×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. maijs, 2013
Drukāt

Kā piemēroties pavasarim

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Pēc garajiem ziemas mēnešiem sagaidītais pavasaris daudziem ir tas pats, kas citiem sporta zāle, tikai svaigā gaisā!

 

Mūsdienu dzīves ritms liek meklēt veidus, kā atpūsties no ikdienas stresa. Dārza darbi dod tādu iespēju, tādēļ kļūst par aizvien iecienītāku vaļasprieku.

Lauku dzīve ir milzīga mistērija. Atliek vien tikt līdz savam zemes stūrītim, un riebums pret darbu, hronisks nogurums un kaitinošie pilsētas korķi no galvas ir kā aizslaucīti! To vietā nāk spirgtais gaiss, putnu čivināšana. Vēlāk būs klāts galds starp ābelēm, pievakares tējas dzeršana visiem kopā vai pat ar draugiem, kuri būs it kā braukuši garām…

Psihologi novērojuši, ka alkām pēc dabas vai noturīgam riebumam pret to ir savi iemesli, un dažādos laika posmos tie atšķiras – ir atkarīgi no brieduma pakāpes, vajadzībām, pienākumiem un iemaņām.

Mūsdienu pilsēta aprij cilvēka enerģiju. Kāds prot uzlādēties no jogas nodarbībām, cits – no pamatīga skandāla. Taču psihoterapeite Aina Poiša atgādina, ka daba ir spēks, kas nepieciešamo enerģijas lādiņu gatava dot vienmēr. Atšķirīgi ir tikai cilvēki – vienam vajag vairāk saules, citam – zemes, ūdens vai gaisa.

Pirmie saules stari liek maldīgi domāt, ka jau ir pietiekami silts, tomēr tieši nepiemērota apģērba izvēle var būt iesnu, klepus, savilktas vai sapūstas muguras vai spranda iemesls.

Kamēr rīti un vakari vēl ir vēsi, bet dienā gaisa temperatūra tikai nedaudz virs 10 °C, ieteicams vilkt vairākas apģērba kārtas, lai pēc vajadzības tās var novilkt.

Ja paredzēts sportot, pirms intensīvām nodarbībām ķermenis parasti ir jāiesilda. Tas attiecas arī uz dārza darbiem – tikai iesildīšanās parasti neienāk prātā. Tāpēc, pirms ķerties pie lāp­stas, lai raktu zemi, vismaz piecas minūtes vajadzētu pasoļot vai paskriet, pastiept ķermeņa augšdaļu, vairākkārt noliekties un pietupties.

Ziemas laikā ķermenī iegūlušais neveiklums liek ievērot papildu piesardzību, strādājot ar cirvjiem, zāģiem un dažādām elektroierīcēm, jo tieši pavasarī palielinās smagi savainojumi.

Dārza darbos ieteicams saudzēt rokas. Tādēļ noder darba cimdi. Labs roku ādas mitrināšanas līdzeklis ir glicerīns, kas sajaukts ar ābolu etiķi proporcijā 2:1.

Svarīgi izvēlēties ergonomiskus darbarīkus, kas taupa spēkus un dārza kopšanu padara ērtāku un vienkāršāku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+