×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. maijs, 2017
Drukāt

Kā prokurore Aizkrauklē pēc avārijas reibumā saglabāja amatu (25)

Ilustratīvs attēls. Foto - Atis JansonsIlustratīvs attēls. Foto - Atis Jansons

Kādai reibumā avāriju izraisījušai prokurorei likumu pārzināšana ļāvusi ne vien izvairīties no soda, bet arī saglabāt amatu, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Aizkraukles prokurori Diānu Bebri-Kondrāti par likuma un rupju ētikas pārkāpšanu pirms diviem gadiem nolēma sodīt disciplināri un no amata atlaist. Sieviete visu šo laiku pavadīja attaisnotā prombūtnē, šobrīd ir iestājies noilgums, un viņa šonedēļ atgriezās darbā, ziņo raidījums.

Avārija notika 2015.gada 25.martā. Linda un viņas 14 gadīgā meita pa labi zināmo ceļu Aizkrauklē atgriezās mājās ap astoņiem vakarā. Uzmanību pievērsa viņu joslā pretim braucošā “Honda” markas automašīna. Lai gan Linda mašīnai pat padeva ceļu un nobrauca zālājā, “Honda” ar joni ietriecās Lindas spēkratā un nolauza riteni. Avārijas izraisītāji pārsteiguši ar agresivitāti. Bijusi jūtama alkohola smaka

“Viņi bija acīmredzamā alkohola reibumā. Viņi izturējās, oda pēc alkohola un apgalvoja, ka pilnīgi braukuši pa savu ceļa pusi,” stāstīja Anna.

Tikai pēc tam, kad ieradās policijas ekipāža, ātrā medicīniskā palīdzība un ugunsdzēsēji Linda un viņas meita uzzināja, ka sadursmi izraisījusi Aizkraukles prokurore Diāna Bebre Kondrāte, tobrīd citā uzvārdā. Un līdzbraucējs – Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas darbinieks Andris Kondrāts, vēsta “Nekā personīga”.

Policijas ekipāžai ierodoties notikuma vietā, prokurore atteicās sniegt ziņas par to, kurš avārijas brīdī sēdējis pie stūres. Tāpat viņa un līdzbraucējs policists atteicās no alkohola testa.

Abas personas sadursmes brīdī neveica dienesta pienākumus, taču abi pakļaujas dienesta izmeklēšanai. Par notikušo ziņoja mediji un nekas neliecināja, ka no soda varētu izvairīties.

Pirms diviem gadiem ierosinātā disciplinārlieta pret policistu Andri Kondrātu trīs mēnešus vēlāk tika izbeigta. Jo viņu neilgi pirms pārbaudes beigām atvaļināja no dienesta veselības stāvokļa dēļ. Visus lietas materiālus saistībā ar prokurori Bebri–Kondrāti policija nodeva Ģenerālprokuratūrai. Prokuroru atestācijas komisija nolēma, ka Bebre – Kondrāte sodāma ar visaugstāko disciplināro sodu – atlaišanu no amata.

Dienā, kad atestācijas komisija pieņēma Bebrei–Kondrātei nelabvēlīgo lēmumu, viņai izrakstīta slimības lapa. Prokurore darba nespējīga bija pusgadu, tad devās dekrēta un vēlāk bērna kopšanas atvaļinājumā.

Bebre-Kondrāte vēl izmantoja neizņemtos atvaļinājumus un darbā atgriezās tikai šonedēļ. Iestājies Prokuratūras likuma 45.pantā paredzētais 2 gadu noilgums par disciplinārsoda piemērošanu un viņu atlaist vairs nevar.

Par reibumā izraisītu avāriju, vainīgajiem atņem autovadītāja tiesības. Prokurori ir izņēmums, jo bauda imunitāti. Tā kā disciplināro sodu Bebrei-Kondrātei vairs nevar piemērot, viņa izsprukusi arī no jebkādas administratīvās atbildības, uzsver “Nekā personīga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 2017. gada 25. maijā, pamatojoties uz Prokuratūras likuma 40. panta pirmās daļas 1. punktu, 37. panta pirmās daļas 1. punktu un 33. panta pirmās daļas 5. punktu, izdevis pavēli par Aizkraukles rajona prokuratūras prokurores Diānas Bebres-Kondrātes atlaišanu no prokurora amata ar 2017. gada 26. maiju.

