×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Kā pirmajā randiņā – Dominiks Millers


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīgā atgriežas lieliskais ģitārists, aranžētājs un komponists Dominiks Millers, lai 13. maijā Lielajā ģildē sniegtu tradicionālo pavasara koncertu Rīgā. Šajā reizē mūziķis kopā ar savu grupu “Dominic Miller Band” prezentēs jaunāko veikumu – albumu “ad hoc”.

Buenosairesā dzimušais mūziķis ir izcils ģitārists un komponists, visvairāk pazīstams saistībā ar 23 gadu ilgo sadarbību ar Stingu, esot līdzautors leģendārajiem grāvējiem “Shape Of My Heart” un “Lullaby for an Anxious Child”. Kopš 1991. gadā iznākušā “The Soul Cages” Millers ir piedalījies visu Stinga albumu ierakstos, tāpat viņa ģitāra skanējusi vairāk nekā tūkstoš Stinga koncertos. Millera sadarbības projektu saraksts ir teju bezgalīgs, tostarp sadarbība ar Polu Jangu, Braienu Adamsu, Lučāno Pavaroti, Pīteru Geibrielu, Petu Meteniju, Tinu Tērneri un citiem, taču ar galveno partneri Stingu viņš vienojies, ka vismaz divus mēnešus gadā Dominiks veltīs savai solokarjerai.

Millers arī laidis klajā vairākus soloalbumus (“First Touch”, “Second Nature”, “Third World”, “Fourth Wall”, “Shapes”, “November”) un kopš 80. gadu beigām kļuvis par vispieprasītāko viesmūziķi.

Solokarjerā Dominiks piebiedroties aicina tikai izcilus mūziķus, un Rīgā kopā ar viņu šoreiz spēlēs Nikolass Fišmens, kurš sadarbojies ar Šarlu Aznavūru, Rani Krijs – Stinga mūziķis. Šoreiz līdzšinējā ģitārista Maika Lindapa vietā būs Tonijs Remī. Apmēram divarpus stundu ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt jaunus, unikālus skaņdarbus no Dominika jaunā albuma “ad hoc”, bet līdzās jaunajiem skaņdarbiem dzirdēsim arī “Shape Of My Heart” un citus hitus.

Par jauno albumu “ad hoc” (šai situācijai – latīņu valodā) mūziķis teic: “Mana pieredze iemācījusi, ka pirmo reizi iedomājoties par ideju vai konceptu, tas ir labākais, kas vispār iespējams. Tas ir gandrīz kā pirmais skūpsts. Varbūt mazliet neveikls, bet neaizmirstams un atklāts. Šajā albumā es vēlējos saglabāt šo sajūtu, tāpēc ar nodomu netaisīju nekādas demo versijas. Man nebija ne mazākās idejas, kā tas skanēs, kamēr neieradāmies ar mūziķiem ierakstu studijā. Lai arī mēs visi viens otru ļoti labi pazīstam, es gribēju, lai viņi jūtas mazliet nervozi, pat viegli ievainojami, kā jau pirmajā randiņā.”

Jaunā albuma koncertturneju mūziķis savā mājas lapā nosaucis par izklaidējošu šovu. “Mans mērķis ir iesviest jūs emociju karuselī, lai jūs varētu aizmirsties un justies kā optimisti šajā pasaulē. Ticiet man – esmu taču mūziķis. Mums ir jauns materiāls, jauna skaņa un arī jauns ceļojuma furgons. Šajā turnejā nebūs rokzvaigžņu ierasto drošības barjeru, tādēļ būsim ļoti pieejami un priecāsimies sastapt jūs visus arī pirms un pēc koncerta un varbūt pat tā laikā.”

Varbūt noder


Koncerts: 13. V 19.00

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 14 – 38

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+