradīciju katru gadu apsveikt jaunos skolēnus. Šogad katram pirmklasniekam tiek dāvāta dāvanu karte 10 latu vērtībā. Ja vecākiem ir grūtības skolēnus palaist skolā, viņiem palīdz sociālais dienests, ar ko kopīgi tiek domāts par konkrēta atbalsta sniegšanu, lai jaunieši bez rūpēm varētu atsākt skolas gaitas.

 

Nevienu gadu nav dzirdēts, ka novadā būtu ģimene, kuras bērni būtu palaisti skolā nesagatavojušies. Tas ir pateicoties ne vien pašvaldības sniegtajai palīdzībai, bet arī pašu jauniešu dēļ. Esam novērojuši, ka reti kurš skolēns vasaras laikā neko nedara un mājās spēlē tikai datorspēles. Jaunieši laukos ir čakli – visbiežāk lasa sēnes vai ogas, lai nopelnītu naudu, par ko varētu sagatavoties skolas gaitām. Tādā ziņā lauku bērni ir privileģētāki salīdzinājumā ar pilsētas bērniem, kuriem nav iespēju pašiem nopelnīt. Tādēļ arī sociālajam dienestam nekad nav bijis jāsaskaras ar lielām rindām ar lūgumu palīdzēt sagatavoties skolai.”

 

Antra Vilcāne, 
Vārkavas novada 
domes priekšsēdētāja:

“Pašvaldība savā budžetā ir atvēlējusi līdzekļus atbalsta sniegšanai vecākiem, lai varētu viņu atvases palaist skolā. Piešķiram naudu mācību grāmatu, darba burtnīcu iegādei, kā arī citiem ar mācībām saistītiem izdevumiem. Esam arī spējuši nodrošināt visiem bērniem skolā brīvpusdienas, kas jau ir jūtams atbalsts vecāku maciņiem.”

 

Ināra Silicka, 
Kārsavas novada 
domes priekšsēdētāja:

“Kā ik gadu, arī šogad visiem novada bērniem būs iespēja uz skolu doties bez maksas – pašvaldība nodrošina autobusu, lai skolēnus no mājas nogādātu skolas solā. Tāpat tiem jauniešiem, kam nav iespēju katru dienu atgriezties mājās, tiek piedāvāts internāts. Šogad visu pirmklasnieku vecāki saņems arī naudas atbalstu – 25 latus skolas preču iegādei. Jau tradicionāli katru gadu pirmklasniekiem dodam naudas līdzekļus vai dāvanu kartes. Otro līdz ceturto klašu skolēni, kuri ir no trūcīgām vai mazturīgām ģimenēm, saņems 15 latus skolas lietu iegādei.”

 

Arvīds Mēters, 
Brocēnu novada domes 
priekšsēdētājs:

“Pašvaldības sociālajam dienestam ir piešķirts konkrēts budžets, kura ietvaros tas var sniegt palīdzību iedzīvotājiem arī gadījumos, ja vecāki paši nespēj savus bērnus sagatavot skolas gaitām. Tādu vecāku, kas prasītu palīdzību skolas lietu iegādē, gan nav daudz. Un tas saprotams, jo skolēnu vecākiem nav jāiegādājas neviena mācību grāmata. Pašvaldība ir radusi finansiālu iespēju katru gadu atjaunot visu pamatskolu un vidusskolu bibliotēku krājumus tā, lai jauniešu vecākiem mācību grāmatas pašiem nav jāpērk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+