×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Kā pazaudēt miljonu – Latvijas Futbola federācijas “vērtīgā” pieredze

Edgars Pukinsks, foto: LETAEdgars Pukinsks, foto: LETA

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai Latvijas Futbola federācijai (LFF) vajadzēs atmaksāt naudu, kas tika iztērēta neīstenotajā Krišjāņa Barona ielā 116A esošā stadiona jeb tā dēvētās Futbola mājas rekonstrukcijas projektā, kuru īstenojot tiktu uzbūvēts nacionālās izlases stadions.

LFF šajā projektā iztērēja 1,16 miljonus eiro, ko bija piešķīrusi UEFA. Projekts par stadiona rekonstrukciju tika sākts 2013.gadā. Vēl 2015.gadā tika ziņots, ka projekta realizācijai ir garantēti aptuveni 8,5 miljoni eiro no UEFA un Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA), bet LFF jāiegūst vēl aptuveni 1,5 miljoni eiro. Tomēr jau pērn šī summa bija kardināli mainījusies un 2016.gada martā projekta izmaksas bija palielinājušās līdz 14,6 miljoniem. Lai turpinātu projektu, LFF apsvēra iespēju ņemt kredītu bankā, taču organizācijas valde no šādas iespējas tomēr atteicās. Savukārt augustā Rīgas domes Īpašuma komiteja nolēma atcelt Rīgas domes lēmumu, kas paredzēja uz desmit gadiem nodot pašvaldībai piederošo stadionu Krišjāņa Barona ielā 116A bezatlīdzības lietošanā LFF, līdz ar to projekta realizācija oficiāli tika pārtraukta.

Neīstenotajā projektā tika iztērēti 1 160 021 eiro, šo summu sastādot gan izdevumiem par projekta izstrādi, arhitektu pakalpojumi, projekta īstenotāju darba samaksai un citiem izdevumiem.

Teorētiski iztērēto naudu LFF var nākties atmaksāt tās devējai UEFA, tomēr šobrīd Eiropas futbola jumtorganizācija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai finanšu līdzekļus nāksies atgriezt, žurnālistiem norādīja LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks.

“Mūsu gadījumu, cik zināms, ir izskatījusi UEFA vadība, taču tālāka lēmuma pieņemšana ir nodota UEFA atbildīgajai komitejai. Šobrīd mums nav informācijas, kāds šis lēmums varētu būt. Protams, UEFA nav apmierināti par notikušo. Tiesa, pēc mutiskas informācijas mums ir teikts, ka naudu atmaksāt nevajadzēs. Cita lieta, ja izlasei nebūtu kur spēlēt, tad noteikti naudu nāktos atdot, taču arī šogad mēs varēsim izmantot “Skonto” stadionu, bet 2018.gadā ceram, ka tiks īstenots un pabeigts Daugavas stadiona projekts. Tomēr pagaidām oficiālas informācijas par UEFA lēmumu mums nav,” sacīja Pukinsks.

Viņš piebilda, ka UEFA katru šādu gadījumu vērtē individuāli, bet šī ir pirmā reize, kad kāds no UEFA finansētajiem projektiem Latvijā nav īstenots. “Iepriekšējā sadarbība mums bijusi ļoti laba un šis ir pirmais projekts, lai arī vērienīgākais, kas nav izdevies. Domāju, ka mūsu attiecības ar UEFA tas krasi nemainīs, tomēr šī pieredze nav patīkama,” atzina LFF pārstāvis.

LFF īpašumā paliek tehniskais projekts, kuru tā teorētiski var īstenot kādā citā vietā, pielāgojot tur esošajiem apstākļiem. “Teiksim tā, projekts ir iesaldēts,” norādīja Pukinsks, piebilstot, ka LFF ir ieguvusi vērtīgu, lai arī dārgu pieredzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+