 2. un banānu valsyts

 3. Kā cietušajai pusei klājas? Atbildēt

  Avārija notika 2015.gada 25.martā. Linda un viņas 14 gadīgā meita pa labi zināmo ceļu Aizkrauklē atgriezās mājās ap 8 vakarā. Uzmanību pievērsa viņu joslā pretim braucošā “Honda” markas automašīna. Lai gan Linda mašīnai pat padeva ceļu un nobrauca zālājā, “Honda” ar joni ietriecās Lindas spēkratā un nolauza riteni. Avārijas izraisītāji pārsteiguši ar agresivitāti. Bijusi jūtama alkohola smaka…
  ————————————————————————–
  Nu un kā Lindai ar meitu? Prokurore samaksājusi par nodarīto skādi auto un morālo kaitējumu? Kā nekā CIETUŠAJĀ pusē arī pusaudze bija iekš auto!

 4. Vai ir tik ļoti veču izjāta un trulais smadzeņmpods alko izmircis, ka zaudējusi pēdējās kauna paliekas? Tāda krople taču lemj citu cilvēku likteņus!
  Un tādu kropli mēs vēl uzturam(!!!) par saviem(!!!) nodokļiem!
  Ja ir tāda ņirdzīga(!!!) atieksme pret mums kā nodokļu maksātājiem,
  ja pat izļurkātie orgāni un locekļi ir noziedznieku pusē,
  tad nosauciet kaut 1 iemeslu, lai es maksātu nodokļus,a?

 5. Visa cieņa dāmai! Studējiet likumus nevis nelietderīgi klabiniet tastatūru komentāru sadaļā un dzīve kļūs daudz vieglāka! Lai viņai veicās!

 6. Modernās Latvijas jurisprudences augstākais sasniegums – likumam ir tikai burts, bet nav jēgas, to visu māca mūsu Alma Mater

 7. . Prokurore darba nespējīga bija pusgadu-cik noprotu tas laikam dzershanas delj. Labi ir ,kad zini likumus ,bet vai tos nevajadzeetu ieveerot arii pashai? Un ,ko gan vinja maaciis savam beernam (vai to kaa paarkaapt likumus?)

  • Tāda viegli paradoksāla situācija: ar likumīgiem līdzekļiem ir sasniegts nelikumīgs rezultāts. Diez, ko par to tiesību teorija vēsta?

   • Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

    Nepiekritiishu. Ar likumiigiem liidzekljiem shoreiz esoshaas likumdoshanas ietvaros ir sasniegts pilniigi likumiigs, bet amoraals rezultaats. Faktiski ir anuleets Gjeneraalprokuratuuras leemums, un ceru ka vinji sho lietu taa neatstaas, vajadzeetu ‘riiveet godam kantes’.

 8. Tas laikam Rasnača NA partijas ”nopelns”? Ko ar rabarberiem pērtais var no tieslietām saprast?

 9. Tas laikam Rasnača NA partijas ”nopelns”? Ko ar rabarberiem pērtais var no tieslietām saprast?

 10. Tas laikam Rasnača NA partijas ”nopelns”? Ko ar rabarberiem pērtais var no tieslietām saprast?

 11. Šāds Latvijas tiesas personāls ir pēdejais Atbildēt

  Kauns un negods. Augstprātība, visatłautība, neaizskaramība un płēgurošana. Noteikti ir arī nekorumpētie, bet tie sliktie dod Latvijas tiesai starptautisku sliktu slavu. Labie neizcełas. Joprojām padomju mantojums. Un ko dara TM ministrs, generālprokurators? Kapēc nedzirdam vińu nosodošās balsis?

  • Ne jau nosodošas balsis te ir vajadzīgas,bet kārtīga izmeklēšana,lai noskaidrotu tos veidus, kā dzērājprokurore ir pamanījusies izvairīties no soda par noziegumu un pēc iespējas izdarītu tā,ka to vairs neviens nevar atkārtot.

 12. Šāds idiotisms iespējams tikai ļoti korumpētā valstī. Latvijā esot pat tieslietu ministrija. Parodija…

 13. Jā, prāts, gods un sirdsapziņa, tiek noslīcinātas glāzītē un …paldies dakterim. Diez cik tā slimības laps maksāja? Un tādi mūsu lietas izmeklē un tiesā prasa notiesājošus spriedumus. Noilgums, arī prakostam Sķēlem draud noilgums, ko perfekti veido tiesībsargājošās iestādes. Arī prokurori.

 14. Mulku zeme .

 15. Gluži tāpat kā no amatiem padzīti ministri ieņem visgudri citu .., tas nekas jau nenotiek… jo ārpus tiesas zāles bez mantijas , es esmu tāda pati sieviete , māte , meita , vai mīļākā kā jūs visas….A, kam negadās…

 16. Tāpat kā tas kurš pa pietīm ar skuķiem draiskojās

Draugiem Facebook Twitter Google+