×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Kā piespiest pildīt pienākumus?


Foto - LETAFoto - LETA

Nozīmīga iedzīvotāju daļa savas tiesības zina un prot aizstāvēties, bet kā ar pienākumiem? Ja ir tiesības, tad arī saistībā ar tām jāievēro pienākumi.

Atļaušos teikt, ka daļa šo saistību neievēro. Sākot ar bērniem un skolēniem, beidzot ar pieaugušajiem – deputātiem un valsts darbiniekiem. Taču vainīgos nosaukt konkrēti vārdos ir riskanti – var sanākt nepatikšanas.

Lai gan neskaidras un aizdomīgas lietas ļauj domāt, ka nav pildīts valstiskais un pilsoņa pienākums, nekas jau nav tiesiski pierādīts. Piemēram, sakarā ar “Liepājas metalurgu”, Ķemeru sanatoriju, Rīgas pils ugunsgrēka cēloņiem. Tās lietas nav noskaidrotas līdz galam, nav jau tiesu slēdziena. Var jau nolādēt padomju laikus, tomēr tad vienmēr atrada vainīgo. Tiesa, dažkārt par vainīgo atzina arī nepamatoti, taču tagad valda haoss. Kā piespiest pildīt pienākumus? Ko un kā darīt ar tiem, kuri apzināti līdz šim to nav darījuši? Labi būtu, ja turpmākajās vēlēšanās vēlētāji atcerētos, kā tā saucamie tautas kalpi ir pildījuši savu pienākumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+