Ekonomika
Darbs un nauda

Kā pieaugošā konkurence par darbiniekiem ietekmē apdrošināšanas tirgu0

Foto: Shutterstock

Pieaugot konkurencei par labākajiem darbiniekiem, aizvien vairāk uzņēmumu potenciālajiem darbiniekiem piedāvā veselības apdrošināšanas polisi.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) dati rāda, ka šā gada pirmajos 9 mēnešos apdrošināto skaits pieaudzis par vairāk nekā 45%, salīdzinājumā ar šo pašu laika posmu pirms gada.

Pavisam BTA veselības apdrošināšanas polise izsniegta 90 tūkstošiem darbinieku. Kopumā šogad parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 18,4 miljonus eiro jeb 26% no visu BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma, kas ir par 60% vairāk nekā pērn.

Apdrošināšanas polises cena vidēji ir 240 eiro, un no saņemto atlīdzību pieteikuma skaita var redzēt, ka cilvēki aktīvi izmanto tās sniegtās priekšrocības. Kopš gada sākuma BTA atlīdzībās izmaksājusi nepilnus 9 miljonus eiro, no kuriem 80% izmantoti klientu ambulatoro un stacionāro pakalpojumu segšanai.

Pārējā daļa galvenokārt izmantota sporta nodarbību un zobārstniecības pakalpojumu apmaksāšanai.

BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče norāda, ka, saasinoties sāncensībai par darbaspēku, darba devēji izvēlas iegādāties aizvien labākas apdrošināšanas polises ar plašāku segumu, iekļaujot tajās papildu pakalpojumus vai palielinot pieejamo pakalpojumu limitus.

Tiek paaugstināts zobārstniecības pakalpojumu limits, biroja darbiniekiem biežāk tiek piedāvāti segt sporta pakalpojumi. Darba devēji izrāda pastiprinātu interesi par rehabilitācijas un kritisko saslimšanu ārstēšanas iekļaušanu apdrošināšanas segumā.

Tāpat apdrošināšanas polišu iegāde sniedz būtisku pienesumu veselības aprūpes sistēmas finansēšanā.

Veselības apdrošināšanas polišu īpašnieki visbiežāk izmanto maksas speciālistu konsultāciju, diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu, kā arī zobārstniecības pakalpojumu apmaksu. Apdrošināšanas polise ir nozīmīgs atspaids arī dažādu operāciju veikšanas gadījumā.

Lai arī to skaits ir salīdzinoši neliels, viena stacionārā gadījuma vidējās izmaksas ir 570 eiro.

Saistītie raksti

BTA lielākais akcionārs ir “Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku.

“Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Atgādinājums autovadītājiem, kuru transportlīdzekļa pilna masa ir vairāk nekā 3 tonnas un kas atbilst N kategorijai
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Uzsāktas dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Hesburger” investējis četrus miljonus eiro mobilās lietotnes pilnveidošanā
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Tautai Latvijā nekad tik labi nav gājis kā tagad.” Saruna ar Lidiju Doroņinu-Lasmani 5
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Dabā
Daudzviet Latvijā pārspēts 14.novembra siltuma rekords
1 stunda
EF
Eduards Filippovs
Ekonomika
Eduards Filippovs: Straujais algu pieaugums turpina iznīcināt uzņēmumu peļņu. Ko darīt? 5
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par spīti iebildumiem, samazina bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traģēdija Saldū: gājis bojā elektroskūtera vadītājs
17 minūtes