Kokteilis
Mīli

Kā radās leģendārais teikums “Padomju Savienībā seksa nav” 16

Foto no Pinterest

Mūsdienās atklātas sarunas par mīlestību un seksu nav nekāds tabu, par to tiek runāts visur – gan internetā, gan televīzijā, gan radio, gan citos medijos. Tomēr tā nav bijis vienmēr, pat salīdzinoši nesen, piemēram, bijušajā PSRS par šo tēmu skaļi nerunāja. Kurš gan nezina leģendāro frāzi, ka PSRS seksa nebija? Tiesa, ne visi zina, kā tā radusies, lūk, atbilde!

Pirms 30 gadiem, 1986. gada 17. jūlijā, teletiltā starp Bostonu un Sanktpēterburgu (toreiz – Ļeņingradu) padomju tauta pirmo reizi televīzijā izdzirdēja atklātus jautājumus un komentārus par šo kutelīgo tēmu. Mīlestība un sekss tika apspriesti kā aktuāla toreizējā pārmaiņu laika jeb perestroikas problēma.

Kādas PSRS puses teletilta dalībnieces izteiktais priekšlikums parunāt par sievišķīgu jautājumu – mīlestību, publikā izraisīja skaļu ķiķināšanu. Iesaistoties diskusijā, kāda amerikāniete padomju sievietēm skaidroja, ka pie viņiem, ASV, televizijas reklāmās viss “griežas” ap seksu, un jautāja, vai arī PSRS ir šādas reklāmas.

“Seksa mums nav un mēs esam kategoriski pret to!” viņai lepni atbildēja kāda ļeņingradiete. Ludmilas Ivanovas izteiktais apgalvojums, kurš nu jau kļuvis par leģendāru spārnoto teicienu, studijā izraisīja vēl skaļāku smieklu vilni. Citas sievietes studijā mēģināja pārkliegt savu tautieti, saucot: “Sekss mums ir, mums tikai nav reklāmu!”

Raidījumā tika runāts arī par citām sievietēm svarīgām tēmām – skaistumkopšanu, sieviešu vientulību, abortiem, viendzimuma attiecības, kā arī tika uzsvērts, ka, turpinot šādas diskusijas, ir lielākas iespējas pārvarēt problēmas.

 

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv