Reklāmraksti

Kā prasmīgi iekārtot studijas tipa dzīvokli?0

Publicitātes foto

Studijas tipa dzīvokļi mūsdienās kļūst arvien pieprasītāki, īpaši pilsētnieku vidū. Dzīvošanai šāda veida dzīvoklī ir gan priekšrocības, gan mīnusi – atvērtā plānojuma dēļ ir komfortabli uzņemt ciemiņus, jo ir iespēja vienlaicīgi gan viesoties, gan rosīties virtuves daļā, taču ikdienā jārēķinās arī to, ka sadzīve norit vienā telpā.

Raksta turpinājumā piedāvājam dažas idejas, kā iekārtot studijas tipa dzīvokli tā, lai tas būtu piemērots ikvienai situācijai:

Norobežota guļamā daļa

Studijas tipa dzīvoklī viena telpa funkcionē gan kā virtuve, gan viesistaba, gan guļamistaba. Šādā gadījumā nepieciešams radīt privātu telpu, norobežojot guļamo daļu no pārējās telpas. To var izdarīt, piemēram, ar aizslietņa vai kāda cita norobežojoša elementa palīdzību. Tas ne vien atdalīs guļamo daļu no pārējās telpas, bet padarīs Jūsu dzīvokli mājīgāku un atbilstošāku ikdienas vajadzībām.

Atbilstoši iekārtotas telpas

Virtuve, kas apvienota ar istabu.
Studijas tipa dzīvoklī rūpīgi jāizvērtē virtuves mēbeles – tām vajadzētu būt pēc iespējas praktiskākām. Tādas iegādāties var šeit. Liela virtuves galda vietā iegādājieties, piemēram, virtuves leti, jo tā ne tikai kalpos kā vieta, uz kuras novietot dažādus priekšmetus, bet savā ziņā arī atdalīs virtuvi no istabas. Virtuves lete padarīs Jūsu mājokli stilīgāku un neparastāku.

Vannas istaba.
Studijas tipa dzīvokļos vannas istaba bieži vien tiek apvienota ar labierīcību telpu, tādēļ jāseko līdzi tam, lai vannas istabas mēbeles (plašu piedāvājumu skatīt https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/vannas-mebeles) atbilstu telpas izmēram. Varat lemt par labu tam, ka lielas vannas vietā Jums būs dušas kabīne, vai kāda no mēbelēm tiek iebūvēta, piemēram, veļas mašīnu novietojot zem kāda plaukta. Jārēķinās ar to, ka studijas tipa dzīvokļi ir diezgan kompakti, līdz ar to papildu telpās nav tik daudz vietas.

Priekšnams.
Tieši priekšnams ir atbildīgs par pirmo iespaidu, kas rodas, ieejot Jūsu studijas tipa dzīvoklī, tādēļ tā iekārtošanai jāpievērš lielākā uzmanība. Mūsdienās izstrādāti dažādi interesanti dizaina priekšmeti, kas reizē kalpo kā priekšnama mēbeles – tas ir ne tikai gaumīgi, bet arī kompakti.

Izvēloties mēbeles priekšnamam, aizmirstiet par lieliem drēbju skapjiem – pietiek vien ar statīviem, uz kuriem drēbes novietot ir arī daudz ērtāk. Brīvo telpu varat papildināt ar citiem elementiem, kā gleznas, vāzes, u.c.

Pareizs apgaismojums

Nelielās telpās liela nozīme ir apgaismojumam – ja Jūsu studijas tipa dzīvoklis būs gaišāks, tad tas šķitīs lielāks. Lai to padarītu vizuāli plašāku, telpās nepieciešams tieši centrālais apgaismojums. Pavisam noteikti neizmantojiet sienas lampas vai stāvlampas.

Mūsdienu tendence – minimālisms

Mājoklī ir grūti iztikt bez krēsliem un galdiem, taču studijas tipa dzīvoklis nereti var šķist pārkraukts ar priekšmetiem. Mūsdienu tendence ir minimālisms – pēc iespējas mazāk priekšmetu. Iegādājieties dažādas gleznas, spoguļus, bilžu rāmīšus – tieši tie palīdzēs Jums izveidot glītu dizainu bez neskaitāmu mēbeļu palīdzības.

Krēslu vai pat dīvāna vietā varat iegādāties sēžamos maisus, kas ir daudz ērtāki un aizņem maz vietas. Šādi knifiņi radīs iespaidu, ka telpa vienmēr ir kārtīga, kā arī situācijā, ja būs nepieciešams atbrīvot telpu vai pārkārtot to, tas būs izdarāms pavisam vienkārši.

Pareizo krāsu izvēle

Šauros studijas tipa dzīvokļos nepieciešams radīt iespaidu, ka telpa ir plaša, tādēļ jāņem palīgā pareizās krāsas. Atsakieties no tumšiem toņiem – tie padarīs telpu smagnēju un šauru. Tā vietā izvēlieties gaišus pasteļtoņus vai pat baltu toni, jo tieši šīs krāsas radīs nepieciešamo noskaņu. Tumšas krāsas, kā melns vai tumši pelēks varat izmantot kā dizaina elementu, piemēram, iekrāsojot uz sienas kādu svītru vai ornamentu, taču nepārspīlējiet!

Priekšmetu un mēbeļu izvietojums

Visbiežākā studijas tipa dzīvokļu iekārtojuma kļūda ir mēbeļu novietošana pie sienām. To darot, telpa netiek izmantota pilnībā, tajā mēdz būt pārāk daudz brīvas vietas. Novietojiet, piemēram, dīvānu istabas centrā. Kādēļ tas vienmēr atrodas pie sienas? Ja tas atradīsies telpas centrā, apkārt varēsiet izvietot visu nepieciešamo.

Oriģinalitāte interjerā

Studijas tipa dzīvokļi ir izcili radošam mēbeļu izkārtojumam, tādēļ kombinējiet dažādus stilus! Lai radītu ilūziju, ka telpā ir vairākas zonas, katru veidojiet citā stilā, piemēram, virtuves zonu veclaicīgā stilā, taču guļamo zonu modernisma stilā.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Cirsmu izsoles palīdz sakārtot meža nozari Latvijā
4 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Izstrādājumi vēdināmām fasādēm: garantēti siltumizolācijas parametri, optimāla lietderības un izmaksu attiecība
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmās kārtas laureāti
Nedēļa

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Satversmes tiesa pamato, kāpēc arī privātskolās jāmācās galvenokārt latviski
2 stundas
RB
Rudīte Bērziņa
Dabā
FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
43 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Baraņņiks no amatiem atstādinājis “Rīgas centrāltirgus” valdi
31 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Aprēķināts, cik daudz strādājošo Latvijā saņēmuši algu pēc nodokļiem līdz 450 eiro
54 minūtes