×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Kā prezidentūra ietekmēs rīdzinieku ikdienu?

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Nākamā gada janvārī Latvija sāks pildīt ES prezidējošās valsts pienākumus, un Rīgā notiks ap 200 ar to saistīti pasākumi. Ar kādām pārmaiņām ikdienas dzīvē jārēķinās Rīgas iedzīvotājiem?

Latvijas prezidentūras ES padomē sekretariāta komunikācijas vadītāja Linda Jākobsone skaidro, ka vairākos prezidentūras pasākumos piedalīsies valstu augstākās amatpersonas un tādēļ pilsētā tiek plānota atbilstoša satiksmes organizācija. Informācija par satiksmes kustības maiņu un ierobežojumiem tiks nodrošināta savlaicīgi sadarbībā ar Rīgas domi, izmantojot sociālo navigācijas platformu “Waze”, kas Latvijā iemantojusi plašu popularitāti, informācija regulāri tiks atjaunota prezidentūras mājaslapā – www.eu2015.lv. Par satiksmes kustības maiņu un ierobežojumiem rīdzinieki un pilsētas viesi varēs uzzināt nedēļu iepriekš. Sagaidāms, ka plašāki satiksmes ierobežojumi būs sagaidāmi maijā, kad Rīgā notiks prezidentūras lielākais pasākums – ES Austrumu partnerības samits, uz kuru ieradīsies valstu vadītāji. Lielākā daļa – aptuveni 140 – prezidentūras pasākumu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā. Prezidentūras sekretariāts delegāciju pārstāvjiem iesaka izmantot sabiedrisko transportu un taksometrus, lai no viesnīcām nokļūtu līdz Gaismas pilij. Ar pārmaiņām jau tagad jārēķinās bibliotēkas apmeklētājiem, jo prezidentūras laikā uz bibliotēkas trešo stāvu pakāpeniski pārcelsies vairākas lasītavas un to krājuma daļas. Tāpat prezidentūras laikā bibliotēkas apmeklētājiem būs jāizmanto darbinieku ieeja. Plašāk par prezidentūras ietekmi uz rīdzinieku un pilsētas viesu ikdienas dzīvi sekretariāts paredzējis informēt decembrī.

Bet lidosta “Rīga” gan neparedz, ka prezidentūras laikā tās klientiem uz izlidošanu būtu jāierodas agrāk, jo prezidentūras augstie viesi izmantos VIP termināli. Ja kaut kas saistībā ar pasažieriem tiks mainīts, lidosta par visu savlaicīgi informēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+