×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Kā radīt skaistas rotas no piekariņiem. FOTOGALERIJA soli pa solim

Valērija Miņkova fotoValērija Miņkova foto

Rotu pasaules MEKLĒTĀJIEM
Vērt pērlīti pie pērlītes kreļļu virtenē vai kulonu ievērt aukliņā? Kā iepriecināt sevi ikdienā un savai garderobei likt iemirdzēties pērlīšu mirdzumā?  

 

Rotaslietu darināšanas joma ir viena no plašākajām un radošākajām hobiju plejādē, kur katrs var atrast, ko meklē. Lietpratēji, apgūstot arvien jaunas pērļošanas tehnikas, sasniedz virsotnes. Taču jaukus pārsteigumus un atklājumus var piedzīvot arī tad, ja ar vērīgu skatu pārlūko jau piedāvāto preču klāstu. Žurnāla iepriekšējā numurā Vineta Rusāne no rotas­lietu veikaliņa “Šūplāde” mūs iepazīstināja ar interesantiem rotaslietu akcentiem, kas izveidojami no pavisam vienkāršām detaļām – piekariņiem. “Šūplāde” ir viens no retajiem veikaliem, kur šie metāla nieciņi pieejami ļoti plašā klāstā.

Jaunajiem izejmateriāliem mēdz būt visai oriģināls noformējums, piemēram, plakanām koka pērlēm mēdz uzvilkt dekupāžas ietērpu.

Līdzās ierastajām sudraba vai zelta toņu detaļām tagad ir pieejama furnitūra melnā un tumši pelēkā krāsā, kas lieliski izceļ piemērotu krāsu pērles. Arī lielās metāla pamatnes ar caurumiņiem vidū ir pateicīgs izejmateriāls piespraudēm. Jebkuru kulonu pamanāmu padarīs atbilstošs ieveramais materiāls (dekoratīva aukliņa, organzas, velūra u.c. lentītes).

Šā gada novitāte ir Šambalas stila rokassprādze. Rotaslietai ir romantiska izcelšanās vēsture, jo, kā jau nosaukumā minēts, tā radīta laimes zemē Šambalā, kas atrodas Tibetā. Rotaslietā iekodēts vēstījums, ka tās īpašnieku vada mīlestība un radošs pacēlums. Tas ir individuāls un neatkārtojams mākslas darbs, kura pamatā ir aukliņu pinums ar tajā iestrādātām dažādu materiālu pērlēm. Šambalas rokassprādzes ir pielāgojamas rokas lielumam un tās nēsā arī vīrieši.

 

Pērļu vēršana pa posmiem

Derēs tiem, kuri vēlas ikdienā valkājamas neuzkrītošas krelles ar mazu mirdzumiņu, nevis lielas un masīvas rotas.

 

Materiāli

• Pērlītes (no 8 līdz 10 mm)

• Trosīte (0,45 mm)

• Riņķītis

• Spiedītes

• Karabīne

• Standziņas

• Knaibles

{gallery id=”1950″} 

Darba gaita

1. Sāk ar vidējo pērlīti. Uz trosītes uzver pirmo spiedīti un saspiež.

2. Uzver pērlīti, kura tālāk nevar paripot, jo atduras pret spiedīti.

3. Nākamā spiedīte to nofiksē no otras puses.

4. Tā ver pērles no abām pusēm. Šoreiz attālums starp pērlēm ir 4 cm.

5. Ieteicams tās vērt, lai sanāk – viena pērle vidū, bet pārējās – viena otrai pretim katra savā pusē.

6. Uzver visas pērles. Nomēra nepieciešamo kreļļu garumu un nokniebj trosīti. Vispirms uzverot spiedīti, sāk vērt aizdari, šajā gadījumā – karabīni.

7. Stieplīti izver cauri karabīnei un atpakaļgaitā vēlreiz izver caur spiedīti. Saspiežot nofiksē. Lieko trosītes posmiņu nokniebj.

8. Otrā galā tāpat ieliek riņķīti, to nofiksē un nokniebj lieko trosītes gabaliņu.

 

Raksts publicēts žurnālā “Praktiskie Rokdarbi”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+