×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Kā prelūdija olimpiskajām spēlēm

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

No 13. līdz 15. jūlijam Jelgavā Uzvaras parkā notika 6. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls ”Summer signs” (Vasaras zīmes). Šogad tā temats bija ”Sportiskais gars”. Tas ir likumsakarīgi, jo dzīvojam Londonas 
olimpisko spēļu noskaņās. Festivālu ar 
SEB bankas un ceļu būvniecības 
sabiedrības ”Igate” atbalstu rīkoja 
Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības 
aģentūra ”Kultūra”.

 

– Smilšu skulptūru konkursam bija saņemti četrdesmit pieteikumi, žūrija atlasīja piecpadsmit pasaulē atzītus tēlniekus no Latvijas, Krievijas, Itālijas, Ungārijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Lietuvas un Čehijas. Šogad festivāla apmeklētājiem bija jaunas iespējas – jau pirms festivāla atklāšanas varēja skatīt, kā top skulptūras, un saņemt informatīvu bukletu latviešu un angļu valodā par māksliniekiem un viņu darbu skicēm. Pirmo reizi Latvijā smilšu skulptūras, iestājoties krēslai, tika izgaismotas līdzīgi, kā tas tiek darīts arī ar ledus skulptūrām. Tādējādi bija iespējams daudz sīkāk redzēt skulptūru formas, tekstūru, kā arī, pateicoties gaismu spēlei, baudīt skulptūras citā veidolā – atspulgā, skaidrāk ”nolasīt” darbā ietverto filozofisko domu, – skaidro Jelgavas pašvaldības aģentūras ”Kultūra” direktors Mintauts Buškevics.

Īstenojot konkursa tematu par sportisko garu, mākslinieku interpretācijas un redzējums bija ļoti dažāds – kādam tas asociējas ar konkrētu sporta veidu, kurā visspilgtāk izpaužas sportiskais azarts, citam ar gribasspēku, jo tas ir virzītājs uz panākumiem. Piemēram, Nīderlandes tēlnieks Joris Kivits attēlojis vīrieti, kurš sevi atbrīvo, raujoties ārā no betona bloka. Tas simbolizē fiziskās un garīgās barjeras, kas jāpārvar ne tikai sportā. Lietuvietis Donats Mockus cīkstoņu tēlos aicina uz domu – esiet drosmīgi, spēcīgi un elastīgi! Bija arī neparastāks risinājums – itāliešu mākslinieki V. Fantino un F. Kosmi skulptūrā attēlojuši naudas spēles jeb ”sportisko garu” mūsdienu sociālajās attiecībās.

Festivālā no vairāk nekā 500 tonnām smilšu tika izveidoti 15 konkursa un trīs pasūtījuma darbi – smilšu bārs, festivāla centrālā skulptūra un fotoskulptūra, kurā bija attēlots Jelgavas pilsētas simbols – alnis, tikai šoreiz uz motocikla ar blakusvāģi, kurā iesēstoties ikviens apmeklētājs varēja sevi iemūžināt fotogrāfijā.

Festivālā valdīja sportisks gars, tādēļ apmeklētājus priecēja arī ekstrēmo sporta veidu šovs ”Green Trials”, kur drosmīgi jaunieši rādīja savas prasmes velotriālā, BMX flatlad un monotriālā.

 

 

Festivāla uzvarētāji

1. vieta – Joris Kivits (Nīderlande) – “Atbrīvo sevi”

2. vieta – Donats Mockus (Lietuva) – “Titāni”

3. vieta – Ivans Zverevs (Krievija) – “Matadors. Bīstamās spēles”

Žūrijas simpātiju balvas

Agnesei Rudzītei-Kirillovai (Latvija) – “Ātruma pavēlniece”

Ruslanam Korovkovam (Bulgārija) – “Pirmais”

Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” simpātiju balva

Jakubam Zimačekam (Čehija) – “Sērfotājs”

Kristam Zariņam (Latvija) – “Gribasspēks”

Irinai Alimurzajevai (Krievija) – “Sumo”

“Sportland” simpātijU balva

Agnesei Rudzītei-Kirillovai (Latvija) – “Ātruma pavēlniece”

“Gjensidige Baltic” simpātijU balva

Ivanam Loktjuhinam (Krievija) – “Uzvara pār sevi”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+